Skocz do zawartości
Raycore

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedłem do Was z prośbą o poradę.

 

Posiadam aktualnie internet kablowy z Orange 10Mb/s z czego 5mb jest aktualnie i nie pozwala to na swobodne korzystanie z internetu. Na więcej niestety nie pozwala stara linia telekomunikacyjna, a o światłowodzie mogę chyba pomarzyć. Mieszkam w Samostrzelu, woj kuj-pom. Do najblizszego BTSa mam gdzieś 2.2km. Kończy mi się umowa z Orange i teraz miałbym do Was zasadnicze pytania.

 

Warto przejść na internet mobilny? Polecacie jakiegoś operatora?

 

Myślę nad 200-300Gb transferu danych. Do tego dokupić antenę LTE wzmacniającą dane pasma.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomogę ale sprawdź, czy nie ma jakiegoś projektu unijnego dotyczącego budowy linii światłowodowej w waszej okolicy. U nas (okolice Żywca) jest, robi go firma Beskid Media + kilka firm z okolicy, łącza prowadzą po słupach Orange i dalej bezpośrednio do budynków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomogę ale sprawdź, czy nie ma jakiegoś projektu unijnego dotyczącego budowy linii światłowodowej w waszej okolicy. U nas (okolice Żywca) jest, robi go firma Beskid Media + kilka firm z okolicy, łącza prowadzą po słupach Orange i dalej bezpośrednio do budynków.

 

Musiałbym się dowiedzieć bo ciekawi mnie ten temat. Chodziły plotki że niby w tym roku czy za rok coś miałoby ruszyć ze światłowodem ale niestety konkretów nie mam na ten temat.

 

Gdzie mógłbym się tego dowiedzieć? Z infolinii dało by radę jakąś informację uzyskać?

 

Tak czy siak właśnie się zastanawiam nad tym mobilnym internetem, tylko wiem że to wszystko kwestia nadajnika BTS i dobrej anteny zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przejść na internet mobilny? Polecacie jakiegoś operatora?

na mobilnym średnio masz 20 Mb/s (na samym telefonie). Operatora wybierasz takiego z najlepszym zasięgiem (prędkością). Musisz testować, bo u każdego inna sieć ma lepszy zasięg.

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mobilnym średnio masz 20 Mb/s. Operatora wybierasz takiego z najlepszym zasięgiem (prędkością). Musisz testować, bo u każdego inna sieć ma lepszy zasięg.

 

Zawsze to jest lepsze niż 5Mb/s do tego strasznie niestabilne. Już głupie 20mb by mnie w miarę urządzało.

 

Czytałem trochę na ten temat, BTSa sprawdziłem mam pasma 2100 od Orange i T-mobile.

 

Ktoś radził kupić 3 startery z każdej sieci i sprawdzić programem NetMonster na komie jaki jest zasięg + wykonać speedtesta.

 

Edit: tu mam parametry najbliższego BTSa. d41b46635c73c375med.png

Edytowane przez Raycore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić karty i sprawdzić wszystkich operatorów. Najlepiej w godzinach wieczornych 19-23. Ten BTS Play na Lipowej daleko od Ciebie ? Według pozwoleń Orange na Wyrzyska 14 miałby komplet pasm, Play tak samo na Lipowej. Inny BTS na stacji paliw tam w pozwoleniach T-mobile ma 3 pasma. Router minimum Huawei B535 (agreguje dwa pasma) bierz te z Play można znaleźć w okolicy 300 zł. Wyższa półka i agregacja 3 pasm Huawei B715 albo nowość B818 on agreguje 4 pasma. Antena albo 2X Telkob ATK 504 albo Cybertech Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się dowiedzieć bo ciekawi mnie ten temat. Chodziły plotki że niby w tym roku czy za rok coś miałoby ruszyć ze światłowodem ale niestety konkretów nie mam na ten temat.

 

Gdzie mógłbym się tego dowiedzieć? Z infolinii dało by radę jakąś informację uzyskać?

 

Tak czy siak właśnie się zastanawiam nad tym mobilnym internetem, tylko wiem że to wszystko kwestia nadajnika BTS i dobrej anteny zewnętrznej.

Ja bym sprawdzał gmina>powiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stałem przed tym samym problemem co Ty. Neostrada DO 10Mb to takie drogie że szok, wypróbowałem mobilny i jestem zadowolony ze zmiany.

