Skocz do zawartości
bartolox

RX 2060 - czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Bo te wszystkie problemy z brakiem vram to pisza osoby z zerowym pojeciem, ktore karty na oczy nie widzialy a brak vram im sie tylko przysnil, sam w momencie zmiany monitora z 1080p na 1440p mialem rtx 206 i ogrywalem wszystko na maxa, fakt jedyny problem byl przy uzyciu RTX na max detalach w bf5 ale wystarczylo zjechac na detale wysokie.

No widzisz, czyli jednak czasem brakuje wink.gif A detale to zawsze możesz sobie obniżyć, ale to nie o to chodzi. W 90% albo i więcej przypadków 6 GB na teraz jest ok, ale mogą się zdarzyć wyjątki, których z czasem będzie tylko więcej. RTX 2060 to wydajnościowo odpowiednik GTX 1080, a ma mniej vramu niż GTX 1070. W tym przedziale wydajnościowym 8 GB to standard od dłuższego czasu i nie ma tutaj łaski, 8GB ma być i tyle. Turingi od początku powinny wyglądać tak jak odświeżone wersje Super, co zwłaszcza tyczy się modelu 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, czyli jednak czasem brakuje wink.gif A detale to zawsze możesz sobie obniżyć, ale to nie o to chodzi. W 90% albo i więcej przypadków 6 GB na teraz jest ok, ale mogą się zdarzyć wyjątki, których z czasem będzie tylko więcej. RTX 2060 to wydajnościowo odpowiednik GTX 1080, a ma mniej vramu niż GTX 1070. W tym przedziale wydajnościowym 8 GB to standard od dłuższego czasu i nie ma tutaj łaski, 8GB ma być i tyle. Turingi od początku powinny wyglądać tak jak odświeżone wersje Super, co zwłaszcza tyczy się modelu 2060.

 

Ale wiesz, że za vram się płaci? Ja nie wiem po co do niego dopłacać jeśli nie jest potrzebny poza wysokim segmentem.

 

2060 to nie jest karta do 4k czy RT w najwyższych opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę się nie uczycie na błędach?

 

Ja ten już kiedyś popełniłem biorąc GTX 960 wersje 2 GB.

 

Będzie nowa generacja konsol i na bank się okaże, że do wysokich ustawień bez 8 GB nie podchodź. Zresztą już DOOM Eternal się dławi na 6 GB... baa RX 5500 XT 8 GB wyciąga więcej klatek w szczególnych miejscach.

 

No trochę do tego RTX 2060 Super trzeba dopłacić w sumie... ale raczej wyjdzie się na tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że za vram się płaci? Ja nie wiem po co do niego dopłacać jeśli nie jest potrzebny poza wysokim segmentem.

 

2060 to nie jest karta do 4k czy RT w najwyższych opcjach.

A wiesz, że 2060 super startował w tej samej cenie co 2060? Można? Można. 8 GB to nie pod 4k. Pod 4K jest 2080 Ti z 11 GB vramu, a nowe karty jeszcze bardziej przesuną do góry tą granicę.

 

Do autora  taka propozycja do rozważenia z dziś: https://www.pepper.p...gb-gddr6-251194

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że 2060 super startował w tej samej cenie co 2060? Można? Można. 8 GB to nie pod 4k. Pod 4K jest 2080 Ti z 11 GB vramu, a nowe karty jeszcze bardziej przesuną do góry tą granicę.

 

Do autora  taka propozycja do rozważenia z dziś: https://www.pepper.p...gb-gddr6-251194

 

Jakie to ma znaczenie w jakiej cenie co startuje skoro data premiery jest inna? 2060 jest tańsza. Jak 8GB będzie tanie to 6GB będzie jeszcze tańsze.

