Skocz do zawartości
Medejz

Karta graficzna do 2000zl +/-200?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Zastanawiam sie nad zakupem nowej karty graficznej.

Obecny config:

Gpu geforce 1070 gaming x

Mobo msi b450 tomahawk max

Cpu ryzen 5 3600x

Ram Corsair 16gb 3600mhz cl17.

 

Rozdzielczosc na jakiej gram to 2560x1080 w 144hz.

Obecna grafika nie daje mi oczekiwanej plynnosci min. W CoD Warzone. Nie mam blizej okreslonego budzetu. Jednak sklaniam sie miedzy rx 5700xt, a 2070. Tylko ktory producent i jaka wersja. Bo patrzac z dalszej perspektywy nie mam cisnienia na obecny zakup i moge kupic grafike od biedy w okresie pazdziernika/listopada jezeli wyjdzie cos nowego. A jezeli nie warto czekac bo nigdy nie ma dobrego momentu to jaka grafa teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Generalnie to fajnie było by poczekać z tym GPU do grudnia bo w tym roku mają wyjść wszystkie RTXy 3xxx chyba na nowej archi

no i RX 6xxx na nowej archi RDNA2

więc ma być ogień na rynku GPU

 

a jeśli nie to ja bym się kusił na 5700 XT :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to od czerwca do pazdzierniaka nie bedzie mnie w Polsce. Wiec moglbym przeczekac z zakupem. I w pozniejszym terminie zakupic cos drozszego jak beda premiery. Tylko czy w tym czasie nie wyjda jakies nowe ryzeny? Bo zas moze sie okazac ze moj 3600x lekko ogranicza nowego gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX ma dużo lepszy feature set, właściwie wyglądający jakby pod niego był stworzony DX12 Ultimate - Variable Rate Shaders, Ray Tracing, Mesh Shaders, DLSS, działające steroniki. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to od czerwca do pazdzierniaka nie bedzie mnie w Polsce. Wiec moglbym przeczekac z zakupem. I w pozniejszym terminie zakupic cos drozszego jak beda premiery. Tylko czy w tym czasie nie wyjda jakies nowe ryzeny? Bo zas moze sie okazac ze moj 3600x lekko ogranicza nowego gpu.

zachodnie kraje czy CA? :Up_to_s:

no to czekaj, 1070 i tak jest mocna, a do października będzie wiadomo dużo dużo więcej co i jak i za ile

no i teraz ceny już są większe przez covida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zastanawiam sie nad zakupem nowej karty graficznej.

Obecny config:

Gpu geforce 1070 gaming x

Mobo msi b450 tomahawk max

Cpu ryzen 5 3600x

Ram Corsair 16gb 3600mhz cl17.

 

Rozdzielczosc na jakiej gram to 2560x1080 w 144hz.

Obecna grafika nie daje mi oczekiwanej plynnosci min. W CoD Warzone. Nie mam blizej okreslonego budzetu. Jednak sklaniam sie miedzy rx 5700xt, a 2070. Tylko ktory producent i jaka wersja. Bo patrzac z dalszej perspektywy nie mam cisnienia na obecny zakup i moge kupic grafike od biedy w okresie pazdziernika/listopada jezeli wyjdzie cos nowego. A jezeli nie warto czekac bo nigdy nie ma dobrego momentu to jaka grafa teraz

Po taniości zapolowałbym na Gigabyte 2070S, nie są może jakieś wybitne, ale niedrogie, jeszcze taniej można dostać KFA2, albo PNY.

Wersje MSI (Gaming X i Z) są niezłe, ale nie polecam, bo są zaplombowane i nie wymienisz w nich sobie pasty, ani termopadów, a serwis MSI to kiszka. Większości to nie robi, ale przykładowo dla mnie taki producent od razu odpada. Możesz też zerknąć na niemiecki Amazon, tam często są różne promocje. Ja np. kupiłem za 2300 Gigabyte 2070S Aorus - 4 lata gwarancji, cicha, boostuje do 2050 MHz po lekkim OC. No i mogę ją oddać za free do 31 maja jak drastycznie ceny spadną, albo coś, a nie nasze bieda 2 tygodnie.

 

Ogólnie dopłata do 2070 Super względem 2070 jest niewielka, a w wydajności moim zdaniem dość zauważalna.

Myślałem też o 5700 XT, bo są wydajniejsze w wielu scenariuszach, ale problemy ze sterami mnie trochę wystraszyły. Na Raytracing nie patrzę, bo 2070 Super i tak jest za słaba aby go gdziekolwiek sensownie obsłużyć, za to DLSS jakby się upowszechniło to mogłoby być fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po taniości zapolowałbym na Gigabyte 2070S, nie są może jakieś wybitne, ale niedrogie, jeszcze taniej można dostać KFA2, albo PNY.

