Skocz do zawartości
psycho144

Wysokie temp CPU, przy GPU 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewiem problem, o ile to jest problem.

Zlozylem komputer w obudowie rack 4u, mobo aours z390 pro wifi + i9 9900K + BeQuiet Dark Rock TF + 2070 super+32GB DDR4.

Problem polega na tym, ze w stresie CPU przy tej obudowie i chlodzeniu ma okolo 77 stopni, jednak jak dorzuce GPU w stresie - temp wzrasta do 100 stopni...

Co jest wg. mnie o 10-15 stopni za duzo.

Wspomniane 77 stopni, jest przy zamknietej obudowie (wentylator CPU ma 2.5cm do scianki obudowy, ktora nie ma otworow do wentylacji), dlatego taki wynik uznaje za suckes w stresie. Jednak jak grafika wejdzie na 100% mocy, to juz mam 100 stopni

 

W zalaczniku foto jak to wyglada z gory.

 

Jakies pomysly? Dodam, ze zmienilem juz zeberka na chlodzeniu rownolegle do wentylatorow z tylu, roznicy nie ma. Jedyne co mi przychodzi to zmiana obudowy - jednak to nie wchodzi w gre.

 

=edit=

zauwazylem, ze procesor wbija na 4.7Ghz - wiec pewnie OC to powoduje? Tylko za cholere nie wiem jak te OC ograniczyc/wylaczyc spod biosa

post-57212-1586123911999_thumb.jpg

Edytowane przez psycho144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obudowa to piekarnik w sumie. A procesor jest gorący sam w sobie. Mało świeżego powietrza wchodzi a wychodzi też bez szału. Zmień obydowe moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. xD

 

Wywaliłeś kupe siana na i9 + 2070 i włożyłeś to do obudowy dla komputera z przed 20lat?

Nie rozumiem..

 

Tak na logikę, CPU wlanie od niechcenia 120-140W przy tym 4.7GHz + 2070 lekko 200-220W.

Co daje 350W z tych tylko dwóch elementów. To mniej więcej tyle co u mnie.

 

Problem w tym, że u mnie to wygląda tak..

 

Q0F3lgS.jpg

 

Nie chodzi o to abyś sobie Customa stawiał bo masz 100 stopni na CPU. Wystarczy fajna obudowa. Za dosłownie 300-600zł masz spory wybór.

Jeżeli korzystasz z napędu DVD-ROM to polecam, ponieważ sam w takich montuje sprzęt dla "klientów":

- be quiet! Pure Base 600 okolice 350zł (za mała dla Ciebie)

- Fractal Design Define R6 okolice 600zł (idealny jamnik)

 

Jeżeli nie używasz napędu w kieszeni 5,25" to bierz cokolwiek z siatką na przodzie.

- be quiet! Silent Base 801 600zł (jakość, cisza, przewiew) 3 wentylatory w zestawie

- Fractal Design Meshify C 450zł + jeden wentylator ~50zł 140mm (uwielbiam w niej się bawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku autora tematu jakieś wieżowe chłodzenie by dużo pomogło które by wyrzucało od razu ciepło na tył

ale fakt, przy tej ilości $$ na sprzęt, to te pare stówek na coś porządnego to będzie mały procent całości :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli problem tkwi w obudowie i przeplywie chlodzenia ? :)

 

I jezeli chodzi czemu jest taka obudowa, a nie inna - komputer ma byc zabudowany w racku, dlatego padlo na takie rozwiazanie a nie inne, wtedy bralbym oczywiscie cos co polecaliscie lub nzxt 400i (sam mam i jest obledna)

Edytowane przez psycho144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy chłodzenie w 100% dokręcone.

Inne pytanie - nie masz opcji montażu chłodzenia obróconego o 90 stopni (tak by zakończenia rurek był nad ramem a nie dotykały karty)?

Tak, ta buda, przy takim sprzęcie, to chyba niedopatrzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć komputer w racku...to znajdź taki rack w ma którego froncie są przynajmniej dwa/trzy wentyle 120mm z przodu np coś takiego. https://www.xcase.co.uk/collections/4u-rackmount-cases/products/x-case-4000-big-open-4u-no-optical-no-drive-cages . po prostu nawiew musi być porządny i to jedyny problem w takich obudowach.... więc polecam takie rozwiązania w podobnej cenie tylko ,że w klasie 4u obsługującej normalny zasilacz i płytę ,a nie serwerowe rozwiązania. Tam na stronie są też inne modele...można oczywiście poszukać używek innych firm na ebayu czy allegro...w końcu obudowa 4u ma spełniać swoje zadanie ,a nie świecić rgb na lewo i prawo i być ładna

Edytowane przez maxior1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tego tematu, to po prostu nie chcialo mi sie wierzyc, zeby az tak pogorszenie wentylacji (w moim przypadku) ma tak duzy wplyw na temp CPU, a najwiekszy wplyw na jego temperature ma GPU, bez niego pod obciazeniem procek sobie trzymie 70 stopni. Szkoda, ze nie mam czasu/obudowy drugiej, zeby sprawdzic czy po przeszczepie do takiego np. nzxt h400 temp spadna o 15-20 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...