Skocz do zawartości
BlackVarrior

Zasilacz 200-220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się do was z pomocą w doborze zasilacza, najlepiej do 200 zł, chociaż mogę maksymalnie dołożyć 20 zł. Dlaczego chcę kupić? ponieważ mój teraz obecny Chieftec GPS A8 600W czasami resetuje komputer, jak pracuje 2 minuty, nawet komunikując niebieskim ekranem śmierci.

 

Moja konfiguracja to:

 

-AMD Ryzen 7 1700

 

-Gigabyte GTX 1660 1x 8 PIN Zasilanie

 

-Gigabyte A320-S2h

 

-16 GB RAM

 

-Obudowa: Natec Apion, wiem piekarnik, ale nie miałem kasy na inny.

 

Chciałbym, żeby zasilacz posłużył mi na lata, był porządny i żeby miał dobre części w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jedynym rozsądnym wyborem jest Vero L2 / M2. Lepszego nie dostaniesz

 

Swoją drogą zabawny zestaw :D Rzadko kiedy widuję A320 z czymś więcej niż R3 1200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L2 / M2 lub dopłata jeszcze 40 zł do Supremo L2. W tej kasie nic lepszego nie dostaniesz. Nawet Vero jednak spokojnie ogarnie tego kompa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jedynym rozsądnym wyborem jest Vero L2 / M2. Lepszego nie dostaniesz

 

Swoją drogą zabawny zestaw :D Rzadko kiedy widuję A320 z czymś więcej niż R3 1200 :D

Wybrałem taką płytę, bo nie podkręcam CPU i po za tym miałm ograniczony budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem taką płytę, bo nie podkręcam CPU i po za tym miałm ograniczony budżet.

 

Domyśliłem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:

Testowałem tego Chiefteca programem OCCT 4.4.0 i na linii +12V pokazywało mi 4,8V, czy to prawidłowo? Na 5V pokazywało 3,5V

Edytowane przez BlackVarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na softowy odczyt napięć, bo zawsze bzdury pokazuje. Gdybyś miał na linii 12V 4.8V to komp by nie działał :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem napięć na zasilaczu nie sprawdzisz. Musisz to sprawdzić miernikiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry potrafią wywalić do pulpitu bez żadnego ostrzeżenia. Pojawiają się losowe blue screeny przy korzystaniu z internetu. Czy to wina zasilacza? RAM, CPU i GPU testowane programami przy obciążeniu i żadnych problemów. Dodam też, że dzisiaj dwa razu komp się zresetował minucie po włączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że gra wylatuje do pulpitu to raczej nie objaw zasilacza. Generalnie dobrze byłoby jednak sprawdzić to na innym zasilaczu.

 

Możliwe też, że coś jest nie tak z dyskiem.

 

RAM testowałeś memtestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM testowałem HCI memtest i memtest86 (w tym przypadku miesiąc temu przez 5 godzin) i nie było problemów. Co do dysków sprawdzałem dzisiaj CrystalDysk i stan jest dobry w obu dyskach, tak samo w programie HD Tune, wszystkie pola zielone.

Dodam też, że sterowniki są wszystkie aktualne, robiłem nawet format komputera i pojawiają sie losowe bluescreeny, najczęściej przez plik ntoskrl.

Edytowane przez BlackVarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj patrzyłem komunikaty po tych bsodach przez windb i na końcu pisało FOLLOWUP: MEMORY_CORRUPTION, co wskazuje na RAM, ale przecież testowałem HCI Memtest przez 3 godziny i memtestem86 (miesiąc temu) przez 5 godzin, nawet windowsowym narzędziem i nie było ani jednego błędu, nie mam też włączonego profilu XMP, chociaż wczoraj sfc/scannow wypatrzył jakieś uszkodzone pliki systemowe i je naprawił. Patrzyłem też na dziennik zdarzeń i jest to zawsze błąd krytyczny kernel-power 41, no to pozostał tylko zasilacz nie? Przepraszam, że post pod postem.

Edytowane przez BlackVarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz nawet tydzień testować, tylko co z tego jak podczas gry karta podgrzeje RAM i nici z stabilności...

 

Ustaw wszystko na stock i zobacz czy będzie stabilnie.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz nawet tydzień testować, tylko co z tego jak podczas gry karta podgrzeje RAM i nici z stabilności...

 

Ustaw wszystko na stock i zobacz czy będzie stabilnie.

 

Tak się składa, że wszystko mam na domyślnych ustawieniach, procesor nigdy nie kręcony i karta tak samo. Temperatury pod obciążeniem nie przekraczają 73st w gpu, w CPU nie przekracza 55 st. Zawsze wyskakują blue screeny jak komputer nie jest obciążony, podczas korzystania z przeglądarki i oglądaniu filmów. Zaznaczam, że karta sieciowa ma najnowsze sterowniki.

Edytowane przez BlackVarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj zasilacz do podmiany. Od tego bym zaczął.

 

Ewentualnie próbuj na jednym module RAMu, bo zakładam, że to 16GB masz w dwóch modułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj zasilacz do podmiany. Od tego bym zaczął.

 

Ewentualnie próbuj na jednym module RAMu, bo zakładam, że to 16GB masz w dwóch modułach.

 

Zasilacz zamówiony już wczoraj, zobaczę czy to ten cały Chieftec był do kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz XMP i zobacz czy to coś da

Kiedyś włączyłem profil nie XMP tylko jakiś AMP i wyskoczył monit memory, ale to było jeszcze przed aktualizacją BIOSu i chipsetu.

Edytowane przez BlackVarrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...