Skocz do zawartości
bartolox

RX 2060 - czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do kupna karty i nie jestem przekonany czy warto brać RTX do tych całych różnic ze światłem w grach. Podobno RX się bardziej opłacają w tej półce. Planuję pod Cyberpunka brać kartę jak coś. Mówią że przy RTX się lepiej gra ze względu na stery i odczucie realizmu, ale nie jestem ogarnięty w tym temacie. Pomożecie?

 

aaa no i jest promka w x-komie na 1640zł

https://www.x-kom.pl/p/472177-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2060-rog-strix-oc-6gb-gddr6.html

Edytowane przez Daan323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus za to że Asus ;)

Powiem tak z własnego odczucia ta cała zabawa ze światłami wygląda obłędnie jeśli gra to dobrze pokazuje a znając redów nie dadzą ciała i zrobią to dobrze.

Wg. mnie warto inwestować w RTX szczególnie Asusa ;) ale patrząc na to na jakim kompie był odpalany Cyberpunk na pokazie to 2080Ti może mieć ciężko utrzymać stałe 140FPS ;)

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus strix za 1640 zl bardzo spoko opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zależy mi jakoś bardzo na 140fps bo nie mam monitora 144hz i tak, ważne żeby te 60fps były przy wysokich detalach chociaż.

No właśnie jak za strixa też mi się wydaje spoko dlatego uznałem że napiszę tutaj dla pewności. Poczekam jeszcze do jutra, może ktoś jeszcze napisze coś

no i dzięki chłopaki za odpowiedź

Edytowane przez Daan323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly 2060 nie super za 1800zl i to jest super okazja ?:D no chyba nie

 

 

takie to fun troche bardziej

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly 2060 nie super za 1800zl i to jest super okazja ?:D no chyba nie

 

 

takie to fun troche bardziej

 

Nie za 1800zł tylko 1640zł bo jest ta promka "overclocking". Jest 2060 Super z MSI za 1950zł :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna nie znajdziesz nic dobrego w tej cenie bo mozesz za oszczedzic 100zl i kupic Ventusa a to nie ta liga co STRIX. Ale jesli ma byc to karta pod Cyberpunka a nie na juz to wstrzymalbym sie z zakupem, teraz jest najgorszy okres na zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1640pln to trochę dużo jak za 2060 mimo że to top asusa ale z drugiej strony ta karta ogarnia nawet 2560/1440 i robi to nieźle.Patrząc jak ludziska kupują 3 letnie używki gtx1080 za 1400pln z gwarancją szczątkową lub bez to te 2060 nie wypada źle.Lepszą opcją jest albo zaczekanie jak pisze Phoenix lub kupienie używanej z długą gwarancją w dobrym sklepie a raczej pewnym sklepie co do gwarancji a takową można bez problemu kupić za ok 1200pln oczywiście zajmie to kilka dni ale na pewno będzie to dużo lepsza opcja niż 1640pln.Jeszcze jedna opcja dołożyć i wyczekać w granicach 1800pln i kupić 2060 super bo w takich cenach się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna za niewiele wiecej mozna bylo kupic 2060S co dla mnie osobiscie nawet do 1080p oraz konkretnie pod Cyberpunka byloby lepszym wyborem. Mozna szukac w outletach, allegro, okazje na olx z odbiorem osobistym. Ceny sklepowe gpu dzis dla mnie sa zaporowe, udalo mi sie kupic karte krotko przed tym boom. Nawet ceny w wielkich promocjach sa dzis wyzsze niz we wczesniejszym okresie bez promocji.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że autorowi zależy na RT, ale nie lepiej rozważyć na przykład kupno takiego RX 5700 ROG Strix Gaming OC za 1799 zł w X-kom ? To dużo wydajniejsza karta od RTX 2060. Cyberpunka i tak nie odpali RT z tą kartą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że autorowi zależy na RT, ale nie lepiej rozważyć na przykład kupno takiego RX 5700 ROG Strix Gaming OC za 1799 zł w X-kom ? To dużo wydajniejsza karta od RTX 2060. Cyberpunka i tak nie odpali RT z tą kartą :D

RX 5700 :E Zart :lol2: Nie pchaj chlopa na minie z ta badziewna karta, cyberpunka spokojnie odpali na tej karcie w 1080p i sensownych detalch z RT i DLSS 2.0 za to na RX mozesz sobie pomarzyc. A biorac juz cene 1799zl to za niewiele wiecej da sie wyrwac 2060S ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że autorowi zależy na RT, ale nie lepiej rozważyć na przykład kupno takiego RX 5700 ROG Strix Gaming OC za 1799 zł w X-kom ? To dużo wydajniejsza karta od RTX 2060.

