Skocz do zawartości
Tomasq

Sprawdzenie przed zakupem PC za 13.000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się wszystkiego w różnych działach na forum i pozmieniałem pare rzeczy. Prosiłbym o ostateczne sprawdzenie mojego zestawu, ponieważ za parę dni chciałbym go zamówić. Czy wszystko tutaj współgra i będzie to solidny zestaw? Przypomnę, że będzie to sprzęt do pracy przy produkcji/edycji video (Premiere, After Effects), zależy mi na szybkim renderingu oraz płynnej pracy.

 

Procesor: i9 9900k

 

Karta graficzna: MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6

 

Płyta główna: Gigabyte z390 AORUS PRO

Pamięć RAM: Corsair 32GB 3200MHz Vengeance RGB Pro CL16 (2x16GB)- x2(64GB)

Dysk1: Samsung 500GB M.2 PCle NVMe 970 EVO Plus (System+oprogramowanie)

Dysk2: ADATA 2TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro (Cała reszta)

 

Chłodzenie wodne: NZXT Kraken X72

Obudowa: Cooler Master H500P Mesh

Zasilacz: Corsair RMx 850w 80 Plus Gold

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://pastebin.com/R0mxMrD3 wybij wodniaki z głowy. AiO także

 

Do Premiere i After Effects powinieneś mieć 3 dyski i to nie byle jakie:

 

System i soft - 256GB-512GB SSD NVMe M.2

 

Surówka i zapis rendera - 2TB SSD NVMe M.2

 

Scratch i temp - 240-256GB SSD SATA z szybkim zapisem

 

https://proline.pl/koszyk/742c1675 9900K + 2080 SUPER

 

Konfigurację dysków już opisałem i dałem dodatkowe 2x2TB na kopię zapasową. Polecam te oba HDD w RAID 1 dać

 

https://www.kylos.pl/blog/co-to-jest-raid-roznice-miedzy-raidem-sprzetowym-i-programowym/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO zostaje u mnie na 100%. Komputer ma przede wszystkim wyglądać. Znam ludzi którzy maja krakena i są bardzo zadowoleni, do tego ludzie na forum mówili żebym brał bez problemu. Zapomniałem dodać ze do komputera dołożę jeszcze swój aktualny dysk SSD Crucial MX500. Prosiłbym o ocenienie całości, nie chce zmieniać obudowy czy kwestii wizualnych. Powiedz mi co znaczy w języku komputerowym „Scratch i temp”, bo nic mi to nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

 

prawdziwi profesjonaliści mówią że na scratcha i tempy powinieneś mieć osobny dysk a nie pchać to na dysk na którym jest system i soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO z samym CPU da radę. Szkoda jednak, że opada nawiew na sekcję ale raczej maniakowego OC tego 9900K tutaj i tak nie będzie. Na system i soft też weź sobie tańszego SX 8200 Pro. Nie ma sensu dawać na system i soft 970 EVO. Swój SSD możesz dać na cache i temp. Pliki tymczasowe zapisywane w locie podczas pracy. O ile pracujesz w Adobe, to trochę dziwne, że o to pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO z samym CPU da radę. Szkoda jednak, że opada nawiew na sekcję ale raczej maniakowego OC tego 9900K tutaj i tak nie będzie. Na system i soft też weź sobie tańszego SX 8200 Pro. Nie ma sensu dawać na system i soft 970 EVO. Swój SSD możesz dać na cache i temp. Pliki tymczasowe zapisywane w locie podczas pracy. O ile pracujesz w Adobe, to trochę dziwne, że o to pytasz.

Ale mogę śmiało dać samsunga jeśli mogę pozwolić sobie na dołożenie 100zł? Zauważyłem, że adata 500gb ma mniej zapisu bo 2300mb/s a nie 3000mb/s jak to jest w wersji 2TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? Jaki jest sens kierowania się zapisem odnośnie wyboru dysku systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie 13k plan na kompa to zasilacz minimum Platinum wystarczy 650W np Seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? Jaki jest sens kierowania się zapisem odnośnie wyboru dysku systemowego?

