Skocz do zawartości
Maviuss

Chłodzenie i Obudowa do Ryzena 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakupić nową platformę właśnie na ryzenie, a jako że nie chce mieć później problemów to będę pytał :).

1. Obudowę jaką sobie upatrzyłem to SG1X TG lub RG4T (200-300zł), chyba że według was są jakieś lepsze opcje, jeśli nie to byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie naprowadził na jedną z tych skrzynek bo ciężko mi się zdecydować

2. Pamięć RAM... posiadam dokładnie te: HyperX Fury, DDR4, 16 GB,2400MHz, CL15 (HX424C15FBK2/16) . Bardzo bym nie chciał by kolidowały z chłodzeniem, Na aktualnym Asusie Z170 Pro są wykręcone na na 3000Mhz przy tym samym CL czyli CL15, i zastanawiam się czy je sprzedać i kupić szybsze, czy jednak Ryzen 3600 się nimi zadowoli

3. Chłodzenie CPU... myślałem nad Grandisem 2, raczej bym brał coś od SilentiumPC bo budżet ograniczony więc w 2 stówkach mniej więcej chciałbym się zmieścić. Zamierzam osadzić je na Ryzena 3600

4. Pytanie osobne bo nie ma sensu bym zakładał kolejny temat: Jako że czeka mnie zakup MOBO, początkowo miał to być oczywiście płyta na chipsecie B450, lecz zastanawiam się czy nie warto by było iść w X570, procesor zamierzam kręcić, rozsądnie, bez nadmiernego żyłowania. Gdybyście mogli to byłby wdzięczny gdybyście mi wskazali od którego producenta daną płytę wziąć.

 

Z dodatkowych informacji mogę podać, że korzystam z 1 dysku M.2 NVME oraz 1 klasycznego SSD na SATA, nie planuję dokupywać więcej, oraz korzystam z karty dźwiękowej na PCI-E (AIM SC808). Nie wiem co jeszcze mógłbym dopisać, w razie czego proszę pytać, z góry dziękuje za pomoc ;)

Edytowane przez Maviuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie są złe ale w takim budżecie można myśleć np. o bardziej przewiewnej Regnum RG6V

2.Jak wystartują na te 3000MHz lub wyżej to ok, jak nie to kupić Cruciale 3000MHz + podkręcać.

3.Jak najbardziej, można też brać Fortisa 3 za 150zł.

4.Jak masz budżet to X570 od Asusa np. Prime a jak nie to B450 od MSI z dopiskiem MAX. Podkręcisz na spokojnie jak wielu użytkowników na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Jak masz budżet to X570 od Asusa np. Prime a jak nie to B450 od MSI z dopiskiem MAX. Podkręcisz na spokojnie jak wielu użytkowników na tym forum.

 

A warto dopłacać do X570?, czym się różni ten chipset od B450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto dopłacać do X570?, czym się różni ten chipset od B450?

A to są pytania, a które odpowiedź znajdziesz w googlach <1min... szanujmy swój czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na chłodzenie gelid Phantom, najlepiej w hardpc.pl , wersja czarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że w tych obudowach co autor chce, to Gelid Phantom lub Grandis o którym pisał, tak na styk, albo w ogóle nie wejdzie

 

Mam u siebie Gelida na R3600 i wiem jakie to bydel i ile miejsca zajmuje, ale fakt, w tej cenie jest bezkonkurencyjny

 

Mój syn ma intela w chyba podobnej wymiarowo obudowie, AR3 TG RGB, ma tam Ferę, nie wyobrażam sobie Gelida w tej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SG1 ma 161mm na chłodzenie, RG6V 162, do tego tam zawsze te 3-4mm jest więcej miejsca. RAMy autora nie są wysokie więc nawet gdy musiał by podnieść wentylator to pewnie nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...