Skocz do zawartości
Ascalade

Problem z PCSX2 1.4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

W ostatnim czasie postanowiłem powrócić do swoich ulubionych gier z konsoli PS2, jednak poprzez emulator na PC. Występują jednak dość uciążliwe błędy graficzne, nie mam pojęcia czym spowodowane. Przykładowo: gra Dragon Ball Z: Budokai 3 śmiga jak należy, ale z kolei w grach jak Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 czy FIFA 14 występują błędy graficzne, które są tak uciążliwe, że aż oczy krwawią. O ile w grze FIFA 14 każdy zawodnik wygląda tak beznadziejnie, jak ten załączony na screenie, to w DBZ Budokai Tenkaichi 2 bywa różnie - czasami postaci wyglądają normalnie, lecz kiedy zaczyna się walka to wyglądają mniej więcej jak Goku tutaj, bądź są cali czarni. jak postać obok. Czasami latam po mapie i wszystko jest git, ląduję w jakimś mieście i grafikę szlag trafia, bądź jeszcze w mieście jest ok a postaci stają się czarne dopiero po wyjściu z niego i powrocie do latania po mapie.

 

Jak mówiłem - nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna. Próbowałem kilkunastu różnych BIOS-ów, i tych zgodnych z wersją gry (USA), i innych (Europe, Japan). Jednak na każdym z nich owy problem występuje. Chciałem olać szukanie odpowiedniego BIOS-u i próbowałem zrzucić go ze swojego PS2, aczkolwiek konsola nie chce czytać pendrive'a, w ogóle go nie widzi. Czytałem też, że to nie wina BIOS-u, lecz ustawień emulatora, jednak próbowałem nieco pokombinować i nic to nie dało. W niektórych przypadkach szlag trafił nie tylko postaci, ale też mapy, pojawiały się paski we wszystkich koralach tęczy, znikały budynki itd. Rozwiązania niestety nie znalazłem.

 

Być może ktoś w Was spotkał się z tym problemem i wie jak mu zaradzić? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Z wyrazami szacunku,

Ascalade

Edytowane przez Ascalade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach GS pokombinuj ze zmianą wtyczki i opcjami (włącz CRC Hacks), spróbuj również zmienić DX/OpenGL (nie podałeś konfiguracji). Out of the box działa na nowszych komputerach, ale wiadomo że co gra to inne glitche i trzeba wprowadzać tweak'i - np. w RPCS3 jedynie Demon's Souls wymaga wybrania dodatkowej opcji Write Color Buffers, bo inaczej jest problem z generowaniem grafiki. W innych trzeba różne tweak'i stosować, większość pali od strzała. Także poczytaj może o konkretnych ustawieniach w tych grach, bo czasami jakaś pierdoła powoduje, że są takie problemy. Generalnie warto patrzeć na listę kompatybilnych gier i jeśli jest "playable", to na pewno da się pograć, a w/w błędy wynikają pewnie z nadmiaru/niedomiaru ustawień. Ostatnio mnie wzięło na King's Field 4 na PS2, odpaliłem na upresie x3 i paru tweak'ach graficznych i już widzę że mam lekkie błędy (linie na niebie), nie miałem jednak czasu na dokładne przyglądanie się. Także na początku odpalaj na oryginalnych ustawieniach i eksperymentuj, względnie przyjrzyj się w sieci jak te gry skonfigurować.

 

P.S. Zmiana BIOSu za bardzo nic nie da ;).

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja jest tutaj. Mam nadzieję, że o tę Ci chodziło. Generalnie mój PC jest dość nowy, najnowsze gry chodzą na full detalach bez zająknięcia, aczkolwiek z tym starymi jest problem. DBZ nie wczytuje poprawnie postaci, FIFA 14 i FIFA Street tragicznie pokazują zawodników, stroje, boiska, trybuny, póki co jedynie ten drugi DBZ działa jak powinien. Sprawdziłem polecą przez Ciebie listę gier, i w sumie nie ma na niej żadnej z tych, w którą obecnie chciałbym pograć. Zakładam, iż jest możliwe doprowadzenie tego wszystkiego do porządku, ale jest jeden "mały" szkopuł: na PC, konsolach czy - jak w tym wypadku - emulatorach znam się jak świnia na gwiazdach. Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi niby znalazłem jakąś konfigurację pod tego DBZ, który rozrabia z wyświetlaniem postaci (tutaj), ale u mnie tylko sprawę pogorszyło. Chyba będę musiał zadowolić się tylko jedną grą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...