Masz racje Caps, zostanę zatem przy dwóch Adatach. Powiedz mi jeszcze czy do płyty głównej z390 aorus pro oba dyski wejdą bez problemu? Jeden slot jest większy ale wiadomo odkręcając dystans możemy zmniejszyć idealnie pod swój dysk, ale jedna osoba na frm mnie przestrzegała ze dystans u kogoś nie dał się odkręcić bo nie miał gwintu i bodajze uszkodził płytę bo próbował na siłe, no ale to brzmi dość absurdalnie, pewnie trafił mu się po prostu egzemplarz bez gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe x4/x2 SSD support) (M2A)

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA and PCIe x4/x2 SSD support) (M2M)

 

SX 8200 Pro, to standard 2088

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robiłeś dokładny research na temat tego wspomagania sprzętowego? Bo było gadane jakieś 2 lata temu że tylko Intel to ma, ale nie wiem tak naprawdę ile to warte.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ma to Inteli w Adobe jest to warte inwestycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat pasty termoprzewodzącej zaaplikowanej na kupionym krakenie? Większość ludzi na swoich filmach mówi, aby usunąć ją i zaaplikować pastę lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić jak najbardziej.

9900K nawet na topowych chłodzeniach, nawet na LC jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko ma to Inteli w Adobe jest to warte inwestycji.

 

Nie zgodze sie z ta opinia. Tak samo mozna do eksportu wykorzystac sprzetowy kodek nVidii, dlatego przewaga z posiadania iGPU od Intela w tym konkretnym przypadku to mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z ta opinia. Tak samo mozna do eksportu wykorzystac sprzetowy kodek nVidii, dlatego przewaga z posiadania iGPU od Intela w tym konkretnym przypadku to mit.

 

Masz do tego prawo. Natomiast można równie dobrze korzystać z dedykowanego GPU jak i z iGPU jednocześnie co daje + jakieś 20% czy nawet więcej. Bez problemu można korzystać z dwóch akceleracji jednocześnie.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym żeby chłodnice od Krakena zamontować na przodzie obudowy, a na górę dokupić dwa wentylatory ''Corsair LL140 RGB LED Static Pressure 140 mm PWM''. Zorientowałem się niedawno, że jedyne oświetlenie jakie będzie w środku to kości RAM i parę diod na płycie głównej, więc wolałbym coś dołożyć. Pytanie teraz czy lepiej paski LED czy skusić się na dwa wentylatory na górę obudowy, to koszt około 300zł, a może dokładając dwa wiatraki zyskam więcej niż dokładając paski LED, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice mimo wszystko lepiej montować na topie. Na forncie odwrócisz obieg powietrza albo będziesz walił ciepłym powietrzem do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice mimo wszystko lepiej montować na topie. Na forncie odwrócisz obieg powietrza albo będziesz walił ciepłym powietrzem do środka.

 

To jest jakieś dobre miejsce na takie dwa wentylatory w takim zestawieniu? Czy lepiej montować taśmy led? Szkoda troche bo myślę, że wiatraki robią lepszą robotę wizualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz się tej obudowy CM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Podoba mi się jej design, wentylacja i duże rozmiary. Wiem, że nie do każdego musi ona przemawiać, ale akurat mi strasznie siedzi :) Tylko nie chce mieć ciemności w środku i myśle jak to ulepszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmień na AiO z wentylatorami RGB? Dasz na top i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zmień na AiO z wentylatorami RGB? Dasz na top i będzie ok.

 

A można zamienić tylko wiatraki na krakenie na wiatraki Corsaira? Akurat wolałbym zostać przy krakenie ze względu na minimalizm i estetykę pompki, które w Korsarzu średnio mi siedzi ;/

Chciałbym uzyskać taki efekt jak na screenach, może same ledy wystarczą?

post-618375-15861965495898_thumb.jpg

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama taśma da taki efekt.

 

A polecasz jakąś konkretną taśmę? Teraz przeglądałem trochę i co powiesz na "Corsair Lighting RGB LED PRO Expansion Kit"?

 

Ogólnie podzespoły chciałbym zamówić dzisiaj/jutro. Odnośnie okablowania warto coś zakupić? Jakieś solidniejsze mniej sztywne kable np. w oplocie? Chciałbym, żeby już wszystko przyszło w jednej paczce :) A na różnych recenzjach widzę, że jedni mają zwykłe okablowanie a inni w oplocie. A jeśli polecasz dokupić to jakie i ile żeby starczyło na cały PC? Z góry dzięki!

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...