To nie jest dużo wydajniejsza karta ;)

Miałem obydwie karty: RX 5700 Pulse i RTX2060 FE i wydajność w wielu grach jest zbliżona ale w większości RX 5700 był ~10% wydajniejszy. Czy to dużo? Moim zdaniem nie bo jeśli jedna nie zapewni odpowiedniej płynności to druga również ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RTX 2060 największym problemem jest moim zdaniem 6 GB vramu. Choćby z tego powodu według mnie zdecydowanie warto dopłacić do 2060 Super te 100 czy 200 zł. 8 GB to jednak taki standard w tym przedziale wydajnościowym, NV tutaj dała ciała i za daleko poszła w cięciu w przypadku 2060. W Radeona 5700 i ogólnie w RDNA 1 bym się już teraz nie pchał. Za dużą robotę robi DLSS 2.0 i RT, żeby pozbawiać się możliwości korzystania z tego.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDNA 1 to niewypal niestety taka jest brutalna prawda. Jesli ktos chce miec gry bez randomowych scin, freezow z dzialajacymi funkcjami jak nalezy i miec karte plug and play ze wklada do kompa instaluje stery i gra to RTX 2060 tutaj pod tym wzgledem zdecydowanie wygrywa. Na dodatek mozna skorzystac z RT i DLSS albo nawet z samego DLSS w grach ktore to wspieraja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RTX 2060 największym problemem jest moim zdaniem 6 GB vramu. Choćby z tego powodu według mnie zdecydowanie warto dopłacić do 2060 Super te 100 czy 200 zł. 8 GB to jednak taki standard w tym przedziale wydajnościowym, NV tutaj dała ciała i za daleko poszła w cięciu w przypadku 2060. W Radeona 5700 i ogólnie w RDNA 1 bym się już teraz nie pchał. Za dużą robotę robi DLSS 2.0 i RT, żeby pozbawiać się możliwości korzystania z tego.

Nie wiem czy wiesz a w sumie przez twoj post przypomnialo mi sie ze niedawno byly plotki o wporwadzniu na rynek RTX 2060 z 8gb pamieci i szyna 256bit z taka sama iloscia CUDA czyli cos pomiedzy RTX 2060 a RTX 2060S. To by byla ciekawa opcja. Obecnie RTX 2060 bylby fajny w cenie max 1500zl.

 

Warto polowac na 2060S do 1800zl, wiem ze ciezko z takimi cenami obecnie ale warto sie wstrzymac i polowac na okazje.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz a w sumie przez twoj post przypomnialo mi sie ze niedawno byly plotki o wporwadzniu na rynek RTX 2060 z 8gb pamieci i szyna 256bit z taka sama iloscia CUDA czyli cos pomiedzy RTX 2060 a RTX 2060S. To by byla ciekawa opcja. Obecnie RTX 2060 bylby fajny w cenie max 1500zl.

 

Warto polowac na 2060S do 1800zl, wiem ze ciezko z takimi cenami obecnie ale warto sie wstrzymac i polowac na okazje.

Ja za 1823 zł kupiłem MSI RTX 2060 Super Gaming X w zeszłym roku.

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Jako że na razie nie jest mi mocno potrzebna ta karta, a do września jeszcze trochę czasu to na podstawie Waszych odpowiedzi wnioskuję tak że poczekam jeszcze i będę co jakiś czas śledził ceny 2060 Super. Może się trafi do 1800zł, a jak nie to trudno i albo dopłacę albo kupię zwykłą 2060.