 

Kupowanie czegoś na zapas bo się kiedyś przyda to bzdura na rynku PC a po premierze nowej generacji to zabraknie wydajności a nie ramu

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ma znaczenie, że przed premierą 2060 Super NV wołała tyle samo za podstawową 2060, aż tu naglę bęc i można dać w tej samej cenie to co trzeba było dać od samego początku (8 GB) plus podbić wydajność. Gdyby wypuściła obie karty w tym samym czasie i miałbyś wybór którą wolisz kupić to ok. A 8 GB vramu to żadne na zapas tylko standard od kilku lat. Wiadomo, że producent ma prawo odświeżyć ofertę swoich kart np. w odpowiedzi na ruchy konkurencji, wcześniej przecież też NV wypuszczała 1070 Ti jako refresh 1070 w odpowiedzi na Vegi. Tyle, że między 1070 a 1070 Ti to był rzeczywiście lekki tuning i posiadacze podstawowej 1070 nie musieli czuć się jakoś poszkodowani, o tyle przy przejściu 2060 --> 2060S można mówić że dostaliśmy zupełnie inną, dużo lepszą kartę za te same pieniądze. RTX 2060 to wydajnościowo dobra karta, mój cały zarzut w stosunku do niej był i jest taki, że w tym przedziale wydajnościowym i cenowym powinna mieć 8 GB vramu bo to standard i tyle, łaski nie robią. Tyle z mojej strony chciałem powiedzieć w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę się nie uczycie na błędach?

Będzie nowa generacja konsol i na bank się okaże, że do wysokich ustawień bez 8 GB nie podchodź. Zresztą już DOOM Eternal się dławi na 6 GB... baa RX 5500 XT 8 GB wyciąga więcej klatek w szczególnych miejscach.

Ten mit brakujące pamięci ciągnie się już od 5 lat gdy premierę miał R9 390/390X z 8GB vram. Właśnie od tamtej pory na forach zaczęło się powielanie mitu o niewystarczającej pamięci łącznie z argumentem który użyłeś czyli "wejdą nowe konsole to zacznie brakować pamięci" itd. Przez te 5 lat do dnia dzisiejszego pojawiło się kilka gier, które potrafią zrobić użytek z 8Gb vram a policzysz je na palcach jednej dłoni ewentualnie dołożysz jednego palca z drugiej :E

 

No trochę do tego RTX 2060 Super trzeba dopłacić w sumie... ale raczej wyjdzie się na tym lepiej.

Dopłata za 10-12% wyższą wydajność i 2GB vram więcej, które de facto są na zapas a za rogiem ampere. Moim zdaniem brać co tańsze i przed Ampere sprzedać puki coś wartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ma znaczenie, że przed premierą 2060 Super NV wołała tyle samo za podstawową 2060, aż tu naglę bęc i można dać w tej samej cenie to co trzeba było dać od samego początku (8 GB) plus podbić wydajność. Gdyby wypuściła obie karty w tym samym czasie i miałbyś wybór którą wolisz kupić to ok. A 8 GB vramu to żadne na zapas tylko standard od kilku lat. Wiadomo, że producent ma prawo odświeżyć ofertę swoich kart np. w odpowiedzi na ruchy konkurencji, wcześniej przecież też NV wypuszczała 1070 Ti jako refresh 1070 w odpowiedzi na Vegi. Tyle, że między 1070 a 1070 Ti to był rzeczywiście lekki tuning i posiadacze podstawowej 1070 nie musieli czuć się jakoś poszkodowani, o tyle przy przejściu 2060 --> 2060S można mówić że dostaliśmy zupełnie inną, dużo lepszą kartę za te same pieniądze. RTX 2060 to wydajnościowo dobra karta, mój cały zarzut w stosunku do niej był i jest taki, że w tym przedziale wydajnościowym i cenowym powinna mieć 8 GB vramu bo to standard i tyle, łaski nie robią. Tyle z mojej strony chciałem powiedzieć w tej sprawie.