 

Nie zalecam schodzić niżej niż router B715, przy agregacji 3 pasm masz bardziej stabilny Internet i szybszy. Opcja droga to kupno B818, używkę jak masz farta dorwiesz za około 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić karty i sprawdzić wszystkich operatorów. Najlepiej w godzinach wieczornych 19-23. Ten BTS Play na Lipowej daleko od Ciebie ? Według pozwoleń Orange na Wyrzyska 14 miałby komplet pasm, Play tak samo na Lipowej. Inny BTS na stacji paliw tam w pozwoleniach T-mobile ma 3 pasma. Router minimum Huawei B535 (agreguje dwa pasma) bierz te z Play można znaleźć w okolicy 300 zł. Wyższa półka i agregacja 3 pasm Huawei B715 albo nowość B818 on agreguje 4 pasma. Antena albo 2X Telkob ATK 504 albo Cybertech Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz.

 

Własnie dopiero po czasie zauważyłem ulicę dalej BTSa od Playa a widzę że ma zmordenizowane pasma w praktycznie wszystkich częstotliwościach.

 

Nie jest daleko, 2.5km mam do tego pierwszego zaznaczonego BTSa w linii prostej, a do Playa mam 2.9km.

Bez anteny to wiem że się nie obejdzie bo akurat moja miejscowość jest w dole, a kilometr dalej w stronę Sadek różnica w wysokościach jest duża.

 

Najkorzystniej wypada ten BTS z Playa i czytałem właśnie że router minimum B535.

 

 

Co do anteny, w jaki sposób łączy się 2X Telkob ATK 504? Ta druga antena co wymieniłeś też jest sensowna.

 

Kiedyś stałem przed tym samym problemem co Ty. Neostrada DO 10Mb to takie drogie że szok, wypróbowałem mobilny i jestem zadowolony ze zmiany.

 

Nie zalecam schodzić niżej niż router B715, przy agregacji 3 pasm masz bardziej stabilny Internet i szybszy. Opcja droga to kupno B818, używkę jak masz farta dorwiesz za około 500zł.

 

Właśnie to jest najgorszy ból. Siedzisz za przeproszeniem w g*wnie od lat bez szans na zmiany, jedynie z obiecankami światłowodu który może w ogóle tu nie dotrzeć.

 

Fajnie widzieć kogoś kto jest zadowolony z mobilnego :D Właśnie chciałem wejść na B715, bo B535 mimo że jest dobry to mniej pasm ogarnia.

 

A jakiego operatora używasz? 200-300GB starczy spokojnie na normalne potrzeby? I jak u Ciebie z prędkością?

Edytowane przez Raycore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem z Orange (dawniej TP) ładnych kilkanaście lat, jeszcze w czasach gdy Internet był był wdzwaniany. Potem Neostrada, co za ulga ale czasy się zmieniają. Siedziałem na DO 10Mb, rozkopali ulica i się cieszyłem na szybszy Internet i NIC z tego, mija kilka lat i nie ma szans na nic innego.

 

Wpierw używałem Play, wkurzał mnie limit miesięczny. Nie chodzi o to że 100GB było za mało ale były miesiące gdy to nie wystarczało a bywało że połowa mi starczała.

Obecnie od około 2-3 lat Jestem na Orange, teraz mam ofertę 1TB na rok za 300zł (obecnie 360zł). Nie lubię umów, zraziłem się przy Neostradzie gdzie siedziałem a już chciałem przejść na mobilny.

 

Mam to szczęście że nadajniki Play i Orange mam około 200m (może tylko 100m).

 

Niedawno kupiłem router B818 (miałem E5186s-22a), jestem bardzo zadowolony z zakupu. Na poprzednim max 120/15Mb a na B818 269/43Mb, różnica jak widzisz duża. W dzień bywa to mniej i jest około 70/30Mb, zdarza się pasmo 2600 czasami "świruje" ale na ogół działa to dobrze.

Żadnych anten dodatkowych nie mam, przy tak małej odległości nie ma to sensu.

Na nadajniku Orange mam 3 pasma 800, 1800 i 2600 z pozwoleniem na 2100 to może i to pasmo ruszy niedługo.

 

 

Ps. B818 kupiłem na allegro za 750zł, drogo ale moim zdaniem było warto.

