Skocz do zawartości
GrzesieqPL213

Internet na Karte proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam teraz ze słabego internetu radiowego i pomyślałem, że wykupie internet na kartę na test (wykupowany normalny pakiet internetu na telefon bez umowy), router wifi na kartę i antenę na USB z wifi do pc.

Jednak nie wiem jaka prędkość jest na takim internecie (warto w ogóle o tym myśleć?) da się to połączyć tak jak myślę? Tj. Kartę z telefonu wsadzić w router (czy to jest wykonalne w sensie czy coś trzeba ustawiać w routerze). I potem połączyć się komputerem z tym internetem przez antenę.

Podaje linki do routera i anteny proszę o potwierdzenie, że się ze sobą zgadzają i wszystko będzie działać.

Podaje tez link do internetu zeby rozjaśnić o jaki chodzi na razie orange, a jak załatwię kartę to t-mobile.

Proszę o pomoc bo jestem laikiem w tym temacie

 

router - Edimax LT-6408n https://allegro.pl/oferta/domowy-modem-router-wifi-3g-karte-sim-bez-simlocka-8548513747

antena- https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-usb-wi-fi-adapter-antena-zpl-6740966647

 

internet

orange- https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#pakiety-internetowe-obecny-klient

t-mobile https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/internet-na-karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić g*wno i mieć problemy to możesz sobie to kupić. Jeśli chcesz coś normalnego to Huawei B525 a najlepiej B535 (4G Router 3 Pro) bierz używane z Play. Najlepiej podaj też swoją lokalizację aby sprawdzić dostępne BTSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić g*wno i mieć problemy to możesz sobie to kupić. Jeśli chcesz coś normalnego to Huawei B525 a najlepiej B535 (4G Router 3 Pro) bierz używane z Play. Najlepiej podaj też swoją lokalizację aby sprawdzić dostępne BTSy.

chodzi mi o to czy to o czym myśle wgl wypali bo nic nie ogarniam w tym temacie

lokalizacja to 12-200 Pisz blisko centrum jak to za mało to podam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telefonie korzystam z a2, gdzie za 20 zł masz nielimitowane wszystko, w tym internet, niby nielimitowany, ale pełna prędkość osiąga tylko do zużycia 10GB danych, potem do 15 1Mb/s, powyżej 15GB prędkość spada do 512kb/s

 

Czasem, choć rzadko, ale się zdarzy, ze UPC przeprowadza jakieś tam prace, czy wystąpi awaria, wtedy po prostu podpinam przez USB telefon do kompa (lub przez wi-fi) i łącze się tak z internetem.

 

Prędkość teraz zmierzyłem

 

9236578534.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telefonie korzystam z a2, gdzie za 20 zł masz nielimitowane wszystko, w tym internet, niby nielimitowany, ale pełna prędkość osiąga tylko do zużycia 10GB danych, potem do 15 1Mb/s, powyżej 15GB prędkość spada do 512kb/s

 

Czasem, choć rzadko, ale się zdarzy, ze UPC przeprowadza jakieś tam prace, czy wystąpi awaria, wtedy po prostu podpinam przez USB telefon do kompa (lub przez wi-fi) i łącze się tak z internetem.

 

Prędkość teraz zmierzyłem

 

9236578534.png

 

sprawdze tez to

z routerem chodzi mi o wygode ze nie musze ładować telefonu no chyba ze internet moge mieć szybszy przez tel niż router =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to telefonu nie używasz ze musisz go ładować specjalne? Dla mnie to jest najwygodniejsze, nie muszę nic dokupywać, po prostu podpinam przez USB telefon do PC włączam USB Tethering i wszystko działa.

 

BTW. Telefon w tym czasie tez się automatycznie ładuje.

 

Opcja przez router tez oczywiście zadziała,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to telefonu nie używasz ze musisz go ładować specjalne? Dla mnie to jest najwygodniejsze, nie muszę nic dokupywać, po prostu podpinam przez USB telefon do PC włączam USB Tethering i wszystko działa.

 

BTW. Telefon w tym czasie tez się automatycznie ładuje.

 

Opcja przez router tez oczywiście zadziała,

 

mam cos w gnieździe i kabel łatwo sie rozłącza

a na a2 pakiety sie zmieniły przy 1mb/s moge myślec o graniu w cs? chodzi mi o stabilność pingu bo na radiowym to nerwicy dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez router prędkość się nie zmieni. internet na kartę to internet na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...