Skocz do zawartości
YouWillDie

Na 2 kościach ram wywala (bluescreen)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem odnośnie mojego zestawu komputerowego, który nie pracuje poorawnie na dwóch kościach pamięci ram. Komputer po włączeniu przepracuje na nich nieokreślony czas, potem pojawia się (bluescreen), kiedy już raz się pojawi windows praktycznie nie może się zaladować ponieważ cały czas wywala bluescreena cały czas z innym kodem. Próbowałem wkładać kości do różnych slotów w płycie, nic nie pomogło. Jednak komp działa poprawnie z jedną kością pamięci (niezależnie którą, niezależnie w którym slocie). Używam go z jedną kością pamięci już dobre pół roku jednak chciałbym mieć te 2, bo po co jedna ma leżeć bezczynnie? Bawiłem się troszke z tym, poświęciłem temu problemowi około 50h ale nic z tego :( . Proszę o pomoc!

 

Procek: amd ryzen 2600

Karta graficzna: nvidia geforce 1050ti

Płyta główna: ASRock AB350M PRO4

RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz taktowanie pamięci.

Masz ryzena. Ryzeny nie umiom w ram. Spróbuj na początek 2666/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w płycie świeży ? Może ustaw ram ręcznie , przepisując nawet timingi jakie producent zaszył w SPD. Miałem tak u siebie , jak miałem Ripjawsy V 3200 CL15 z Ryzen 2600, że po ręcznym ustawieniu timingów PC nie łapał blue screenów.

 

ASRocki chyba -niestety- częściej lubią się "gryźć" z wybranymi pamięciami. Sąsiad ma Patrioty Viper 3000 w ASRock B450 [ z Ryzen 2600 ], które u niego stabilne są tylko na 2133 :( , nawet 2666 potrafi walić bsodami ; choć wątpię by mu się chciało "walczyć" ( ustawić manualnie ) dłużej z nimi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...