Skocz do zawartości
Danra

Dysk zewnętrzy SSD czy HDD do zapisywania gier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Proszę o pomoc z wyborem dysku zewnętrznego ponieważ już nie wiem jaki wybrać i czy będzie można na nim instalować gry :).

 

Pozdrawiam was i trzymajcie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bawić się w rozbieranie laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to laptop Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0 15,6" Intel® Core™ i7-9750H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1650 Grafika - Win10

 

straszna lipa z tym dyskiem tylko 256 gb nic się nie zainstaluję :(. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam włożony dysk SSD M.2 PCIe czy SATA :Up_to_s:

 

Wg.xkomu np. masz M.2 PCIe

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowane dyski

Szybki dysk SSD 256 GB

Typ podłączenia M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz to?

 

Podobnie jak to, że w pudełku z laptopem znajduje się woreczek z czterema śrubkami i tasiemką zakończoną gniazdem SATA, co jasno daje do zrozumienia, że laptop może zostać wyposażony w dysk dodatkowy, 2,5-calowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc potrzebujesz dysku SSD SATA ;)

 

Pytanie jakiej pojemności potrzebujesz?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pogniewałbym się jak by dysk posiadał 500 gb w sumie nie duzo ale zawsze cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma Microna 1300 1TB z DigiComp za ok.430zł. więc pozostaje Crucial Mx500 500Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgl dzieki za pomoc :). hmm cenowo fajnie to wyglada :) trzeba wydac min 300-350 zl wiec pomysle o tym :) bo szczerze ile mozna w lola grac :)

 

Jak myslisz w euro rtv zamontuja dysk po kupnie jesli laptop tez tam byl zakupiony ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie spieszy to obserwuj aukcje tego usera bo pojawia się wspominany Micron

 

Sam zamontujesz ten dysk...nic trudnego ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lepiej uzbierac troche kasy i miec 1 tb. Dzieki za pomoc naprawde bo tak bym popelnil glupi blad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

no koniecznie wrzuć do środka 2,5 calowy hdd/ssd bo zewnętrzny to lipa, a miejsce masz na niego

no i czemu upierasz się na ssd? przecież masz już ssd na m2 na system + programy

a gry więcej FPSów mieć nie będą od ssd, więc kup normalne 1-2TB HDD włóż i graj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

no koniecznie wrzuć do środka 2,5 calowy hdd/ssd bo zewnętrzny to lipa, a miejsce masz na niego

no i czemu upierasz się na ssd? przecież masz już ssd na m2 na system + programy

a gry więcej FPSów mieć nie będą od ssd, więc kup normalne 1-2TB HDD włóż i graj !

Chodzi o szybkość wczytywania nie o FPS więc nie siej fermentu bo mamy 2020r.

 

I poczytaj wcześniejsze posty w których mu o tym i pisałem

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o szybkość wczytywania nie o FPS więc nie siej fermentu bo mamy 2020r.

 

I poczytaj wcześniejsze posty w których mu o tym i pisałem

no właśnie widziałem, proponujesz mu SSD na gry. osobiście nie widzę większego sensu, tym bardziej że ma już ssd na m2 na ważne rzeczy

a do samych gier hdd starcza, najwyzej poczeka 3 sekundy dłużej włączając gre 1-2 razy dziennie, a będzie miał 1-2TB zamiast 250-500GB w podobnej cenie

Edytowane przez Alexandre09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widziałem, proponujesz mu SSD na gry. osobiście nie widzę większego sensu, tym bardziej że ma już ssd na m2 na ważne rzeczy

a do samych gier hdd starcza, najwyzej poczeka 3 sekundy dłużej włączając gre 1-2 razy dziennie, a będzie miał 1-2TB zamiast 250-500GB w podobnej cenie

Nie wypisuj głupot bo to nie jest 3 sekundy...idąc Twoim tokiem rozumowania po co kupować wogóle ssd na gry skoro to tylko 3 sekundy :E

Fuckin logic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypisuj głupot bo to nie jest 3 sekundy...idąc Twoim tokiem rozumowania po co kupować wogóle ssd na gry skoro to tylko 3 sekundy :E

Fuckin logic :E

trzeźwy jesteś? przecież cały czas piszę że NIE opłaca się kupować SSD na gry, szczególnie duże AAA jak RDR2 czy Assasin Oddysey gdzie jedna gra to 110GB a wartości te będą tylko rosły.

