Skocz do zawartości
Mateusz2020

Router domowy z LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam router do domu który będzie obsługiwał jednocześnie połączenie LTE z karty sim i internetu "ziemnego" przez Ethernet. W przyszłości prawdopodobnie będę miał światłowód 600 mb więc szukam z dobrymi transferami. Na chwilę obecną znalazłem albo z ethernet 1000 mb i po wifi 300 mb (np Huawei B315) albo w drugą stronę, ethernet 100 mb i po wifi 600 mb (np. TP-Link MR200). Myślę nad Asus 4G-AC53U choć cena trochę duża i po wifi średni transfer ale za to szybki LTE. Dziękuję z góry za pomoc

 

Edit: teraz zauważyłem że ethernet to nie to samo co połączenie telefoniczne :hmm: , ja mam DSL więc pod to musiałbym mieć router.

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten wątek, B525, B535, B718, B818. Ale wszystko zależy od tego jakie i jak daleko masz nadajniki do których będziesz się łączył.

 

Natomiast jeśli chodzi o WiFi to jak router ma nadajnik WiFi 300Mbps to wcale nie oznacza że tyle będzie. To jest tylko prędkość połączenia bezprzewodowego. Realny transfer nie wyjdzie poza 90Mbps w standardzie Wi‑Fi 4. Oczywiście przy założeniu że karta WiFi w smartfonie, tablecie, laptopie czy komputerze też będzie obsługiwała ten sam standard. Wyższe transfery zapewni standard Wi‑Fi 5 i to w trybie 2x2 z prędkością 867Mbps. Reasumując kup sobie na początek router z LTE (te od Huawei), a jak już będziesz miał ten światłowód to sprzedasz router LTE i kupisz sobie router xDSL w klasie co najmniej AC1200 (to wartość w zaokrągleniu tych prędkości 300Mbps+867Mbps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę wystawiał na Allegro w dobrej cenie Huawei B715 , naprawdę fajny router lepszy od tych nowych które proponuje Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ten wątek, B525, B535, B718, B818. Ale wszystko zależy od tego jakie i jak daleko masz nadajniki do których będziesz się łączył.

 

Natomiast jeśli chodzi o WiFi to jak router ma nadajnik WiFi 300Mbps to wcale nie oznacza że tyle będzie. To jest tylko prędkość połączenia bezprzewodowego. Realny transfer nie wyjdzie poza 90Mbps w standardzie Wi‑Fi 4. Oczywiście przy założeniu że karta WiFi w smartfonie, tablecie, laptopie czy komputerze też będzie obsługiwała ten sam standard. Wyższe transfery zapewni standard Wi‑Fi 5 i to w trybie 2x2 z prędkością 867Mbps. Reasumując kup sobie na początek router z LTE (te od Huawei), a jak już będziesz miał ten światłowód to sprzedasz router LTE i kupisz sobie router xDSL w klasie co najmniej AC1200 (to wartość w zaokrągleniu tych prędkości 300Mbps+867Mbps)

To są konkretne informacje :thumbup: Jaki z tych Huawei byś najbardziej polecił? Mam dom 150 m2 z dosyć grubymi ścianami (stare budownictwo). Do nadajnika mam około 700 m. Jak jestem w domu to w telefonie pokazuje mi LTE, czasem LTE+ i 2/4 kreski (pobieranie 40 mb, wysyłanie 2 mb).

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pasma są dostępne na tym BTSie, jaki to operator ? Niska prędkość UL świadczy o słabym sygnale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór routera zależy od budżetu i warunków połączenia z nadajnikiem oraz konkretnym operatorem. Tutaj pytaj o poradę mattpl, bo ja nawet nie używam tej technologii :) (chodzi o LTE w domu).

Natomiast pod względem WiFi to musisz wiedzieć, że aby pokryć zasięgiem 150m2 starego domu (jedna czy dwie kondygnacje?) to musiałbyś umieścić router w centralnym jego punkcie. Ale wtedy może być problem ze słabszym sygnałem LTE, więc będzie trzeba go postawić przy oknie, a wtedy nie wszędzie będzie zasięg WiFi... Coś za coś.

