Skocz do zawartości
olong

Ryzen 3 1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mozliwosc kupic proc amd ryzen 3 1200 za 150zl do negocjacji i tu pytanie, czy wybrać amd czy intela i5 np 3470? Chce jeszcze dokupić 8gb ramu i plyte glowna aby zlozyc pc. Prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Bierz szybko tego ryzena! Kupisz do niego mobo na B450 które jest mega przyszłościowe, z ramami DDR4 i slotem M.2 z NVMe :thumbup: :thumbup:

ana tego starego trupa 3470 kupisz równie stare mobo które zdechnie prędzej czy później albo kondensatory wyschną

a w tym czasie będziesz mógł włożyć ryzen 7 a nawet 9 na nowe mobo + 64gb ram 2x wyższej częstotliwości

 

edit:

sam siedziałem na bardzo podobnym procu, r3 2200G czyli praktycznie 1200+gpu

i nie powiem, działał bardzo przyjemnie, a po roku kupiłem od znajomego używkę r7 1700X i aktualnie mam 8 rdzeni i 16 wątków :Up_to_s:

Edytowane przez Alexandre09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mozliwosc kupic proc amd ryzen 3 1200 za 150zl do negocjacji i tu pytanie, czy wybrać amd czy intela i5 np 3470? Chce jeszcze dokupić 8gb ramu i plyte glowna aby zlozyc pc. Prosze o rady

te cpu sa podobne z wydajnosci ale amd bedzie tu lepsze bo mozesz pozniej przelozyc cpu na znacznie lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stockowy r3 1200 to jest ciut wydajniejszy od i5 4460, nie od 3470, po OC proca i pamięci zostawi daleko w tyle staruszka i5 3470 - dodać do tego , ze nowe części, możliwosć upgradu nawet do serii 4000 (jak kupi coś na b450 lub wyżej) no i obsługę szybkich dysków m.2 nvme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4460 to znacznie szybsze cpu jak ryzen 1200

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto brać tego ryzena 120, nawet się nie zastanawiaj.

Na stockowym coolerze powinien bez problemu działać na 3800mhz z napięciem maks ~1.275 - oc obowiązkowe bo bez niego ten procek jest najzwyczajniej w świecie wolny.

 

Po negocjacjach widzę że bierzesz pod uwagę części używane więc:

https://www.olx.pl/oferta/pamiec-ram-8gb-2x4-3000mhz-4ddr-patriot-viper4-CID99-IDElHWb.html // 130zł

Do tego nówka bazooka v2 https://www.x-kom.pl/p/463132-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450m-bazooka-v2.html // 330 zł

 

I masz super zestaw na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...