Dobra, niech CI będzie. Okno wczytywanie będzie 6 sekund dłuższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeźwy jesteś? przecież cały czas piszę że NIE opłaca się kupować SSD na gry, szczególnie duże AAA jak RDR2 czy Assasin Oddysey gdzie jedna gra to 110GB a wartości te będą tylko rosły.

Dobra, niech CI będzie. Okno wczytywanie będzie 6 sekund dłuższe...

Ja owszem a Ty jesteś poważny?

 

Nie wiem po co Ci wogóle dysk SSD jak tak podchodzisz do sprawy mając SSD na system zapewne tylko a na HDD trzymasz gry

 

Nie opłaca się może i Tobie ale jakoś większość ma gry na SSD jednak i to jest fakt

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś trzeźwy to widzę że chyba nie wiesz, tak do końca, jak działa komputer

coś dzwoni ale nie wiadomo gdzie :lol2:

 

Nie wiem po co Ci wogóle dysk SSD jak tak podchodzisz do sprawy

dowód na to

 

 

 

Nie opłaca się może i Tobie ale jakoś większość ma gry na SSD jednak i to jest fakt

proszę o źródło tych niesamowitych badań

 

 

 

przejdźmy zatem do rzeczowych dowodów popartych "faktami"

poniżej jest zrzut ekranu do najnowszej ankiety sprzętu ze Steam, z marca 2020r.

7a714062b945d.jpg

w Total Hard Drive Space jest wyraźnie napisane, iż Above 1TB to 51,42% graczy.

idąc Twoim tokiem rozumowania to ponad 51% graczy ma w swoim PC/laptopie ponad 1TB SSDków pod gry? Ciekawe

patrząc w drugą stronę to mniej jak 0,5TB ma 15% graczy, a najczęściej sprzedawane SSD to 256GB

 

tak więc, dowody jasno twierdzą inaczej niż Ty

nie kłóć się jak się nie znasz, rada na przyszłość

albo idź doradzać źle, na inne forum

Edytowane przez Alexandre09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechłem z tej tabelki ze Steama...widzę cofamy się w rozwoju...oj cofamy...SSD nie potrzebny do gier bo po co mieć krótsze loadingi...super :lol2:

 

Poza tym nie każdy ma STEAM więc to nie są konkretne dane

 

Nie wiem czy wiesz ale konsole też maja dostać SSD

 

Twoje myślenie i podejście zaprowadzić może co najwyżej na manowce...

 

Jeszcze napisz że wg. STEAM każdy ma CPU 4C/4T i lepszego nie trzeba :lol2:

 

Czekam z niecierpliwością na kolejną tabelkę :D

 

Podsumowując:

1.Lubisz mielenie dyskiem kupujesz HDD usprawiedliwiając to nadmiernymi kosztami niewartymi tych kilku sekund przewagi w przypadku dysku SSD

 

 

2.Kupujesz SDD,nic nie mieli,grasz w spokoju

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechłem z tej tabelki ze Steama...widzę cofamy się w rozwoju...oj cofamy...SSD nie potrzebny do gier bo po co mieć krótsze loadingi...super :lol2:

 

Czekam z niecierpliwością na kolejną tabelkę :D

Nie, to ja dalej czekam na Twoją wspaniałą tabelkę obrazującą 100% populacji ludności

bo przecież ponad 100mln kont na steam to za mało :lol2:

 

zgadza się, po co mieć krótsze loadingi, jak często grę się ładuje raz na pare godzin, i to większą AAA

już nie mówię o np CS GO gdzie nie trzeba nawet dużo ładować

 

tak, dobrze że konsole dostaną SSD bo one mają funkcjonować od końca roku na następne 10 lat, a dysk do laptopa trzeba kupić tu i teraz i to jako dodatek do SSD

 

nie nie każdy, bo 4c to 48%, 6c to 22%, a 8c to tylko 6%

i nigdzie nie wspominam że lepszego nie trzeba, więc nie wciskaj mi czegoś czego nie powiedziałem. widzę kompletny brak argumentów z Twojej strony

 

autor ma niezbyt wydajne GPU w postaci laptopowego gtx1650 więc nie sądzę iż SSD wiele tutaj zmieni, a na pewno nie większą ilość FPSów

za to za cenę 500GB SSD które już i tak ma na system/programy to może sobie kupić 2TB toschibę

 

proszę Cię, zmień forum, bo jak masz tak "pomagać" to lepiej jak by Cię tu wcale nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...