Na wybór routera patrz przez pryzmat możliwości LTE, bo to jest ważniejsze w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pasma są dostępne na tym BTSie, jaki to operator ? Niska prędkość UL świadczy o słabym sygnale.

Orange, pasma LTE 800, 1800, 2100, 2800. GSM: 900, 1800. UMTS: 900, 2100

 

Wybór routera zależy od budżetu i warunków połączenia z nadajnikiem oraz konkretnym operatorem. Tutaj pytaj o poradę mattpl, bo ja nawet nie używam tej technologii :) (chodzi o LTE w domu).

Natomiast pod względem WiFi to musisz wiedzieć, że aby pokryć zasięgiem 150m2 starego domu (jedna czy dwie kondygnacje?) to musiałbyś umieścić router w centralnym jego punkcie. Ale wtedy może być problem ze słabszym sygnałem LTE, więc będzie trzeba go postawić przy oknie, a wtedy nie wszędzie będzie zasięg WiFi... Coś za coś.

Na wybór routera patrz przez pryzmat możliwości LTE, bo to jest ważniejsze w tym przypadku.

Rozumiem, dom ma parter + piętro a router znajduje się po środku ściany bocznej (nośnej) na parterze ale jest przy oknie.

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasmo 2800? chyba miało być 2600 ;)

 

Jeżeli masz cztery pasma na nadajniku to najlepszym wyborem jest B818, nie masz bólu głowy czy będzie agregował poszczególne pasma.

Sam mam B818 i powiem Tobie że jest rewelacja choć na nadajniku mam tylko trzy pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze prędkości to B818 (agreguje cztery pasma), B715 (agreguje trzy), B535 (agreguje dwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś to przeliczyć na szybkość internetu? Ile pasm daje jaką predkość?

 

Pasmo 2800? chyba miało być 2600 ;)

 

Jeżeli masz cztery pasma na nadajniku to najlepszym wyborem jest B818, nie masz bólu głowy czy będzie agregował poszczególne pasma.

Sam mam B818 i powiem Tobie że jest rewelacja choć na nadajniku mam tylko trzy pasma.

Przy tym routerze na trzech pasmach jakie prędkości osiągasz? Też z orange?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy agregacji czterech pasm masz 45 MHz czyli teoretyczna maksymalna prędkość pobierania to 337,5 Mb/s. Przy trzech jeśli będzie agregacja z 2600 262,5 Mb/s bez 2600 225 Mb/s. Tylko to nie jest prędkość dostępna wyłącznie dla Ciebie :E

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :thumbup: Teraz już wiem o co chodzi. Jak kiedyś w końcu podłączą mi światłowód to zgłoszę się po doradzenie nowego routera :D

Dziękuje również Qwinto i Puma :thumbup:

 

Edit: Huawei B535 nie ma wejścia na linię telefoniczną :P

Edytowane przez Mateusz2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypisałem najlepsze routery LTE na których dodatkowo możesz wymuszać konkretne pasma a nie DSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym routerze na trzech pasmach jakie prędkości osiągasz? Też z orange?

 

Tak, z Orange, max co wyciągnąłem to (było to dzisiaj rano), 296Mb/44.4Mb. Pasma 800, 1800 i 2600.

Przeciętnie w dzień jest 70Mb/30Mb.

post-5702-15862470449976_thumb.jpg

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie znowu b515 z tmobile, agregacja 1800/2600 i 60Mbit nie widzialem dawno :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zyxel LTE4506 w trybie bridge mode. Pasma jakie agreguje według producenta:

Supported frequency: Band 1/3/7/8/20/28/40 – LTE TDD 2300 MHz LTE FDD 2600/2100/1800/900/800/700 MHz

Carrier aggregation support: B1+B8/B3+B20/B3+B7/B3+B8/B7+B20/B7+B28/B40+B40/B3+B3/B7+B7/B3+B28

 

 

Źródło: https://www.zyxel.com/products_services/4G-LTE-A-HomeSpot-Router-LTE4506-M606/specifications

 

T-Mobile bez limitu danych do 60Mb/s Niezaleznie od pory dnia i nocy 60-80Mb/s (taryfa Magenta Biznes L)

 

 

Zrzut-ekranu-2020-04-8-o-00-10-48.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...