Skocz do zawartości
kapkus

Gwarancja w xkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w moim laptopie MSI gl639sd pada układ dźwiękowy. Dźwięk sam znika, raz jest po przeinstalowaniu sterowników, raz nie ma, a jak jest to znika po jakimś czasie. To na pewno nie wina oprogramowania bo na linuxie pojawiał się ten sam problem. Laptop kupowałem niecały rok temu w xkom w Rzeszowie, ale teraz niestety sklep jest zamknięty z uwagi na pandemię :(. Na stronie xkomu mam 2 opcje reklamacji - za pośrednictwem xkomu i bez. No i tutaj trochę ogłupiałem, wybrałem najpierw opcję reklamacji bezpośrednio u producenta (ze względu na opcję door to door) i po przekierowaniu na stronę MSI z formularzem zgłoszeniowym odczytałem, że "Proszę nie wykorzystywać formularza do zgłoszeń reklamacyjnych na komponenty, takich jak płyty główne, karty graficzne VGA, czy też urządzenia peryferyjne, osprzęt dla graczy. W przypadku konieczności zgłoszenia urządzeń tego typu proszę zwrócić się do firmy w której dokonano zakupu.". No to cofnąłem się do opcji za pośrednictwem serwisu xkom, ale to chyba polega na tym samym, tylko xkom dostarcza go do producenta. W opakowaniu po laptopie znalazłem kartę gwarancyjną xkom i MSI, posiadam zdjęcie paragonu. Rozumiem, że mam wybrać opcję "Gwarancja xkom", bo jak sam producent oświadczył, żeby nie kierować usterek płyty głównej do niego. Orientuje się ktoś jak to będzie wyglądać? Bo tutaj o kurierze nie jest napisane, a komputera do punktu zakupu nie mogę dowieźć bo jest zamknięty. Proszę o pomoc, może się to wydawać głupie ale nigdy nic nie reklamowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nie sprzedaje w detalu. Nie kupiłeś laptopa od MSI tylko od xkom. Paragon masz nie wystawiony z kasy fiskalnej firmy MSI tylko xkom. Dlatego reklamujesz do xkom. A xkom reklamuje do MSI. Bo MSI sprzedało swoje produkty im nie tobie i po prostu jako właściciela mają xkom i xkom musi złożyć reklamację. Masz dwie karty gwarancyjne. Są podbite? Nie wiem jak wygląda karta gwarancyjna MSI. Jeżeli ma jakiś własny kod i wydrukowane numery seryjne produktu którego dotyczy to w sumie powinni przyjąć chyba że jest zapis w tej gwarancji że nie jest realizowana dla danych produktów. Gwarancja Xkomu powinna być podbita pieczątką. Paragon jest do rękojmi. Do gwarancji nie potrzebny jest paragon jeżeli jest karta gwarancyjna( podbita). Mamy w Polsce dwie formy reklamacji. Na gwarancję ( z karta gwarancyjną) albo na rękojmię, ustawową 2 letnią do sprzedawcy (z paragonem).Lepiej składać na rękojmię bo jest szybsza w realizacji. Na gwarancje realizacja trwa do 28 dni, a na rękojmię do 14 dni. Jeżeli ma jakiś własny kod i wydrukowane numery seryjne produktu którego dotyczy

Edytowane przez DOnJace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej składać na rękojmię bo jest szybsza w realizacji. Na gwarancje realizacja trwa do 28 dni, a na rękojmię do 14 dni

 

Nieprawda.

 

14 to ma sprzedawca na ustosunkowanie się do żądania klienta. Natomiast ustawa nie podaje terminu realizacji tego żądania. Wcale nie jest szybciej.

 

Proszę nie wykorzystywać formularza do zgłoszeń reklamacyjnych na komponenty, takich jak płyty główne, karty graficzne VGA, czy też urządzenia peryferyjne, osprzęt dla graczy. W przypadku konieczności zgłoszenia urządzeń tego typu proszę zwrócić się do firmy w której dokonano zakupu."

 

Gdzie tu są niby wymienione laptopy? Jest tylko mowa o komponentach. Reklamuj w systemie Door to door bo to jest najszybszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...