RTX 2060 FE 1619zl, RTX 2060S FE 1899zl :cool:

 

Twoja teoria polegla :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli niereferenty. Sam kupiłem swego czasu 2060 Gigabyte Gaming OC za bodajże 1750 zł, którą jednak oddałem i wziąłem dużo tańszą Vege 56 Sapphire Puls bigsmile.gif. Ale fakt, jak ktoś kupił FE z obrotami 1500 rpm w idle, to może olać to co napisałem odnośnie cen szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, jak ktoś kupił FE z obrotami 1500 rpm w idle, to może olać to co napisałem odnośnie cen szczerbaty.gif

Jakie 1500rpm?

FE ma w idle 1200rpm a w stresie ~1750rpm.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że między 1070 a 1070 Ti to był rzeczywiście lekki tuning i posiadacze podstawowej 1070 nie musieli czuć się jakoś poszkodowani, o tyle przy przejściu 2060 --> 2060S można mówić że dostaliśmy zupełnie inną, dużo lepszą kartę za te same pieniądze

 

O czym ty piszesz, oszukani bo pół roku później dostaliśmy większą wydajność w podobnej cenie? Rozumiem, że po premierze RTXów byłeś zachwycony uczciwymi podwyżkami i na szczęście nie oszukali nas większą wydajnością w cenie pascali? :D

 

Zresztą nie bardzo wiem o co chodzi bo 2060S jest zwyczajnie droższa od 2060, dla mnie jedyne dwa sensownie wycenione RTXy to właśnie zwykły 2060 i 2070 Super

 

Jakie 1500rpm?

FE ma w idle 1200rpm a w stresie ~1750rpm.

 

Podobały mi się te FE RTXów ale niestety ten hałas.. :kwasny:

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli niereferenty. Sam kupiłem swego czasu 2060 Gigabyte Gaming OC za bodajże 1750 zł, którą jednak oddałem i wziąłem dużo tańszą Vege 56 Sapphire Puls bigsmile.gif. Ale fakt, jak ktoś kupił FE z obrotami 1500 rpm w idle, to może olać to co napisałem odnośnie cen szczerbaty.gif

Nie wiesz co odp to juz bredzisz na temat niereferentow :lol2: Piszac "przed premierą 2060 Super NV wołała tyle samo za podstawową 2066" To nvidia wolala czy kto w koncu :E

 

Ale juz niech ci beda te niereferenty, ktore nadal nie sa w takiej samej cenie 2060 vs 2060S, znowu ci nie wyszlo. gdyby byly w tej samej cenie to by nikt zwyklego 2060 nie kupowal :D

 

Taki pierwszy lepszy przyklad:

 

DQ9wNwg.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobały mi się te FE RTXów ale niestety ten hałas.. :kwasny:

Jaki hałas?

1200rpm w idle jest ledwo słyszalne a pod obciążeniem FE generuje hałas zbliżony do najlepszych konstrukcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz, oszukani bo pół roku później dostaliśmy większą wydajność w podobnej cenie? Rozumiem, że po premierze RTXów byłeś zachwycony uczciwymi podwyżkami i na szczęście nie oszukali nas większą wydajnością w cenie pascali? :D

 

Zresztą nie bardzo wiem o co chodzi bo 2060S jest zwyczajnie droższa od 2060, dla mnie jedyne dwa sensownie wycenione RTXy to właśnie zwykły 2060 i 2070 Super

 

 

 

Podobały mi się te FE RTXów ale niestety ten hałas.. :kwasny:

W idle tej karty nie slychac a 1750rpm na tych wentylach to jeszcze nie halas, do halasu troche jeszcze potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem ale na swojej jak odpalę 1750 to już jest wyraźny szum

 

