Skocz do zawartości
Tomasq

Cooler Master H500P+Kraken x72

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do obudowy Cooler Master h500p można przykręcić AiO Kraken x72 na przód obudowy zamiast na górę? Chciałbym uzyskać lepszy wygląd wizualny i zamontować na górze dwa wentylatory RGB marki Corsair. Zbadałem temat i w niektórych przypadkach temperatury są nieco niższe jeżeli chłodnica umieszczona jest na górze. Ale pytanie czy różnice temperatur są aż tak duże, czy raczej śmiało można montować chłodnice na przodzie obudowy? Oraz jak to się ma do dwóch duży wiatraków obudowy h500p na froncie. Czy w takim przypadku można przykręcić krakena z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz H500P czy H500P Mesh? Jeśli zwykłe H500P to nie zatykałbym dodatkowo frontu, bo ta wersja obudowy i tak ma średni obieg powietrza.

2. Chłodnica 360mm wejdzie zarówno na front i jak i na top

3. Lepiej zamontować ją na topie, zwłaszcza jeśli masz zwykłe H500P.

4. Wentylatory ARGB czy RGB Corsair używają niestandardowych wtyczek, więc potrzebujesz do nich odpowiednie sterowniki i HUBy. Osobiście nie lubię przez to tych wentylatorów, bo robi się tona dodatkowego okablowania do podłączenia, ale jak koniecznie chcesz coś do Corsair to bierz wentylatory do razu w trzypaku, bo masz wtedy w komplecie odpowiednie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz H500P czy H500P Mesh? Jeśli zwykłe H500P to nie zatykałbym dodatkowo frontu, bo ta wersja obudowy i tak ma średni obieg powietrza.

2. Chłodnica 360mm wejdzie zarówno na front i jak i na top

3. Lepiej zamontować ją na topie, zwłaszcza jeśli masz zwykłe H500P.

4. Wentylatory ARGB czy RGB Corsair używają niestandardowych wtyczek, więc potrzebujesz do nich odpowiednie sterowniki i HUBy. Osobiście nie lubię przez to tych wentylatorów, bo robi się tona dodatkowego okablowania do podłączenia, ale jak koniecznie chcesz coś do Corsair to bierz wentylatory do razu w trzypaku, bo masz wtedy w komplecie odpowiednie sterowniki.

 

Oj nie dopisałem. Oczywiście H500P mesh. Wiec do tej obudowy jest w porządku montować krakena na froncie? Wiem ze lepiej na topie no ale ? i oczywiście myślałem o trójpaku z Corsaira

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować na froncie. Ta obudowa ma dobrą wentylację. Temperatury oczywiście będą trochę wyższe, ale głównie w idle. Pod obciążeniem jak wentylatory mają konkretne obroty nie będzie wielkiej różnicy, bo wszystko będzie sprawnie przedmuchiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować na froncie. Ta obudowa ma dobrą wentylację. Temperatury oczywiście będą trochę wyższe, ale głównie w idle. Pod obciążeniem jak wentylatory mają konkretne obroty nie będzie wielkiej różnicy, bo wszystko będzie sprawnie przedmuchiwane.

Super, wielkie dzięki! A zasilacz Corsair RMx850w polecasz kłaść wentylatorem do góry czy do dołu? Ponoć jeśli kładzie się wiatrakiem do góry to może zakłócić trochę przepływ powietrza w obudowie, a położeniem do dołu jest również prawidłowo ponieważ H500p mesh ma siateczkę od dołu oraz wysokie nóżki, wiec zasilacz może oddychać spokojnie

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wentylatorem do dołu. Przy wentylatorze do góry nie będzie miał jak zaciągać powietrza, bo jest nad nim osłona z blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wentylatorem do dołu. Przy wentylatorze do góry nie będzie miał jak zaciągać powietrza, bo jest nad nim osłona z blachy.

Racja. Wielkie dzięki! A jeśli chodzi o okablowanie, które jest największe i najbardziej widoczne, mam na myśli kartę graficzna i płytę główna- to czy kupując podzespoły, dostane jakieś ładnie wyglądające i funkcjonalne kable w oplocie w kolorze czarnym? Zależy mi również na wizualnym wow :)

Karta graficzna: MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6

Płyta główna: Gigabyte z390 AORUS pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zasilacza dostaniesz tak wyglądające kable:

8842673f1aefcbf1med.png

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym momencie zgłębiłem temat i sprawdziłem cały zestaw zasilacza. Kabelki wyglądają dość uniwersalnie. Polecacie jakieś konkretnie zamówić? żebym miał ładny czarny oplot przy karcie graficznej i płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie dostajesz zwykłe okablowanie - przewody są czarne, w pojedynczym (zbiorczym) oplocie. Dodatkowo w przewodach są schowane kondensatory przez co całość jest dosyć sztywna i nie podpina się tego zbyt wygodnie.

 

Najtaniej jest dokupić ładne, oplatane, przedłużki dopinane do fabrycznego okablowania - widać wtedy ładną przedłużkę, a brzydkie kable chowasz za tacką płyty głównej :P. Z tanich rozwiązań masz chociażby przedłużki robione przez Gelid czy Bif-Fenix (seria Alchemy) - jakościowo są ok za tą cenę. Jak chcesz coś z klasy premium to ja robię takie kable - jak coś to PW.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...