Skocz do zawartości
Foxys

Problem z gtx 1050ti 4gb oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z obecna karta graficzna gtx 1050ti 4gb oc od zotac'a

Problem polega na tym że w grach (gta5 R6 Lol cs;go) karta zalicza spadki wydajności

z 95-100% do 0-10% i przycina obraz na 1-2s i nie mozna nic zrobić w grze.

Temperatury karty 45-65 stopni

Moj pc: i5-7400 gtx1050ti 4gb, 2x4gb ddr3 1600, zasilacz chiftec GPS-700A8

 

Czy przyjęliby mi to na gwarancji i czym może to być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłeś jakieś testy w kierunku rozwiązania problemu czy tylko napisałeś ten post ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jakie masz ustawienia w GTA? Zejdź na najniższe graficzne i sprawdź czy problem dalej występuje.

2.Ściągnij MSI Afterburner i zrób ss - zobaczymy gdzie jest problem.

3.Najnowsze sterowniki zainstalowane? Jeśli nie ściągnij program DDU, odpal i zainstaluj najnowsze.

Sam mam GTA na HHD więc wykluczam problem przycinek pod tym kątem.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty tak mają gtx960/1050ti

Bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

 

Może dla ciebie. Miałem te karty i identyczne objawy. Nie jest to nagminne, ale w wymagających grach zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla ciebie. Miałem te karty i identyczne objawy. Nie jest to nagminne, ale w wymagających grach zdarza się.

To ciekawe bo z moją nie ma takich problemów - w BF V gram na wysokich bez spadków <60FPS. W GTA mam mieszane śrenio/wysokie i też 0 problemów +60FPS. Nie gram w FHD jak widać i karta w zupełności wystarcza a przy tym jest bezgłośna. Jak ktoś poustawia suwaki na ultra + FHD to nic dziwnego, że ma takie niespodzianki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo z moją nie ma takich problemów - w BF V gram na wysokich bez spadków <60FPS. W GTA mam mieszane śrenio/wysokie i też 0 problemów +60FPS. Nie gram w FHD jak widać i karta w zupełności wystarcza a przy tym jest bezgłośna. Jak ktoś poustawia suwaki na ultra + FHD to nic dziwnego, że ma takie niespodzianki...

 

Ale Ty masz kartę dodatkowo zasilaną kablem 6 PIN z zasilacza. A karta ZOTAC autora tematu nie ma i to jest prawdopodobnie główna różnica. Chce pobrać więcej mocy niż 75 W i nie może z poziomu ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ogranicza ewidentnie procesor... chociaż jak sprawdzałem na yt, to ludzie z takim połączeniem nie mieli większych spadków i stabilny FPS. Poczytaj na necie odnośnie samych ustawień, są tam te odnoszące się do wykorzystania procesora (różnorodność przechodniów, zagęszczenie ludności itp.) Zbij na minimum i sprawdź czy jest jakiś efekt.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty tak mają gtx960/1050ti

Potwierdzam, że to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor za 800zł może ograniczać tak słaba karte graficzna skoro spadki są na gtx 1050ti a nie na cpu

Ktoś mi zarzucił że to wina 8gb ramu

Edytowane przez Foxys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wymienic procesor to znalazłem i7-7700 w dobrej cenie

Ale nie wiem czy to dobry upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak procesor za 800zł może ograniczać tak słaba karte graficzna skoro spadki są na gtx 1050ti a nie na cpu

Ktoś mi zarzucił że to wina 8gb ramu

To, że ten procesor kosztował kiedyś 800zł to już inna sprawa - bez znaczenia na teraz. To gołe 4 rdzenie, w wielu grach to już po prostu za mało. A jak sam widzisz, wykorzystanie procesora masz na ok 100%... Z ustawień graficznych zawsze zejdziesz, braku mocy obliczeniowej nie przeskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy i7-7700 używany by był dobrym wyobrem i wymienienie obecnej grafiki na gtx1660 (może super) Czy jest sens wgl ładować więcej kasy przy ddr3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa grafika na pewno by dała kopa, nawet przy tej i5 którą masz - ale tam gdzie nie domaga procek no to dropy nadal będą. W upgrade procka na tej podstawce bym się nie ładował - ofc no zależy ile to ta dobra cena, jak np. byś i7 kupił za 5 paczek, a i5 sprzedał za 4 no to spoko :cool:

Ale jakbyś miał tak normalnie kupić i7 to możliwe, że za podobną kasę byś złożył coś na AM4 albo nawet świeższym intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie znalazłem 17-7700 za 500zł i nie wiem czy nie sprzedać całej bazy z mobo i kupić coś na ryzenie i ddr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele ludzi narzeka na sterowniki geforce wymagające od groma wątków...

a tu są tylko 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie troluje po prostu sie nie znam, z czym ty masz problem Adrian nudzi ci sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...