Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niedawno miałem przykrą sytuację z dyskiem GOODRAM CX300 120GB, bo pewnego dnia, gdy uruchomiłem komputer, wyłączyłem go i włączyłem ponownie, system nie chciał "wstać". Okazało się, że dysk tak po prostu się wyczyścił, ale nie wiem jak. No i "parę" zdjęć szlag trafił. :/ Szukam teraz sposobu na dobre przechowywanie takich cennych plików. Kupić sobie jeden dysk zewnętrzny czy może dwa dyski SSD po 256 GB z kośćmi MLC i zrobić z nimi RAID 1? Czy może jakieś inne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niedawno miałem przykrą sytuację z dyskiem GOODRAM CX300 120GB, bo pewnego dnia, gdy uruchomiłem komputer, wyłączyłem go i włączyłem ponownie, system nie chciał "wstać". Okazało się, że dysk tak po prostu się wyczyścił, ale nie wiem jak. No i "parę" zdjęć szlag trafił. :/ Szukam teraz sposobu na dobre przechowywanie takich cennych plików.

Kup dysk HDD i rób kopie na ten dysk. Dysk podłączaj tylko jak robisz backup zdjęć. Ja mam w tej chwili ok 623GB samych zdjęć i filmów rodzinnych, kopie mam na 3 różnych dyskach, różnych miejscach. Teraz nawet mam 4 kopie.

 

Kupić sobie jeden dysk zewnętrzny czy może dwa dyski SSD po 256 GB z kośćmi MLC i zrobić z nimi RAID 1? Czy może jakieś inne rozwiązanie?

RAID1 to nie sposób na backup. RAID1 to zapewnienie ciągłości działania komputera/serwera.

 

Jaki dysk? Omijaj Seagate.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dysk HDD i rób kopie na ten dysk. Dysk podłączaj tylko jak robisz backup zdjęć.

 

Jaki dysk? Omijaj Seagate.

 

Masz na myśli dysk zewnętrzny, tak?

Czemu omijać Seagate?

 

Poza tym, czy w sumie można by zamiast dysku użyć Pendrive'a 512 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zewnętrzny na USB. Jak chcesz mieć backup to omijaj :)

 

Backup na pendrive to najgorszy pomysł. Na SSD też nie najlepszy. W domowych warunkach tylko HDD na USB. Pena możesz sobie używać do przenoszenia różnych plików, do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...