Skocz do zawartości
mzah

[zestaw 9k gry/praca] prosba o ocene przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

dosc pilnie potrzebuje nowego PC (wiem ze czas na zakupy, czyli puste magazyny i lekko powiekszone ceny sa takie sobie)

Zlozylem koszyk po reaserchu ale jako ze od dawna niewiele sie interesuje sprzetem to jestem ciekawy komentarzy czy sie gdzies nie pomylilem przypadkiem

 

koszyk jest tu:

https://www.x-kom.pl/lista/46tdv9295

 

zastosowanie:

gry/filmy mozna poznac. dodatkowo praca (docker/ide)

 

i troche info:

- obudowa miala byc mozliwe cicha + bez udziwnien ze swiatelkami etc. Mam obecnie be quiet i nie narzekam wiec sie ich trzymam

- podwojne dyski to tak specjalnie, Raid'a nie bedzie ale mam czasem rzeczy ktore chce bezpiecznie chwile trzymac 2 razy

- zalezalo mi by itemy byly dostepne w sklepie "od reki", wymiana na cos czego nie ma na magazynie nie wchodzi w gre

- np z dostepnoscia ramu jest dosc slabo

- ta karte sieciowa (ac88) znam i obecnie uzywam. jest swietna/niezbedna. ponownie potrzebuje

- polaczenie intel/GF raczej swiadome. Mam zle wspomnienia z konkurencja niezaleznie od trendow/hype

- przy grafice rozwazam jeszcze pality (chyba JetStream)

- tbh o zasilaczach/plytach/chlodzeniu nie wiem za duzo. Wzialem cos z poleconych zestawow. Np w plyty czy zasilacze niezbyt mam czas/chce mi sie wkrecac. przykladowo nie wiem co strace biorac np: Gigabyte Z390 GAMING X

- raczej nieczesto zmieniam/modyfkuje kompy wiec biore zestawy ze sporym zapasem. tzn koszt startowy dosc duzy ale potem nie musze w nich dlubac przez lata. i z podobna mysla zlozylem tez to co wyzej

 

jak ktos ma porady/uwagi to z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy z Be quiet słyną z ciszy ale jeżeli ktoś używa air coolerów to będzie problem z temperaturami. Ten jeden wentyl będzie miał duży problem zassać powietrze przez te małe szczeliny a cpu 9 gen od intela mimo luta słyną za gorące (w sumie które nie słyną). Jeżeli faktycznie będziesz korzystał z komputera do pracy to proponował bym rozważyć zakup jednostki z procesorem AMD 3 generacji chociażby. Tu nie chodzi o hype. Są ta bardzo sensowne procesory za sensowne pieniądze. Za 1400zł masz r7 3700x który wydajnościowo stoi na podobnym poziomie co ta i7 a wielowątkowość zapewni większy zapas na lata. Ale tu już wchodzą preferencje więc jeżeli nie jesteś przekonany co do czerwonych nikt nie zmusza. Zasilacz to naprawdę wybrałeś na lata. Świetna jednostka, duża moc, elektronika z najwyższej półki, półpasywna praca i 10 lat gwary. Nie orientuje się dobrze w płytach od intela ale asrocki szczególnie w lepszych wersjach są dobrze oceniane i z tego co widzę nie powinieneś narzekać na sekcję zasilania. Chłodzenie jeśli powietrzne to przemyślał bym zakup dark rock pro 4 w tej cenie ale jeżeli chcesz ogromnej wydajności a cena cie tak nie straszy to noctua nh-d15 jest idealny. Jednak dokładając 100/150zł masz już wysokiej klasy AiO od NZXT. Wszystko zależy w co chcesz iść: powietrze czy wodę i czy będziesz procka kręcił. Reszta wydaje się ok. Karta mimo że droższa od niektórych 2070super to jednak będzie cicha i chłodna. Wiadomo że pc z i7 9700k i rtx 2070s można by złożyć dużo taniej ale tylko jeśli uwzględnimy budżetowe części a skoro autorowi aż tak na niskim koszcie to lepiej dopłacić do części premium niż potem się męczyć

Edytowane przez WolekXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień GPU na PNY GeForce RTX 2080 SUPER Triple Fan, tylko 200 zł więcej. Nie jest to może wypasiona konstrukcja, ale jest całkiem cicha pod obciążeniem i jest niezbyt gorąca, a przy tym sporo szybsza.

Edytowane przez Vivrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień platformę na AMD. Tu masz gołe jajka.

Twierdzisz, że nie zmieniasz często kompy, a pakujesz się na minę z gołymi rdzeniami.

Jak tak bardzo się upierasz na Intela to zaczekaj chwilę bo w kwietniu jest premiera nowych proców.

Kupowanie platformy Intela w tym momencie to strzał w potylicę.

Edytowane przez Althais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to dokładnie za praca?

 

Mało opłacalna płyta na tle Z390 Aorus Pro.

RTX 2070 Super naprawdę blisko RTX 2080 Super.

Dość drogie pamięci. Taniej można dać Crucial Sport na E-Die pod OC i raczej bez problemu osiąganiesz tam takie zegary jak na tych HyperX z profilu XMP.

 

Oczywiście ten 9700K z zamiarem OC?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej

Ryzen 3800X

MSI MEG X570 UNIFY - tu masz też kartę WIFI AX MU-MIMO, a nie starsze AC

Jedna z najcichszych i nieźle wentylowanych jeszcze obudów Fractal Design Define R6

 

RTX 2070S odradzam i Palit i MSI. Obie firmy plombują GPU, jak po pół roku, roku wyschnie pasta na rdzeniu to nawet sobie nie wymienisz bez utraty gwarancji. Obecnie za 2999 jest RTX 2080 Super - zdecydowanie lepiej dorzucić te 2 stówy albo brać tańszą wersje 2070S.

Zasilacz wystarczy 650W, Focus GX jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

well nie jestem fanbojem ; - ) sprawdzilem czy docker bedzie dzialal lepiej niz na amd ale rzeczywiscie nie. Te kilka % w grach za to imho warte uwagi

tbh skladam ten koszyk teraz dosc pilnie ale przymierzalem sie juz kilka razy, w polecanych zestawach od bardzo dawna przwija sie ten i7-9700 wiec zalozylem ze pewna/sprawdzona i cost-effective konstrukcja

zalezy mi na bezobslugowosci i braku problemow generalnie.

Ale ostateczny zakup bedzie mial kilka zmian wg uwag z roznych miejsc. Cena koncowa troche spadnie

 

dzieki za dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...