Sugerowałem się tym testem:

https://pclab.pl/art80695-42.html

 

i FE tam prezentuje tragiczny poziom na tle reszty, lepszego (według testu) palita gamingpro OC wymieniłem bo było za głośno pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem , nie miales FE modelu. Ale dodam jeszcze jedna rzecz, nie dziwia cie 25db w tescie?? bo ja w zyciu nie slyszalem tak cichej karty na zywo w warunkach bojowych. Przeciez to nie ma racji bytu w realnych warunkach a ty patrzysz na jakies testy komorze. Wystarczy sprawdzic kilka innych testow i taki strix wykrece przykladowo w tescieu guru3d 39db, w innych podobnie ;)

 

W wielu testach strix wypada gorzej od FE.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_2060_strix_oc_review,10.html

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_2060_review_(founder),10.html

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix

Przeczytaj najpierw, tylko tym razem ze zrozumieniem, o co mi chodziło z cenami, zanim mi wrzucisz kolejne pozycje z cenowarki. Jasno to napisałem, więc wierzę że dasz radę wink.gif

 

Co do 1500 obr w idle to zwracam honor, to wersje super tyle kręcą.  

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix

Przeczytaj najpierw, tylko tym razem ze zrozumieniem, o co mi chodziło z cenami, zanim mi wrzucisz kolejne pozycje z cenowarki. Jasno to napisałem, więc wierzę że dasz radę wink.gif

 

Co do 1500 obr w idle to zwracam honor, to wersje super tyle kręcą.  

"Takie ma znaczenie, że przed premierą 2060 Super NV wołała tyle samo za podstawową 2060, aż tu naglę bęc i można dać w tej samej cenie to co trzeba było dać od samego początku (8 GB) plus podbić wydajność."

 

"Miałem na myśli niereferenty. "

 

To nie ja pisalem :lol2:

 

Takze nie pograzaj sie juz, palnales bezmyslnie glupote wiec nie wiesz co napisac to zaczynaja sie tanie teksty o czytaniu ze zrozumieniem ;)

 

To moze ja ci dam sensowniejsza rade, najpierw pomysl a pozniej pisz a jak nie jestes czegos pewnien to najpierw sprawdz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie pogrążam się już. Zastosowałem skrót myślowy, który ci potem wyjaśniłem, ale nie przyjmujesz do wiadomości bo jesteś widzę z tych, co lepiej wiedzą co autor miał na myśli. Ale jedna rada na koniec: nie spinaj się tak bo to śmiesznie wygląda o takie duperele o jakich tutaj rozmawiamy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie lubie jak ktos wprowadza ludziw blad i klamie a dla mnie to nie duperele :D Twoje zdanie mnie nie interesuje ale ktos kto sobie tu zajrzy przeczyta podkreslone glupoty i wyciagnie wnioski ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslalem , nie miales FE modelu. Ale dodam jeszcze jedna rzecz, nie dziwia cie 25db w tescie?? bo ja w zyciu nie slyszalem tak cichej karty na zywo w warunkach bojowych. Przeciez to nie ma racji bytu w realnych warunkach a ty patrzysz na jakies testy komorze. Wystarczy sprawdzic kilka innych testow i taki strix wykrece przykladowo w tescieu guru3d 39db, w innych podobnie ;)

 

W wielu testach strix wypada gorzej od FE.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_2060_strix_oc_review,10.html

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_2060_review_(founder),10.html

 

Nie zgodzę się. Z tego testu miałem 2 modele, topowy + ze środka stawki i zdecydowanie mogę potwierdzić różnicę jaka dzieli te karty, dokładnie tak jak w tym teście - jest ogromna.

