Skocz do zawartości
rebs

Karta graficzna do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

rozglądam się za nową kartą graficzną do 1k z 6-8Gb pamięci.

 

Aktualnie wszystko wskazuje na PNY GeForce GTX 1660 SUPER Single Fan (1040), jako najlepszy wybór.

 

Z góry zakładam, że lepsze wersje typu Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC odpadają, ze względu na cenę (tu 1300, a max 1000 z małym naciągnięciem)

 

Pytanie brzmi, czy jeden wentylator wystarcza w tego typu kartach,

czy może nie próbować na siłę 1660 super i zejść niżej biorąc coś tańszego byle zrobić teraz upgrade np. jakiś rx570 za około 700zł?

powiedzmy na rok, żeby przewinąć nowe tytuły jako tako, a później kupić coś konkretnego?

 

 

Reszta podzespołów: r5 3600, silentium 750w gold, msi b450 toma max, Crucial 3000/15 2x8GB, silentium regnum 2x fan przód i 1x tył

 

Aktualnie mam 960 2Gb, która ewidentnie nie daje już rady i mocno ogranicza resztę zestawu (chociaż wieśka 3 jeszcze uciągnęła :P).

 

Dzięki

Edytowane przez rebs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są jakoś wybitnie ciepłe karty graficzne,wersja jedno wentylatorowa schłodzi bo schłodzi,lecz kultury pracy na 5+ bym się nie spodziewał,no ale cóż,coś za coś.

Może są jakieś promocje czy ktoś z forum sprzedaje taniej używki w dobrych cenach itp,jak tak to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak szczerze nie masz innego wyjscia jak chcesz najwydajniejszą karte w tym budżecie ;) albo slabsze chłodzenie albo sporo slabsza 1650super wiec wybór oczywisty jestem przekonany że ten pny da rade ,zjedziesz z napieciem i bedzie idealnie ale jak masz jakas w miare budę i z 3-4 wentyle to i bez tego bedzie dobrze.1040pln to niezla w miarę cena jak na te czasy.Brać PNY :P nie masz sie o co martwić masz 36 miesiecy gwarki więc luzz :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze ten tydzień czy tam ile możesz, co chwila są gdzieś jakieś promocje na te karty (pomijam wzrost cen i drożejącego dolara :lol2:). Pod 3600 piękna sprawa a kartę zapewne kupisz na długi czas. Zawsze 960 też możesz popchnąć ze te X zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze ten tydzień czy tam ile możesz, co chwila są gdzieś jakieś promocje na te karty (pomijam wzrost cen i drożejącego dolara :lol2:). Pod 3600 piękna sprawa a kartę zapewne kupisz na długi czas. Zawsze 960 też możesz popchnąć ze te X zł.

 

Właśnie mam wrażenie, że to ostatni dzwonek na kupno, bo wszystko będzie lecieć w górę, ta 1660 i tak wygląda nieźle, bo aktualnie chyba tylko na x-kom jest w tej cenie (mała promka)

Poza tym, po kupnie nowej karty w sumie będę mieć starego pc do sprzedania i mam nadzieję, że uda się coś za niego zgarnąć (i5-4460, gtx 960, silentium 500w bronze, ram hyperx 8gb, h81m-p33, gladius) - w zasadzie tylko dysku brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że to niezła karta nic w niej złego niema a co do cen one jakos się niby utrzymują przez ten czas na podobnym poziomie więc mimo ostrych zawirowań ale z tego co sie dzieje może być gorzej szczególnie w polandii jak raptem wpadną na pomysł żeby jednak ceny podniesc przycwaniakowac wiecej tych piniondzów :E te ponad tysiak za taka wydajnosc to dobra cena z tym ryskiem experymentalnym prockiem bedzie cacy działało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

rozglądam się za nową kartą graficzną do 1k z 6-8Gb pamięci.

 

Aktualnie wszystko wskazuje na PNY GeForce GTX 1660 SUPER Single Fan (1040), jako najlepszy wybór.

 

Z góry zakładam, że lepsze wersje typu Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC odpadają, ze względu na cenę (tu 1300, a max 1000 z małym naciągnięciem)

 

Pytanie brzmi, czy jeden wentylator wystarcza w tego typu kartach,

czy może nie próbować na siłę 1660 super i zejść niżej biorąc coś tańszego byle zrobić teraz upgrade np. jakiś rx570 za około 700zł?

powiedzmy na rok, żeby przewinąć nowe tytuły jako tako, a później kupić coś konkretnego?

 

 

Reszta podzespołów: r5 3600, silentium 750w gold, msi b450 toma max, Crucial 3000/15 2x8GB, silentium regnum 2x fan przód i 1x tył

 

Aktualnie mam 960 2Gb, która ewidentnie nie daje już rady i mocno ogranicza resztę zestawu (chociaż wieśka 3 jeszcze uciągnęła :P).

 

Dzięki

 

W sklepie owocowym jest PNY Technologies GeForce GTX 1660 SUPER Twin Fan 6GB GDDR6 (VCG16606SDFPPB) za 1170 zł.

 

www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gtx-1660-super-twin-fan-6gb-gddr6-vcg16606sdfppb-6346459/

 

Gigabyte wersja z 3 wiatrakami za 1 238,49.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na jaki .... doplacać 200pln ????? szczególnie że budżet podany w opisie tematu

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na proline 1660S od gigabyte'a wisi za 1089 peelenów. Pytanie ile "naciągania" wytrzyma budżet OPa.

 

@Oczywiście z dwoma wentylatorami.

Edytowane przez HK-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też składałem ostatnio komputer z Ryzenem 2600 kupionym w promocji za 459zł i Geforce PNY 1660 SUPER w wersji dual fan tez za 959zł, do tego wysyłka gratis(x-kom) i jestem bardzo zadowolony. Karta śmiga na 100%, i Spokojnie podbijesz taktowanie rdzenia o 100-120mhz i pamięci na 200-250 bez zmiany power limitu. Po podniesieniu power limitu szło nawet do 2025mhz na rdzeniu przy tym najwyższym booście i memki do 400-500mhz(więcej nie patrzyłem, ponieważ w sumie to mi do wszystkiego wystarcza, a podkręcałem tylko żeby sprawdzić ile mogę z niej wycisnąć)Także polecam. Mój egzemplarz jest na kościach Microna, a Karta jest chłodna i obecnie mam 34C w idlu, a w grach nie widuję więcej niż głównie 60-65C przy najwyższym obciążeniu...

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...