Skocz do zawartości
ThePunisher

Z390 aorus master, obciążenie max PWM

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji odnośnie maksymalnego obciążenia złącza pwm na Z390 aorus master, ale nie moge nigdzie się dogrzebać. Czy ktoś ma wiedzę ile max W wytrzyma takie złącze? Na MSI Z370 SLI PLUS było to 10W, a tutaj nie mogę nigdzie doczytać ile zniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.c84b971887c988e2fecc3cdd2a312536.png

 

24W?

 

[EDIT]

tu: Mój link

 

typ pisze że Gigabyte odpisało mu że 1A na każdym złączu czyli 12W

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego piszą o 24W w tym info które wkleiłeś? 24W byłoby mile widziane :) Chyba wentylatory z dopiskiem sys fan pump mają po 24W.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tak w wątku napisał że 24W to PUMP, to UP TO na grafice może właśnie to oznacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje bo inaczej bez sensu byłoby dzielenie złączy na fan i pump skoro mają takie samo obciążenie. W sumie to 24W byłoby idealne, bo mógłbym wszystkie 6 wentylatorów na jednej chłodnicy i kolejne 6 na drugiej podpiąć pod 2 złącza z opcją sterowania napięcia a nie PWM i włączałyby się dopiero po przekroczeniu konkretnej temperatury :) PWM niestety nie daje opcji całkowitego wyłączenia wentylatorów w spoczynku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, mam to samo u siebie i też zmieniłem z lepszego sterowania PWM na napięciowe po to, żeby wentylatory stawały w spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Gigabyte. Wszystkie złącza na płycie oferują 12V 2A, czyli 24W. Elegancko, wszystkie 12 wentylatorów na 2 chlodnicach będę mógł podpiąć do 2 gniazd przez Splitery.:)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Gigabyte. Wszystkie złącza na płycie oferują 12V 2A, czyli 24W. Elegancko, wszystkie 12 wentylatorów na 2 chlodnicach będę mógł podpiąć do 2 gniazd przez Splitery.:)

Przydatna wiedza na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w takim wypadku można nawet pompę D5 23W przerobić na złącze 4pin PWM i nic sie nie stanie z płytą, bo standardowo zasilanie w D5 idzie z molexa a 2 kabelkami idzie sygnał pwm i RPM z płyty poprzez złącze PWM.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...