W teście który podałeś jest to dokładnie wytłumaczone, że ich pomiar jest mało obiektywny bo mierzą ogólnie wszystko, w tym tło, resztę sprzętu i polecają ..testy w komorze jako obiektywne ;)

Po to jest komora żeby nie było spłaszczonych wyników zależnych od tła i reszty chłodzenia które przecież mamy różne, z tego samego powodu nie robi się testów gpu ze średnimi procesorami żeby wyodrębnić element zamiast spłaszczać do realnych warunków

 

A co do strixa to są dwa pomiary bo jest przełącznik na karcie, ten domyślny głośny to nie wiem czy ktoś używa

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponuje wsadzic 2 karty do kompa i zoabczyc roznice a nie pisac o sterylnych warunkach bo w kazdym normalnym tescie jak testuja na open bench to zawsze masz inne pracujace komponenty. Ja nie neguje wyniku komory tylko to nijak ma sie do relnego uzytkowania ;) Guru3d to byl tylko jeden z przykladow, moge ci wrzucic wiecej tylko wyniki beda prawie zblizone ;) Chyba nie uzytkujesz gpu w komorze co :D

 

No i masz racje trzeba wziasc pod uwage dwa tryby biosu strixa tylko kazda karte moge ustawic recznie wentyle i zejsc do tak nizszego poziomu glosnosci bo jesli porownujesz tryb cichy to owszem roznica bedzie spora ale zjechac z rpm mozna na kazdej karcie bez dodatkowego biosu ;)

 

Bo jak chcesz porownywac obie karty to trzeba w normalnym trybie a nie jedna w cichym z dwoma biosami a druga bez takich ficzerow a wtedy tak zadna karta nie bedzie miala szans tylko tryb performance zachowuje sie juz jak praktycznie kazda inna karta z dobrym chlodzeniem i db siegaja w okolice 40db.

 

PS: Tryb performacne nie jest glosny.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komory jeszcze nie użytkuję :D Ja wychodzę z założenia że taki test ma mi pokazać różnice między kartami a w co sobie można je wsadzić i czym zagłuszyć to sprawa użytkownika.

Oczywiście, że każdej karcie możesz ustawić dowolne krzywe, tyle tylko że u jednej z tego wyniknie 70*C a u drugiej 60.

 

Nie rób proszę ze strixa już takiego średniaka bo może to żaden cud ale ciszę i niskie temperatury zapewnia :D W zasadzie dla 2060 to przerost formy nad treścią i stąd świetne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wu70

Ja również mam bezpośrednie porównanie - miałem Gainwarda RTX2060 Phoenix GS i mam obecnie Founders Edition. Na domyślnych ustawieniach bez żadnej ingerencji GS był głośniejszy i bez problemu dobijał do prawie ~2000rpm gdzie FE zatrzymywał się ~1750rpm. Obydwie karty trzymały zbliżony poziom taktowania i temperatur.

Po UV na 0.9v GS schodzi do ~1700rpm a FE ~1500rpm.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komory jeszcze nie użytkuję :D Ja wychodzę z założenia że taki test ma mi pokazać różnice między kartami a w co sobie można je wsadzić i czym zagłuszyć to sprawa użytkownika.

Oczywiście, że każdej karcie możesz ustawić dowolne krzywe, tyle tylko że u jednej z tego wyniknie 70*C a u drugiej 60.

 

Nie rób proszę ze strixa już takiego średniaka bo może to żaden cud ale ciszę i niskie temperatury zapewnia :D W zasadzie dla 2060 to przerost formy nad treścią i stąd świetne wyniki

Ja nie twierdze ze strix to sredniak bo ma bardzo bardzo dobre chlodzenie, tylko staram ci sie wyjasnic ze Founders FE nie jest taki glosny jak to opisales. Jest naprawde znosny a niejednokrotnie lepszy niz niekotre autorskie konstrukcje i w dodatku szum wentyli na wyzszych rpm nie gryzie w ucho :D

 

Wiekszosc testow pokazuje jednoglosnie ze strix obraca sie wokol 38-40db gdzie FE to ok 39db dlatego te 25db w komorze mozna sobie miedzy bajki wsadzic. Robote robi cichy bios ale to nigdy nie bedzie w realnych warunkach 25db. Oczywiscie jak widzisz rozrzt wynikow potrafi byc nawet 3db na quiet bios ale to nadal nie bedzie 25db tylko zaczyna sie od 35db.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YEJ-ECMPF0c

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...