Ps2. Czy to wystarczy... zależy co używasz, jeżeli filmy w 4k, aktualizacja konsolowa to wtedy 100GB może być mało. Osobiście korzystam bez ograniczanie się tzn. czasami filmik, YT codziennie po 1-2 godziny. Nie odczuwam potrzeby na więcej danych, może dlatego że sam korzystam z tego pakietu.

W Orange na umowę masz 250GB (w nocy od 0:00 do 8:00 bez ograniczeń, powinno spokojnie Tobie wystarczyć.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dopiero po czasie zauważyłem ulicę dalej BTSa od Playa a widzę że ma zmordenizowane pasma w praktycznie wszystkich częstotliwościach.

 

Nie jest daleko, 2.5km mam do tego pierwszego zaznaczonego BTSa w linii prostej, a do Playa mam 2.9km.

Bez anteny to wiem że się nie obejdzie bo akurat moja miejscowość jest w dole, a kilometr dalej w stronę Sadek różnica w wysokościach jest duża.

 

Najkorzystniej wypada ten BTS z Playa i czytałem właśnie że router minimum B535.

 

 

Co do anteny, w jaki sposób łączy się 2X Telkob ATK 504? Ta druga antena co wymieniłeś też jest sensowna.

 

Ustawiasz jedną +45 stopni drugą -45 stopni. Tylko coś cenowo drogo ostatnio wychodzą. W odróżnieniu od tamtej ta jest szerokopasmowa tamta nie wzmacnia LTE800. W Play LTE800 jest mało ważne więc możesz wziąć Cybertecha. ATK504 jest dobra jak masz na BTSie tylko LTE800 i brak innych pasm albo LTE800 i 1800. Wydaje mi się, że w twoim przypadku lepszy będzie ten Cybertech.

Telefon masz w jakiej sieci ? Zrób test z telefonem za oknem, możesz też podejść w okolice tego BTSa Play i sprawdzić prędkości.

 

Na forum Play masz taki wątek zajrzyj tam https://forumplay.pl/showthread.php/55333-Internet-bez-limitu-GB-(200)-z-urz%C4%85dzeniem-Promocja/page46

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz jedną +45 stopni drugą -45 stopni. Tylko coś cenowo drogo ostatnio wychodzą. W odróżnieniu od tamtej ta jest szerokopasmowa tamta nie wzmacnia LTE800. W Play LTE800 jest mało ważne więc możesz wziąć Cybertecha. ATK504 jest dobra jak masz na BTSie tylko LTE800 i brak innych pasm albo LTE800 i 1800. Wydaje mi się, że w twoim przypadku lepszy będzie ten Cybertech.

Telefon masz w jakiej sieci ? Zrób test z telefonem za oknem, możesz też podejść w okolice tego BTSa Play i sprawdzić prędkości.

 

Na forum Play masz taki wątek zajrzyj tam https://forumplay.pl/showthread.php/55333-Internet-bez-limitu-GB-(200)-z-urz%C4%85dzeniem-Promocja/page46

 

Ogólnie mam antenę zamontowaną przy domu ale 3G tylko do zwykłego zasięgu i jest baja jeśli chodzi o zasięg. 4G LTE jeszcze nie testowałem anten dlatego byłem ciekawy jak z tymi dwoma antenami wypada, chociaż chyba wolałbym jedną.

 

Więc biorąc pod uwagę fakt, że BTS od Playa wypada sensownie i jest dobrze wyposażony to bardziej bym się kierował na niego.

 

Telefon właśnie mam w Playu i już sprawdzałem parametry sieci na zewnątrz. Muszę jeszcze sprawdzić parametry pod BTSem jak wyglądają bo to mnie korci a wiem, że tu bez zewnętrznej anteny nie będę miał rewelacji ze względu na położenie miejscowości w dole.

 

A pytanie mam trochę głupie pytanie, w jaki sposób skierować antenę np bezpośrednio na ten nadajnik z Playa? Jak to się koryguje?

 

Tu testy przy domu: 8344919b1cecf7dfm.jpg

a436fb2cbe2ea23fm.jpg6e2307945bbaefbdm.jpg

 

Siedziałem z Orange (dawniej TP) ładnych kilkanaście lat, jeszcze w czasach gdy Internet był był wdzwaniany. Potem Neostrada, co za ulga ale czasy się zmieniają. Siedziałem na DO 10Mb, rozkopali ulica i się cieszyłem na szybszy Internet i NIC z tego, mija kilka lat i nie ma szans na nic innego.

