Skocz do zawartości
Shadervin

Wybór laptopa spośród dwóch wybranych (2800 - 3000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Jestem zainteresowany kupnem laptopa do 3000 zł.

Wpadły mi w oko dwa typy laptopa. Nie jestem obeznany w tematyce laptopów tak jak kiedyś, a tutaj pewnie znajdzie się ktoś (mam nadzieję) kto zasugeruje która opcja jest lepsza.

 

1. https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e5570-i7-quad-16gb-512ssd-radeon-fhd-8722234208?fromVariant=8725869433 (poleasignowy)

2. https://allegro.pl/oferta/dell-5485-x360-ryzen-5-16gb-1tb-ssd-vega-fhd-pk-10-8886007958?fromVariant=8854597994 (nowy) vega 8 a nie 10 / R5-3500U zamiast AMD Ryzen 5 3550H (ze względu na brak tych procesorów w formularzu allegro)

 

 

Liczę na tutejszych użytkowników. Pzdr :D

 

Edit : laptop żeby ogarniał gierki te bardziej wymagające i żeby przy 10-15 kartach chrome nie miał problemów i ogólnie żeby nie było zawieszeń. Tak wiem. Laptop nie jest do grania, ale wolę laptopa ze względu na poręczność + nie ma miejsca już w pokoju  ;)

 

Ewentualnie jeszcze coś takiego znalazłem : https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-gaming-i5-8300h-16gb-256-1050ti-8772433742

Edytowane przez Shadervin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich zastosowań ma być ten laptop ? Nie dało się chyba podać dwóch bardziej skrajnych propozycji niż te które wrzuciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa bardzo skrajne? Jak napisałem w temacie od dobrych kilku lat nie jestem ani trochę w tematyce specyfikacji komputerowej więc możliwe.

Który z nich jest do czego skoro tak skrajne? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z nich jest do czego skoro tak skrajne? :E

 

Latitude to stacja robocza z bardzo mocnym ale i pobierającym bardzo dużo prądu procesorem.

Ten drugi to droga zabawka z dotykowym ekranem (zapewne błyszczącym), niskonapięciowym procesorem.

 

Żaden z nich nie jest "normalnym" laptopem jakiego szuka większość kupujących stąd pytanie - do czego ma Ci służyć laptop bo i jedna i druga propozycja to nisze wybierane przez świadome swoich potrzeb osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc chciałbym żeby laptop nie miał problemu przy 15-20 kartach chrome + żeby był możliwe jak najlepszy (do tej ceny) do gier jak jakaś tam kiedyś wpadnie w oko poza jedną z którą każdy z tych laptopów by sobie poradził.

 

W internecie znalazłem aktualny artykuł w którym polecano model laptopa do tej ceny.

Pierwszym polecanym był taki : https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-gaming-i5-8300h-16gb-256-1050ti-8772433742 jednak w artykule ten laptop z procesorem Intel Core i5-9300H a tutaj jest Intel Core i5-8300H.

 

Wybierając laptopy z pierwszego posta, kierowałem się filtrami (które powinien spełniać laptop) oraz ilością kupujących.

Edytowane przez Shadervin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paviliony to świetne latopy, ale nie stare wersje z i5-8300H czy GTX 1050 Ti, tylko te najnowsze - zupełnie przebudowane, z GTX 1650 i Ryzenem bądź i5-9300H, jak ten:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 - 3049 zł

 

Dodatkowo przy zakupie nowego laptopa od oficjalnego partnera jakim jest x-kom możesz wykorzystać voicher od HP na zwrot 400 do 650 zł na konto. Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów - może ma ktoś ze znajomych bądź znajdziesz kogoś na olx/allegro kto zechce się podzielić) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...