A jeszcze takie skromne pytanko. Czy mam polować konkretnie na Asusa? Albo jakich firm unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj takich modeli jak Gigabyte Windforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz a w sumie przez twoj post przypomnialo mi sie ze niedawno byly plotki o wporwadzniu na rynek RTX 2060 z 8gb pamieci i szyna 256bit z taka sama iloscia CUDA czyli cos pomiedzy RTX 2060 a RTX 2060S. To by byla ciekawa opcja. Obecnie RTX 2060 bylby fajny w cenie max 1500zl.

Jakoś mi się nie obiło o uszy, ale wcale by mnie to nie zdziwiło, bo NV naprodukowała na pewno sporo krzemu i trzeba jak najwięcej sprzedać przed wejściem nowej archi. Tylko czy wtedy 2060 Super nie straci sensu, tak jak 1660 Ti po wejściu 1660 Super, bo wydajnościowo taki dopakowany 2060 byłby marginalnie wolniejszy od 2060 Super przy niższej cenie. No i jest kwestia nazewnictwa, bo NV brakuje już przyrostków bigsmile.gif

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego asusa 2060 i karta jest wspaniała ;) Zawsze jest super cisza a jak widzisz na forum jak się rozwodzą czy cicho to 2000rpm czy dopiero 1500rpm to na obydwu patrzysz z politowaniem :D :D :D

 

 

Jednakże jeśli zakup pod cyberpunka to warto poczekać, słaby okres i drogi dolar. No i w sumie po co kupować wcześniej, koło premiery zobaczysz jak sobie karty radzą ;)

 

A jeśli po prostu przydałaby się karta teraz to nie ma sensu czekać pół roku żeby było 100zł taniej, a dla oszczędności możesz poszukać tańszych wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RTX 2060 największym problemem jest moim zdaniem 6 GB vramu.

Przez rok czasu użytkowania RTX2060 nie spotkałem się z problemem braku pamięci vram a ogrywam wszystko co się da :E

 

Choćby z tego powodu według mnie zdecydowanie warto dopłacić do 2060 Super te 100 czy 200 zł. 8 GB to jednak taki standard w tym przedziale wydajnościowym

Z tym jak najbardziej się zgadzam z tym, że różnica wydajności po między tymi kartami nie jest zbyt duża ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok czasu użytkowania RTX2060 nie spotkałem się z problemem braku pamięci vram a ogrywam wszystko co się da :E

 

Bo te wszystkie problemy z brakiem vram to pisza osoby z zerowym pojeciem, ktore karty na oczy nie widzialy a brak vram im sie tylko przysnil, sam w momencie zmiany monitora z 1080p na 1440p mialem rtx 206 i ogrywalem wszystko na maxa, fakt jedyny problem byl przy uzyciu RTX na max detalach w bf5 ale wystarczylo zjechac na detale wysokie.

 

Miedzy zadnymi kartami nie jest duza roznica bo to tylko 10%-15% roznicy :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tym vramem :E od czasów 1060 6gb były już gadki że może być mało i na siłę udowadnianie że gdzieś tam go brakuje :P więc się tłumaczyło dla jednego lola z drugim że jak są braki to zejdz z detalami doopy nie urwie a wyłączenie świecącego bajzlu w 90% gierkach tylko poprawia wizualnie gre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz:

Zrobiłem taki mały test

Jaka gra zużywa ile Vram i oto wyniki zaraz po wczytaniu poziomu :

Wszystkie testy w rozdzielczości 1920x1200 ale z ustawieniami graficznymi na MAX/ULTRA/UBER.

 

Gry:

Control: 5092 MB Vram oraz 3811 MB RAM

Detroit Become Human: 5000 MB Vram i 3300 MB RAM

Wolfenstein Young Blood: 9049 MB Vram i 3900 MB RAM

The Division: 4600 MB Vram i 4200 MB RAM

Overwatch: 2400 MB Vram i 2000 MB RAM

 

 

Jak widać tylko Wolfenstein Young Blood wychyla się ostro przed szereg.

Ciekaw jestem czy 6GB Vram na karcie powodowałoby mniej płynną grę ...

 

I taka ciekawostka:

Gra uruchomiona w 4K detale wszystkie na maximum:

Resident Evil 2 Biochazad REMAKE: 10489 MB Vram i 6590 MB RAM ....

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...