Skocz do zawartości
Colossus91

Asus TUF Gaming FX505

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym uzyskać opinie o laptopie Asus FX505. Chodzi mi głównie o jego wykonanie, wytrzymałość. Laptop będzie użytkowany standardowo na co dzień oraz od czasu do czasu do jakichś gier.

 

W tej chwili posiadam już leciwego Asusa x53s. Mam go chyba już z 10 lat i nigdy nie miałem z nim żadnych najmniejszych problemów. Właśnie tego oczekuje od laptopa. Żeby służył przez kilka dobrych lat. Czy Asus FX505 to będzie dobry wybór?

Edytowane przez Colossus91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Asus FX505 to będzie dobry wybór?[/size]

 

Są różne warianty tego laptopa, jaki dokładnie masz na myśli ? Tak czy inaczej, są inne, często lepsze w podobnej cenie, kupowanie z przywiązanie do marki to najczęstszy błąd (i efekt zadowolenia marketingowców).

Daj znać jaki masz budżet, jakie zastosowanie laptopa, czego konkretnego byś od niego wymagał, czy ma być z systemem czy może być bez - sprawdzimy co możesz mieć najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne warianty tego laptopa, jaki dokładnie masz na myśli ? Tak czy inaczej, są inne, często lepsze w podobnej cenie, kupowanie z przywiązanie do marki to najczęstszy błąd (i efekt zadowolenia marketingowców).

Daj znać jaki masz budżet, jakie zastosowanie laptopa, czego konkretnego byś od niego wymagał, czy ma być z systemem czy może być bez - sprawdzimy co możesz mieć najlepszego.

 

Więc budżet do 3000, wymagam od niego jako takiej wydajności, nie będzie zbyt często używany do gier, Dysk 512GB SSD i chyba to wszystko. Marka raczej nie ma znaczenia, chociaż masz rację, że patrzyłem na tego Asusa ze względu na to, że jestem zadowolony z obecnego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc budżet do 3000, wymagam od niego jako takiej wydajności, nie będzie zbyt często używany do gier

 

W takim razie jedyna słuszna opcja GPU to GTX 1650.

 

W tym budżecie polecam więc:

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz - 2999 zł

Dodatkowo możesz na niego dostać cashback 400 zł (chociaż chodzą słuchy ze na serię Pavilion HP daje aż 650 zł) Co do cashbacku- dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów - może ma ktoś ze znajomych bądź znajdziesz kogoś na olx/allegro kto zechce się podzielić) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

 

 

Laptop ma świetnie chłodzenie i matrycę (144Hz IPS o wysokiej maksymalnej jasności i świetnych kolorach). Asus i Nitro w tym budżecie mają o wiele gorsze matryce i układy chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop ma być do podstawowych zadań+ okazjonalnie gry, to zerknij sobie ewentualnie na wersję Omena z procesorem i5:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3049zł

To całkiem solidna propozycja i godny konkurent dla wspomnianego Asusa. Podzespoły są tu całkiem wydajne, bo masz 4-ro rdzeniowy procesor i5 (będzie nieco wydajniejszy od AMD) oraz kartę GTX 1650. Zaletą dla niektórych osób może też być białe podświetlenie klawiatury zamiast zielonego. Układ chłodzenia jest dobry. Na tę serię (Pavilion Gaming) tak jak już wspomniano można uzyskać voucher w wysokości 400zł.@manuelos, przy tej kwocie zwrot wynosi 400zł. 650zł jest dla laptopów pow. 4000zł.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz 4-ro rdzeniowy procesor i5 (będzie nieco wydajniejszy od AMD)

 

Wydajniejszy jest w grach więc argument trochę z czapy skoro jednak rezygnujemy z lepszej matrycy "bo nie do gier".

 

@manuelos, przy tej kwocie zwrot wynosi 400zł. 650zł jest dla laptopów pow. 4000zł.