Wersje MSI (Gaming X i Z) są niezłe, ale nie polecam, bo są zaplombowane i nie wymienisz w nich sobie pasty, ani termopadów, a serwis MSI to kiszka. Większości to nie robi, ale przykładowo dla mnie taki producent od razu odpada. Możesz też zerknąć na niemiecki Amazon, tam często są różne promocje. Ja np. kupiłem za 2300 Gigabyte 2070S Aorus - 4 lata gwarancji, cicha, boostuje do 2050 MHz po lekkim OC. No i mogę ją oddać za free do 31 maja jak drastycznie ceny spadną, albo coś, a nie nasze bieda 2 tygodnie.

 

Ogólnie dopłata do 2070 Super względem 2070 jest niewielka, a w wydajności moim zdaniem dość zauważalna.

Myślałem też o 5700 XT, bo są wydajniejsze w wielu scenariuszach, ale problemy ze sterami mnie trochę wystraszyły. Na Raytracing nie patrzę, bo 2070 Super i tak jest za słaba aby go gdziekolwiek sensownie obsłużyć, za to DLSS jakby się upowszechniło to mogłoby być fajne.

różnica w cenie (2070 a 2070s) to od 500zł w górę przy podobnych modelach więc całkiem sporo (1/4 ceny 2070) a przyrost wydajności aż taki duży chyba nie jest...

Sam mam 2070 i się zastanawiam czy wymienić na 2070S (mam jeszcze 5 dni na zwrot) ale zmiana chyba nie jest opłacalna przy tych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny 2070 zaczynają się od 1950 zł za najtańsze wersje, 2070 Super to 2200.

MSI Gaiming X 2400, Super 2650 (niedawno w X-Kom za 2499)

Gigabyte Windforce OC 2350, Super 2450

Wersja Super to też większy chip TU104 vs TU106 - nawet tanie 2070 Super chodzą na PCB od 2080 i mają zwykle lepsze VRM oraz lepiej się podkręcają. Przy tych kwotach moim zdaniem warto.

 

Ceny faktycznie skoczyły do góry.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny dramat, przez dolara. Celowałem w 2080 Super ale chodzą już pod 4k na x-kom. Dopóki dolar jest powyżej 4 zł a euro dalek od 4,20 zł to ja bym nic nie kupował. Cholera wie jak się potoczy ten rok w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X-Komie masz za 2999 2080 Super od PNY. Bieda wersja bez backplate, ale szczerze mówiąc, za 3k to super oferta.

 

Szybkiego spadku dolara/euro bym się nie spodziewał. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X-Komie masz za 2999 2080 Super od PNY. Bieda wersja bez backplate, ale szczerze mówiąc, za 3k to super oferta.

 

Szybkiego spadku dolara/euro bym się nie spodziewał. Wręcz przeciwnie.

Trochę siedzę w temacie walut i też szybko się nie spodziewam, kwestia przełomu roku. Co do karty PNY to zwrot i po naprawie gwarancyjnej ze zwrotką od serwisu że nie stwierdzono awarii, czyli loteria za 3000 zl, dziękuje postoje - nówka za 3190 zł MSI Ventus jest na necie jak poszukać. Ja osobiście pauzuje z zakupami do września przynajmniej.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no normalnie z X-Komu ze sklepu, nie outlet.

https://www.x-kom.pl/p/532117-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-2080-super-triple-fan-8gb-gddr6.html

Oczywiście nie jest to gwarancja, że to nie zwrot, ale to masz przy każdej karcie kupowanej jako nowa.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 3 tys kupic RTX 2080 Super...moze to wcale nie jest taki pazdzierz jak nam sie wydaje. Obstawiam poziom jakiego palita albo gigabyte windforce. Sa 3 wentyle wiec tragedii nie powinno byc z glosnoscia i temperaturami. Nie ma backplate ale...o ile ktos nie ma szkla w budzie i nie trzyma kompa pod nosem na biurku to chyba nie jest to az tak wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no normalnie z X-Komu ze sklepu, nie outlet.

https://www.x-kom.pl/p/532117-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-2080-super-triple-fan-8gb-gddr6.html

Oczywiście nie jest to gwarancja, że to nie zwrot, ale to masz przy każdej karcie kupowanej jako nowa.

Dzwonił, pytał, zna historie. Paździerz i nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciezki temat... majac na uwadze najtansza wersje 2080 od pny taka 2070 super wydaje sie malo atrakcyjna. Zawsze swoja 1070 sprzedac moge za 900zl i przy okazji zakupic moge jakas najtansza 2070/5700xt tylko jaka? A w grudniu wymienie na cos nowszego od birdy

Edytowane przez Medejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pragniemy poinformować, że sprzęt z naszego sklepu pochodzi z oficjalnej dystrybucji, są to nowe karty graficzne, objęte gwarancją producenta.

PNY GeForce RTX 2080 SUPER Triple Fan 8GB GDDR6

https://www.x-kom.pl/p/532117-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-2080-super-triple-fan-8gb-gddr6.html

 

Jeżeli posiadacie jakieś dodatkowe pytania, zapraszamy do wiadomości prywatnych.

 

Pozdrawiamy x-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...