 

Wpierw używałem Play, wkurzał mnie limit miesięczny. Nie chodzi o to że 100GB było za mało ale były miesiące gdy to nie wystarczało a bywało że połowa mi starczała.

Obecnie od około 2-3 lat Jestem na Orange, teraz mam ofertę 1TB na rok za 300zł (obecnie 360zł). Nie lubię umów, zraziłem się przy Neostradzie gdzie siedziałem a już chciałem przejść na mobilny.

 

Mam to szczęście że nadajniki Play i Orange mam około 200m (może tylko 100m).

 

Niedawno kupiłem router B818 (miałem E5186s-22a), jestem bardzo zadowolony z zakupu. Na poprzednim max 120/15Mb a na B818 269/43Mb, różnica jak widzisz duża. W dzień bywa to mniej i jest około 70/30Mb, zdarza się pasmo 2600 czasami "świruje" ale na ogół działa to dobrze.

Żadnych anten dodatkowych nie mam, przy tak małej odległości nie ma to sensu.

Na nadajniku Orange mam 3 pasma 800, 1800 i 2600 z pozwoleniem na 2100 to może i to pasmo ruszy niedługo.

 

 

Ps. B818 kupiłem na allegro za 750zł, drogo ale moim zdaniem było warto.

Ps2. Czy to wystarczy... zależy co używasz, jeżeli filmy w 4k, aktualizacja konsolowa to wtedy 100GB może być mało. Osobiście korzystam bez ograniczanie się tzn. czasami filmik, YT codziennie po 1-2 godziny. Nie odczuwam potrzeby na więcej danych, może dlatego że sam korzystam z tego pakietu.

W Orange na umowę masz 250GB (w nocy od 0:00 do 8:00 bez ograniczeń, powinno spokojnie Tobie wystarczyć.

 

Ja właśnie jestem dalej na Twoim dawnym etapie, od kilkunastu lat siedzę na Orange, wcześniej neostrada. U mnie jedynie były jakieś plany albo są ale wiadomo że nie zrobią tego szybko a może to potrwać parę lat znając życie.

 

Mnie by umowa nie przeszkadzała jeśli internet byłby zadowalający a biorąc pod uwagę moje przewrotne 5Mb/s na Orange to chyba każdy mobilny przy dobrym routerze i antenie by hulał lepiej.

 

Ogólnie to korzystam podobnie do Ciebie, Youtube ale w 720p, 1080p by mnie całkowicie urządzało ale niestety w tej chwili 720p to jedyne na co mogę sobie pozwolić :/

Oprócz tego gram w CSa, jakieś inne gry na Steamie, czasami ściągnę jakąś grę ale przy moim necie to są 'lata' czekania i gry o wadze powyżej 20GB nie wchodzą w rachubę.

Do tego mam 2 domowników, moja narzeczona wraz z jej mamą korzystają z wifi i laptopów ale to głównie sam internet i Youtube.

 

Widzę że są pakiety po 200-300GB i chyba to by mnie w zupełności urządzało. Tak 200Gb minimum myślę że by wystarczało na moje potrzeby.

 

Tylko kwestia dobrania dobrego Routera i anteny zewnętrznej.

Celuję w jakiś router w okolicach 500zł, tysiak to dla mnie trochę za dużo jak na sam Router chociaż pewnie dużo daje tak jak opisujesz z 120Mb na 269Mb.

 

W tym BTS z Playa mam LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800, więc jest elegancko.

 

A gdybym miał mobilny z Orange to mógłbym korzystać z nadajnika Playa? czy to się wyklucza i skoro Orange to tylko Orange? Bo tu sytuacja wygląda tak:

 

6572330cae3951a6med.png

Edytowane przez Raycore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na RSRP i chyba orientujesz się w którym kierunku jest BTS.. Podałem Ci link do forum Playa gdzie możesz zawrzeć umowę na promocyjnych warunkach z najlepszym routerem B818 albo innym. Te screeny to lipne LTE800 z Play ze słabym sygnałem.

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na RSRP i chyba orientujesz się w którym kierunku jest BTS.. Podałem Ci link do forum Playa gdzie możesz zawrzeć umowę na promocyjnych warunkach z najlepszym routerem B818 albo innym. Te screeny to lipne LTE800 z Play ze słabym sygnałem.

