Skocz do zawartości
Om nom nom

[2500-3500] Lekki + eGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

odświeżam temat, bo zdaje się, że egpu rozwiązywałoby problem. Otóż jak poniżej szukam lekkiego laptopa, na którym pójda stare gierki. Do 3000-3500 zł można mieć tylko mx250, a wszystko powyżej przy tej wadze to wydatek rzędu 6000 zł. Acer swift 5 (1kg) lub swift 3 (1,45kg) mają thunderbolta. Taki swift 5 (to o nim wspominałem w pkt. 1 poniżej) byłby dla mnie idealny. Do niego za 600 zł, np. używka gtx 970 + zasilacz. Czy dałoby się na tym uzyskać 80-90% wydajności tej karty? Dla mnie karta może leżeć bez obudowy na biurku.

 

Stary post:

chciałbym kupić laptop o następującej charakterystyce:

 

1. Lekki, mobilny (>1,5kg to za dużo) - preferowane 14 cali, ale kiedyś w sklepie oglądałem 15 cali na cienkich ramkach i wadze 1 kg i też była super

2. Przeglądarka, film i proste gierki typu lol, civ 6, diablo 3, theme hospital, może wiedźmin 3, ale zero nowoczesnych strzelanek. Z perspektywą, żeby odpalić za rok, dwa jakąś nową strategię turową.

3. Cena 2500-3500 zł - za 2500 jest MSI PS42 z mx250 https://www.x-kom.pl/p/546378-notebook-laptop-141-msi-ps42-i5-8265u-8gb-256.html i choć mogę wydać więcej, to nie widzę nic co warte byłoby dopłacenia. Co można dostać dorzucając kolejne 500, czy 1000 zł?

4. Dysk wystarczy 256 GB, może być laptop bez systemu.

Edytowane przez Om nom nom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS42 to zdecydowanie najlepsza opcja w 14 calach, nie znajdziesz nic lepszego w tym budżecie.

Ewentualną alternatywą może być Swift - również wykonany z aluminium, jednak jest droższy i ma lutowany RAM. Niemniej waży tylko 1,15kg, ma większy dysk i system w cenie ( chociaż pisałeś że nie potrzebujesz ale nie ma opcji bez systemu i z mniejszym dyskiem):

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny - 2999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512 GTX1650 3499 złotych

Lekki, kompaktowy z wąskimi ramkami. Jest relatywnie wydajny, uciągnie nawet W3. System chłodzenia mógłby być trochę lepszy.

 

1,86 kg, to już odchodzi od wagi ultrabooka jak ps42, który waży 1,18 kg bodajże. To już inna grupa docelowa.

 

 

Zastanawiam się czy warto czekać z tydzień czy dwa aż się pojawią oferty laptopów na "komunie", ale pewnie ultrabooków nie będę przeceniać, tylko gamingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grać w W3 to GTX1650/1050 to minimum. Raczej weź coś z integrą i odpuść sobie gry.

ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10 3299 złotych

Jest dobrze wykonany i ma w miarę mocne iGPU. Wystarczy do mniej wymagających gier. Jest lekki i kompaktowy. Ma tylko 8GB ram.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3 nie jest priorytetem. Wziąłbym 14 z 1050, ale nawet dopłacając 1000 zł do ps42 nie ma takiego latopa. Musiałbym pewnie dorzucić polowe ceny ps42, zeby uzyskac srednie 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym 14 z 1050,

 

14 cali nigdy nie będzie się nadawało do gier, to zawsze są procesory niskonapięciowe a nawet jak znajdziesz jakąś grafikę to jest o kastrat nieporównywalnie słabszy od normalnych laptopowych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 cali nigdy nie będzie się nadawało do gier, to zawsze są procesory niskonapięciowe a nawet jak znajdziesz jakąś grafikę to jest o kastrat nieporównywalnie słabszy od normalnych laptopowych wersji.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Nie potrzebuje nic mocnego, raptem coś co udzwignie rzuty izometryczne, ale szkoda byloby jakby się cięła nawet civ 6. Patrzyłem na wyniki mx250 i wystarczyłoby mi pewnie te 30-40 fpsów do strategii turowych, ale nie wziąłem pod uwagę, że to może było z innym prockiem. Jest może jakaś strona, w której byłoby pokazane co można na tej konfiguracji odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pewnie zainteresuje cię test PS42 z MX150 ( to dokładnie ta sama karta co MX250 tylko inna nazwa)

LINK

 

No ale ten z x-komu jest bez takowej dodatkowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z mx150 widziałem dużo testów, ale nie mogłem znaleźć nic z mx250. Teraz to już jasne :)

 

Myślałem, że ten model ma mx250, bo jest to w pierwszych liniach opisu: "PS42 to nowa odsłona laptopów firmy MSI z serii Prestige. Odświeżona linia tych produktów charakteryzuje się w szczególności ekranem Full HD z wąskim obramowaniem, który wraz z obudową ze szczotkowanego aluminium nadaje urządzeniu nowoczesny i stylowy wygląd. Ponadto niewielkie rozmiary PS42 kryją w sobie wydajny procesor Intel® Core™ i5 ósmej generacji, dedykowany układ graficzny NVIDIA® GeForce® MX250 oraz wysokotaktującą pamięć RAM DDR4. Takie połączenie wraz z podświetlaną klawiaturą oraz pojemną baterią gwarantują najwyższą produktywność."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 14" fajną opcją jest też:

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/512/Win10 srebrny za 2999zł

Jest dobrze wykonany i ma 4-ro rdzeniowy procesor AMD z dobrą zintegrowaną kartą (wydajność poniżej MX250). Co prawda ram jest wlutowany, ale jest tu 8GB. Całość waży 1,38kg, a w cenie jest już uwzględniony system Windows 10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porowna ktos te modele do 1.3kg? Czy sa wersje 16gb? Grafiki do gier nie musi miec, tylko do pracy jak najlzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor rozliczył się z podatku, załkał cicho i przekonał sam siebie, że jeszcze pociągnie trochę na 9-letnim thinkpadzie :)

Edytowane przez Om nom nom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...