Skocz do zawartości
winner

Dodatkowa pamięć w laptopie biznesowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem w celach zawodowych laptopa Dell Latitude E7250. Bardzo fajny sprzęt, ale brakuje mu trochę ramu.

 

Aktualna specyfikacja:

Core i7-5600U

4GB DDR3-1600 PC3 12800 SO-DIMM

 

Moje pytanie jest następujące - czy mogę dokupić jakąkolwiek kość 4 lub 8GB SO-DIMM DDR3-1600 PC3 12800 czy musi być taka sama jaka jest aktualnie, a dokładnie Hynix? Czy dokupienie kości 8GB, tak aby razem było 12GB, nie będzie wpływać negatywnie na pracę całości? Chodzi mi o wydajność układu, bo zastanawiam się czy lepszym wyjściem będzie dokupienie kości 4 czy 8GB patrząc przez pryzmat, że chciałbym komfortowo użytkować laptopa przez najbliższe kilka lat w celach firmowych.

 

Jeśli posiadam kość Hynix HMT351S6CFR8C-PB to mogę zakupić kość Hynix HMT451S6BFR8A-PB? Obie kości mają 4GB DDR3-1600 PC3 12800 SO-DIMM CL11.

 

Załączam zrzut ekranu z HWINFO

 

Bez-tytu-u.jpg

Edytowane przez winner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozbudowywałem model, gdzie było oryginalnie 1 GB + 2 GB = 3 GB . Działało to bez problemu (tyle, że mało ramu oczywiście). Wymieniłem kostkę 1 GB na 8 GB ( więc jest 8 GB + 2 GB = razem 10 GB) i ... nadal działało to bez problemu. Kostkę wybrałem ze standardowym napięciem 1,5V dla DDR3 (jest wiele z obniżonym 1,35V).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozbudowywałem model, gdzie było oryginalnie 1 GB + 2 GB = 3 GB . Działało to bez problemu (tyle, że mało ramu oczywiście). Wymieniłem kostkę 1 GB na 8 GB ( więc jest 8 GB + 2 GB = razem 10 GB) i ... nadal działało to bez problemu. Kostkę wybrałem ze standardowym napięciem 1,5V dla DDR3 (jest wiele z obniżonym 1,35V).

 

 

Ok, a co do mojego pytania:

 

Jeśli posiadam kość Hynix HMT351S6CFR8C-PB to mogę zakupić kość Hynix HMT451S6BFR8A-PB? Obie kości mają 4GB DDR3-1600 PC3 12800 SO-DIMM CL11.

 

Czy te kości będą bez problemu pracować w trybie dual channel? Obie mają napięcie 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obie pracują na tym samym napięciu (np. 1,35V) to baaaawrdzo wątpię, by wystąpił problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...