Skocz do zawartości
DarasXX

Czy opłaca się zmienić zasilacz z PS-6451-5 na I-Arena 600W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Obecnie posiadam PC o parametrach i5 3570, 16GB (4x4GB 1333 Samsung) i GTX 1060 3GB Asus DUAL wszystko na mobo Asusa P8B75-M. Całość zasila zasilacz od Acera Predator G3620 który był wyposażony też w 3 gen i5 i nieco słabszą grafikę, niemniej jednak pomimo zapasu mocy który gdzieś tam jakiś jest, niby jest 80+ Bronze co jakoś pociesza przynajmniej na papierze to jakby nie patrzeć ten zasilacz już swoje lata ma. Nigdzie nie znalazłem opinii na jego temat jako że jest to psu który był montowany w zestawach i sklepy go nie sprzedawały osobno, jedynie co to allegro i inne podobne źródła. Przechodząc do meritum sprawy: czy warto go zmienić na coś innego bardziej znanego i zaufanego jak Forton, Chieftec, lub coś pokroju BeQuiet bo nie wiem na ile ten zasilacz jest produktem zaufanym, o ile jak używałem go pod i5 2400 i GTX 750Ti to miałem to gdzieś czy mi sfajczy PC bo mnie dużo nie kosztował ten blaszak (w granicach 400-500zł) i strata była by pewnie mniej bolesna w razie W. A znalazłem za 100zł używanego (tak wiem zasilacze używane są BE i wgl. według wielu) Chieftec 600W GPC-600S który jeszcze ma parę miesięcy gwarancji w X-Kom. Czy warto zmienić go? Czy jest to dobry zasilacz pod te bebechy, dodam że nic się nie dzieje z PC typu resety, overheat itp. a co do samego chiefteca wymienionego powyżej odpowiada mi ilość molexów sata bo mam 3 dyski w budzie i nie wykluczone że dojdzie mi jeszcze jeden SSD co idzie na plus z długością kabli zasilających, no i wiatrak 120mm a nie 72mm na tyle, więc na pewno róznica w DB wydzielanych pod obciążeniem, a ciszę sobie cenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem za 100zł używanego (tak wiem zasilacze używane są BE i wgl. według wielu) Chieftec 600W GPC-600S który jeszcze ma parę miesięcy gwarancji w X-Kom

nie jest to ekstra promocja, do tego ten liteon jest solidniejszym zasilaczem

 

no i wiatrak 120mm a nie 72mm na tyle, więc na pewno róznica w DB wydzielanych pod obciążeniem

nie byłbym tego taki pewien - ten chieftec to najtańsze szajse, więc na cichy wentylator nie licz

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to ekstra promocja, do tego ten liteon jest solidniejszym zasilaczem

 

 

nie byłbym tego taki pewien - ten chieftec to najtańsze szajse, więc na cichy wentylator nie licz

 

A co byś sugerował w kwocie 100-120zł z zasilaczy i czy jest sens zmieniać na inny 500-600W pod to co mam, wolałbym nie schodzić poniżej 500W bo rekomendowany zasilacz do 1060 to 450W jednak sądzę że lepiej mieć poduszkę bezpieczeństwa w postaci pewnej minimalnej rezerwy mocy zasilacza, no i im wyżej amperowa linia V12 tym fajniej by było, zawsze możliwość jakiegokolwiek upgrade w przyszłości bez koniecznej wymiany psu.

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taką kwotę nie kupisz nic lepszego od obecnego zasilacza... ceny używanych zasilaczy są śmieszne - dozbieraj i kup nowe vero 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. to?

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zasilacz-thermaltake-smart-se-530w-modular

 

Sensownie się prezentuje bo porządek w kablach by był a i uciągnie mocniejsze gpu i cpu jak w przyszłości coś zmienię. Jak myślisz? Warto Thermaltake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu - w środku ma to samo co ww. cziftek, do tego ta cena szczerbaty.gif z wysyłką prawie tyle, co za nowe vero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...