Skocz do zawartości
UrlichPRO

Reset ustawień kalibracji po uruchomieniu gry (NVIDIA)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Skalibrowałem sobie metodą organoleptyczną monitor z poziomu sterownika karty graficznej. Z tego co zauważyłem, ustawienia wracają do wartości domyślnych jeżeli uruchomię grę w klasycznym trybie fullscreen. W przypadku fullscreen borderless albo windowed ustawienia są zachowane. Ponadto od czasu do czasu ekran robi się czarny i resetuje ustawienia domyślne też na pulpicie (pomaga uruchomienie sterownika i zatwierdzenie zmian od nowa) tak jakby system próbował forsować swoje nastawy.

 

Windows 10

GTX 1060 6 GB

 

Wydaje mi się, że na Windows 7 tego problemu nie miałem, ale głowy nie daję. Proszę o pomoc, bo jest to nieco denerwujące, a nie wszystkie gry (zwłaszcza starsze) działają dobrze w borderless (np. CoD4).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, chyba...

Mi spitalają w kosmos ustawienia hdr-o czym założyłem temat w monitorach.

Restart kompa na hdmi-efekt piękne soczyste barwy.

Po włączeniu normalnie kompa barwy wyprane.

Zabawa w panelu sterowania nvidii, czy ustawienia wewnątrz monitora też likwiduje ładne kolory, przełączenie w ustawieniach gry, niweluje głębie-ba zmiana głośności w grze też sprawia, że wszystko blednie.

Dopiero restart naprawia wszystko.

Choć nie wierzę, że coś to zmieni, zamówiłem nowy kabel hdmi 2.0 i dp 1.4( mam nadzieję na 19pin silver monkey, ponoć 20pin nieaktywny)

Jest temat na forum, że 20pin może coś pitolić.

Takie tematy wnerwiają strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podobny (w zasadzie identyczny) temat do mojego na supporcie MS, ale ich rady to klasyczne zaktualizowanie sterownika albo sprawdzanie w trybie awaryjnym...

W moim przypadku raczej mogę wykluczyć kabel HDMI. Obstawiam kwestię software'u, ale nie mam pojęcia co poza sterownikiem może kontrolować sygnał. Pozostaje mi wrócić do standardowych nastawów kolorów i jedynie dostosować kontrast i jasność z poziomu monitora.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Skalibrowałem sobie metodą organoleptyczną monitor

Pozdrawiam

Takie kalibrowanie na widzimisie nic nie daje to możesz sobie darować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...