 

Znam regulamin. Jednak chodzą słuchy że na Gaming i Omena jest 650 zł już niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za odzew, zerknę na tego HP. Chcę zmienić laptopa na coś szybszego, do tego dysk ssd i powinienem poczuć znaczny skok prędkości.

Edytowane przez Colossus91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten laptop to porażka. Miałem dwa identyczne modele z ryśkiem i rtx 2060. Zgoda fajnie wygląda i ma ciekawe podświetlenie klawiatury i.... niestety to koniec jego zalet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten laptop to porażka. Miałem dwa identyczne modele z ryśkiem i rtx 2060. Zgoda fajnie wygląda i ma ciekawe podświetlenie klawiatury i.... niestety to koniec jego zalet

 

Masz na myśli Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy jest w grach więc argument trochę z czapy skoro jednak rezygnujemy z lepszej matrycy "bo nie do gier".

Z czapy to jest negowanie wydajności i5 względem Ryzena. Tak jest że i5 jest wydajniejszy od R5, tyle w temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czapy to jest negowanie wydajności i5 względem Ryzena. Tak jest że i5 jest wydajniejszy od R5, tyle w temacie.

 

W grach. W innych zastosowaniach, szczególnie codziennych nie ma różnicy.

Ryzen vs i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy laptop hp pavilion x360 zalicza się do tej promocji zwrotu gotówki?

 

Edit. Dobra doczytałem warunki promocji i chyba się zalicza.

Edytowane przez Colossus91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy laptop hp pavilion x360 zalicza się do tej promocji zwrotu gotówki?

 

Tam są wymienione produkty za których ZAKUP otrzymasz zwrot a nie z których możesz uzyskać kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są wymienione produkty za których ZAKUP otrzymasz zwrot a nie z których możesz uzyskać kod.

 

Jak będę kupował laptopa to napiszę do HP, żeby się upewnić czy dostanę kod.

Edytowane przez Colossus91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę kupował laptopa to napiszę do HP, żeby się upewnić czy dostanę kod.

Najpierw musisz ten voucher, dopiero później możesz kupować, inaczej nic nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz ten voucher, dopiero później możesz kupować, inaczej nic nie dostaniesz.

 

Wiem, miałem na myśli, że jak będę przymierzał się do kupna, to wtedy napiszę do HP, dam im zdjęcie tabliczki znamionowej i dowiem się czy będzie voucher czy nie.

 

Dzięki wielkie za wszelką pomoc, nie miałem pojęcia o tej promocji HP. Jeśli będę miał jakieś pytania to napiszę tutaj, o ile temat nie zostanie zamknięty.

Edytowane przez Colossus91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozważenia masz jeszcze Acera nitro 5. W środku GTX 1650 i i5 8300, ktory jest odgrzewanym kotletem 9300, wiec rownież będzie wydajniejszy od Ryzena. A ponadto w porownaniu do Paviliona wwersji z i5, tutaj dostajesz większy dysk i matryce 120hz

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/512 120Hz

Edytowane przez Sonep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten laptop to porażka. Miałem dwa identyczne modele z ryśkiem i rtx 2060. Zgoda fajnie wygląda i ma ciekawe podświetlenie klawiatury i.... niestety to koniec jego zalet

Czy mogłbyś napisać coś więcej? Właśnie miałem zamawiać tego Asusa z ryżem 5 & 1650, ale wstrzymuje się do czasu Twojej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te I5 i i7 są fajne do gier, ale wystarczy obciążyć bardziej procesor i plastiki już wypływają. Miałem laptopa na I5 8300H od asusa i wystarczyło w davinci odpalić render w 4k i momentalnie łapał 100 stopni i leciał ekstremalny throttling, nieraz poniżej taktowania bazowego. Na ryzenie 7 3750H takich jaj nie ma, zarówno pavilion gaming jak i fx505 nie dochodziły do 90 stopni, temp się kończy na 80 paru zawsze. