Skocz do zawartości
m2c

Mechanik na brown

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym przetestować klawiaturę mechaniczną gdyż dotychczas używałem tylko membran. Warunek to podświetlenie w dowolnym kolorze i przełączniki brown. Po intensywnych poszukiwaniach wyłoniłem kilku kandydatów.

Na początku był HyperX Alloy FPS, później rozważałem też Elite ze względu na podkładkę pod nadgarstki. Tu na forum opinie na przestrzeni czasu są podzielone, jedni pisali że to super sprzęt a inni że badziew nie wart takich pieniędzy. Jak to w końcu jest z tym HyperX?

Następnie stwierdziłem że kupię coś tańszego (jakby się okazało że mechanik mi jednak nie pasuje) więc zacząłem się zastanawiać nad Sharkoonem SGK3 i Omnisem Gk550, te różnią się chyba tylko podkładką pod nadgarstek.

Dziś wpadłem na Cooler Mastera Masterkeys Pro L z białym podświetleniem. Wiele razy słyszałem że to bardzo dobra klawiatura więc pytanie czy jest nadal jest to dobry wybór zwłaszcza że cena najniższa ze wszystkich wymienionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Coolermasters ma bardzo dobrą opinię jeżeli chodzi o klawiatury, sam korzystam z quickfire i sobie cenię

Bierz jednak pod uwagę, że Masterkeys tak jak quickfire mają wysokie ramki i syf się gromadzi straszliwy, jeżeli w domu ci się łatwo kurzy (jak mi) to po tygodniu klawiatura będzie pokryta i wypełniona syfem straszliwym. A wyczyścić ciężko.

 

Rozważ oprócz tego klawiatury oparte na gateronach brown albo cherry mx clear zamiast cherry mx brown. Po roku używania miałem okazję popisać sobie na biedronkowym hykkerze blue i od tamtego czasu jak się przesiadam z powrotem na mx brown to feedback jest rozczarowujący. No ale to kwestia gustu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPC GK550 Omnis to dobra klawiatura, ale pamiętaj, że Kailh nie Cherry.

 

Pomyśl jeszcez nad Sharkoon Skiller Mech SGK3. Też porządna klawiatura, ale też przełączniki Kailh.

 

Jeśli chcesz przełączniki MX Brown to Cherry MX Board 1.0 (MX BROWN) powinna być dobra na początek przygody z klawiaturami mechanicznymi.

Edytowane przez badman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...