 

Wiem że to jest lipa z tymi screenami i nie są miarodajne, jedyny miarodajny wynik to zrobić testy pod BTSem i chyba niedługo go zrobię w przeciągu godziny czy dwóch.

 

Widziałem to forum, napisałem już o propozycję oferty z routerem B535, B818 lub wyższym niż B535. Jestem ciekaw oferty. :D

 

 

A jeśli ustawię kierunek na ten BTS to będzie mi z niego ściągać czy automatycznie na najbliższy BTS ustawi? Bo aktualnie mi ustawia na najbliższy BTS z automatu i ustawia mi 3G zamiast LTE przy domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ofertę z Orange to korzystasz tylko z nadajnika Orange, wyjątkiem są nadajniki Orange i T-mobile jeśli mają na tym nadajniku wspólną sieć.

 

A jeśli ustawię kierunek na ten BTS to będzie mi z niego ściągać czy automatycznie na najbliższy BTS ustawi? Bo aktualnie mi ustawia na najbliższy BTS z automatu i ustawia mi 3G zamiast LTE przy domu.

Nie ma reguły na to, możesz zaznaczyć tylko LTE.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Sadkach i wykonałem potrzebne pomiary.

 

Internet dochodził do 120Mb/s ale usunąłem przypadkowo screenshota.

 

NetMonster LTE 2600 blisko nadajnika: bbf27b5e6c10816dm.jpg

 

NetMonster LTE 2600 + LTE 1800 blisko nadajnika: fe357236f4f82480m.jpg

 

Speedtest blisko nadajnika: fb3ddedae41c970bm.jpg

 

***********************************************************************************************************************

NetMonster 1km od nadajnika : 9adab54d35b80ce9m.jpg

 

Speedtest 1km od nadajnika: 411a5e0329e7cde2m.jpg

 

****************************************************************************************************************************

Pomiary 1km od domu gdzie załapało wszystkie częstotliwości jeszcze w Samostrzelu.

 

NetMonster 1km od DOMU LTE 2600 + LTE 1800 : 0900d3aaa3a6293em.jpg

 

Net Monster 1km od DOMU LTE 2600 : 4a13191794abc735m.jpg

 

Speedtest 1km od DOMU: 0b2ba617715681f0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba już znasz odpowiedź co robić. Ja bym brał ofertę od doradcy z forum Playa z B818.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba już znasz odpowiedź co robić. Ja bym brał ofertę od doradcy z forum Playa z B818.

 

Wszyscy mi to radzą, napisałem do nich na forum i czekam na odpowiedź od doradcy :D

Edytowane przez Raycore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mi to radzą, napisałem do nich na forum i czekam na odpowiedź od doradcy :D

 

Zostań przy tym co masz... internet mobilny to syf... nie mówiąc już o zasięgu...

 

Wiecie ile razy to słyszałem? Na prawie każdym forum to samo pisali, znajomi i rodzina się śmiali, że niepotrzebnie zawracam sobie tym internetem głowę bo i tak nic lepszego z tego nie wyciągnę.

 

A ja uparty na szczęście trafiłem na jedną konkretną osobę obeznaną w temacie, potem pojawiły się 2 kolejne, zacząłem nabywać wiedzę, rozumieć co się z czym je i na co ma wpływ.

10 bitych dni przy tym siedziałem.

 

Sam byłem takim niedowiarkiem jak reszta ludzi, ale mogę pokazać wynik mojej pracy, testów, nabywania wiedzy jak i pomocnej dłoni kolegów z jednego forum.

 

Wynik jeszcze bez żadnych zewnętrznych anten. Oczywiście Internet mobilny bo o światłowodach w mojej miejscowości jak to nazwałeś 'wieś zabita deskami' narazie mogę pomarzyć.

 

Nawet na takiej wiosce MOŻNA mieć dobry internet.

 

cd9616c3dea8a0d6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można trafić dobrze i źle, mobilny ma wadę że jest z limitem i dlatego większość mówi że to syf.

 

U mnie jest to zdecydowana poprawa w stosunku do kablowego, na inny kablowy niż Neostrada DO 10Mb nie ma szans.

post-5702-15867003512659_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mogę ten wynik poprawić. W tym tygodniu będę zamawiał konkretną antenę i kable, wiadomo po świętach.

