Skocz do zawartości
xSnax

Wentyle SP120 i Commander Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam wentyle Corsair SP120, pewnie za jakiś czas je wymienię ale jak je mam to przynajmniej zapytam czego dotyczy mój problem. Mam commandera pro i po podłączeniu tych wentyli minimalna prędkość wynosi 850 RPM po mojej konfiguracji, jest jakaś inna opcja żeby ustawić żeby się kręciły tak na 600 RPM ? Bo widać że można ustawić w ICUE ale nie wiem czy prawdopodobnie przez to nie da się zejść bardziej ponieważ są to wentyle 3 pin i przez to. Chyba że ja coś źle robię to sam nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to sprawdzić najlepiej jest ustawić procentowo. Masz tam do wyboru RPM, % i coś tam jeszcze. Wtedy będziesz widział wyżej na tej wizualizacji ile tam masz minimalnie. Jeżeli to wersja 1400RPM to powinny dać radę ruszyć przy 37% co da okolice 510RPM.

 

Ja się już o Commanderze Pro wypowiedziałem, mój odjechał w worku na tworzywa sztuczne.

Mega ważne aby łączny Amperaż nie przekroczył 1.5A z tego co pamiętam. Ja swoje gniazda popaliłem.

Miałem commandera ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to sprawdzić najlepiej jest ustawić procentowo. Masz tam do wyboru RPM, % i coś tam jeszcze. Wtedy będziesz widział wyżej na tej wizualizacji ile tam masz minimalnie. Jeżeli to wersja 1400RPM to powinny dać radę ruszyć przy 37% co da okolice 510RPM.

 

Ja się już o Commanderze Pro wypowiedziałem, mój odjechał w worku na tworzywa sztuczne.

Mega ważne aby łączny Amperaż nie przekroczył 1.5A z tego co pamiętam. Ja swoje gniazda popaliłem.

Miałem commandera ponad rok.

 

Commander jest przystosowany do wentyli SP czy LL itd. więc jakim cudem popaliłeś ? a z tym amperażem to jak sprawdzić tak z ciekawości ? :D

Edit: sprawdziłem i przy 10% odpalają się na 850 RPM i chyba z tymi wentylami nie da się zejść poniżej pewnie będę musiał kupić LL120 z 4pin i ma PWM przynajmniej

 

Edytowane przez xSnax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były podpięte 3x Noctua Industrial 2000RPM xD

Do tego 3 inne. Amperaż jest podany na wentylatorach. Jeżeli używasz tylko Corsair to luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były podpięte 3x Noctua Industrial 2000RPM xD

Do tego 3 inne. Amperaż jest podany na wentylatorach. Jeżeli używasz tylko Corsair to luz.

 

 

Aż z ciekawości sprawdziłem obciążenia commandera na jednym złączu to ma 1A więc moje jak mają 0.3A to bym mógł podpiąć sobie takie 3 wentyle do jednego portu ale mi więcej wentyli jak 6 nie potrzeba wiec każdy wentyl jest w osobnym porcie. Musiałeś mieć ładny setup jak spaliłeś commandera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...