Skocz do zawartości
staxiek

Laptop gry/grafika - 16/32

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Ja z pytaniem. Otoz będę kupował laptopa i mam możliwości dwie (podam niżej).

Potrzebuje laptopa, który będzie się sprawdza dobrze w grafice, jej obróbce i tego typu sprawach (głównie Illustrator, Photoshop, indesign, Sony Vegas), oraz do "rozrywki gamingowej" np. ogrywanie naszej produkcji Wiedźmina 3 w dobrych detalach.

 

1. MSI GV62 8RE:

- I7-8750H,

- GTX 1060 6GB,

- 16GB (2x8GB) DDR4 2666,

- SSD 240GB,

- HDD 1TB,

- FULLHD, LED, IPS, matowy (z tego co wyczytałem 120HZ),

- jest minimalnie mniejszy i lżejszy od opcji nr2,

 

 

2. Acer Nitro 5:

- I7-8750H,

- GTX 1060 6GB,

- 8GB DDR4 2444,

- SSD 256GB,

- BRAK HDD,

- FULLHD, LED, IPS, matowy (z tego co wyczytałem 60HZ),

- jest minimalnie większy i cięższy od opcji nr1,

 

 

Który wybór jest lepszy? Parametrami wygrywa MSI, ale czy nie jest gorszy od Nitro?

Jeszcze się nasuwa pytanie czy jest potrzeba rozbudowy do 32GB ramu? Jaka różnica byłaby w pracy, a jaka w grach jeśli chodzi o ram? Czy dużo dodaje tyle pamięci w tych tematach?

Głównie mi się rozchodzi właśnie o ram do 32GB, bo ani na YouTube, ani na internecie nie znalazłem żadnych testów z 32GB i konkretny model lub przynajmniej podobny do tych dwóch...

Na laptopach się też nie znam za dobrze (jedynie to co w recenzjach, testach no i trochę o podzespołach, ale to nadal mała wiedza)

Zawsze posiadałem stacjonarkę, ale teraz jeżdżę w tysiąc stron w tej samej chwili i nie mam czasu na siedzenie przed stacjonarnym PC, dlatego potrzebuje czegoś mobilnego.

 

Czekam na Wasze opinie, wady i zalety obu modeli, co sądzicie o RAM, co jeszcze opłacało by się zmienić/dołożyć, budżet jest raczej bez znaczenia jeśli chodzi o te modele.

Edytowane przez staxiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nie ma matrycy IPS, to jest TNka.

Nitro ma jak na Twoje zastosowanie tragiczną matrycę IPS.

 

Podaj budżet i daj sobie pomóc bo idziesz w zdecydowanie złą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie posiadają tych matryc, to w takim razie w błąd wprowadził mnie opis X-KOMa...

Budżet jest bez znaczenia, jeśli chodzi o te modele, jednakże by wejść już w wyższą półkę laptopów to już nie jest taka prosta sprawa, dlatego napisałem o te dwa konkretne modele i chciałbym, aby użytkownicy mi pomogli właśnie z tymi dwoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie posiadają tych matryc, to w takim razie w błąd wprowadził mnie opis X-KOMa...

Pokaż mi ten opis x-koma to udowodnię Ci, że nie ma tam błędu ;) IPS jest w wersji 60Hz, w 120Hz jest TNka. Poza tym nie pisałem że Acer nie ma IPSa tylko że jest to bardzo słaby IPS.

 

Budżet jest bez znaczenia, jeśli chodzi o te modele, jednakże by wejść już w wyższą półkę laptopów to już nie jest taka prosta sprawa, dlatego napisałem o te dwa konkretne modele i chciałbym, aby użytkownicy mi pomogli właśnie z tymi dwoma

Dopóki nie poznamy budżetu nie dowiesz się czy można znaleźć coś lepszego. Obydwie propozycje są tragiczne do wspomnianych zastosowań ze względu na matryce.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nadal nie wiadomo który model opisujesz bo nie ma tam żadnego dokładnego modelu, ale gdyby była to matryca 120 Hz jak mówiłeś to by to było napisane. To jest 60 Hz więc nie ten laptop który opisałeś wcześniej i jak powiedziałem - w 120 Hz jest TNka, w 60 Hz jest IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty chłopie znalazł laptopy z i7 serii 8 i gtxem 1060? Dawno już tego nie produkują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...