 

Przede wszystkim WIEDZA i dobry nauczyciel. Jak działa sieć LTE, jak działają stacje bazowe czyli BTS. Na jakich pasmach nadają. Parametry sieci, moc sygnału, jakość sygnału, stosunek jakości sygnału do szumu i wiele innych parametrów. Odpowiednie programy do testów, testy w terenie, w sąsiedniej miejscowości, testy w domu i przy domu.

Do tego podstawowa wiedza o routerach, jakie pasma odbierają, jaką mają modulacje, dochodzi do tego temat agregacji pasm i wyboru BTSa.

 

Umowę na internet podpisałem po części w ciemno. Bo mimo nabycia podstawowej wiedzy to nie wiedziałem czy to u mnie zadziała.

 

Operator PLAY. Internet 200GB + za każde 100GB dodatkowe transferu płacę tylko 20zł. Chociaż są sposoby, dzięki którym w godzinach nocnych można mieć nielimitowany transfer, ale o tym się dowiem dopiero po reszcie testów.

 

@Puma Ty to mnie jeszcze pobiłeś, ale pewnie masz antene zewnętrzną? Jaka odległość od BTSa? Super wyniki, gratuluję :soczek::thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam anteny zewnętrznej. Według maps Google to w linii prostej jest 224m do nadajnika.

 

Nadajniki Orange i Play mam praktycznie w tym samym miejscu i mogę wybierać z ich oferty. Oba nadajniki też mają pozwolenia na wszystkie cztery pasma, niestety w Orange działają póki co tylko trzy pasma, przy czterech to szybkość teoretycznie będzie jeszcze lepsza ;)

 

Dzięki, nie narzekam na szybkość i stabilność Internetu :thumbup:

 

Ps. Widzę że mieszkasz stosunkowo niedaleko mnie, jestem z Chojnic ;)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam anteny zewnętrznej. Według maps Google to w linii prostej jest 224m do nadajnika.

 

Nadajniki Orange i Play mam praktycznie w tym samym miejscu i mogę wybierać z ich oferty. Oba nadajniki też mają pozwolenia na wszystkie cztery pasma, niestety w Orange działają póki co tylko trzy pasma, przy czterech to szybkość teoretycznie będzie jeszcze lepsza ;)

 

Dzięki, nie narzekam na szybkość i stabilność Internetu :thumbup:

 

Ps. Widzę że mieszkasz stosunkowo niedaleko mnie, jestem z Chojnic ;)

 

Ja mam akurat 3km po ciężkim terenie bo moja miejscowość leży w dole a 500m dalej mam 30m wyżej. Ale na szczęście idzie maksymalnie wyciągnąć zasięg. Więc Ty masz super warunki :D

 

U mnie Orange ma tylko LTE1800 a kilometr dalej mam Playa który jest po refarmingu i mogę na nim agregować wszystkie pasma.

 

Sam będę korzystał z minimum 3 pasm chociaż mam B818 więc 4 pasma luźno wejdą :D tylko niestety LTE800 czyli najniższe pasmo jest bardzo obciążone bo jest to pasmo zasięgowe. Rano niby 11Mb z samego pasma ściąga ale w dzień 1-2Mb max. Najbardziej zyskuje na pasmach pojemnościowych :D

 

Antena zamówiona, może jutro już przyjdzie i będę dalej testować.

 

Wszyscy wmawiali że ten internet to syf. No pewnie, a 5Mb/s,to nie jest syf.

 

A tu masz prędkości można powiedzieć światłowodowe bez światłowodu :D

 

70km raptem więc rzeczywiście blisko :D

 

Ps. Dowiedziałem się conieco o Twoim BTSie. Chojnice są po refarmingu na 1800/2100MHZ WIĘC ORANGE MA SWOJE lte1800 I lte2100. Te prawie 300Mb/s które pokazałeś nie jest mozliwe na stacji bez 4 pasm LTE.

 

Tak dla ciekawości :D

 

co do kabelka do domu polecam przejrzec ta mape

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 

Dzięki za link. Ale mimo wszystko w trakcie realizacji może oznaczać lata. Obiecanki cacanki a głupiemu radość...

Edytowane przez Raycore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam nadzieje ze w miare szybko bo nie chce mi sie juz bardziej szarpac z tmobile antenami i tymi 60Mbitami bez limitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...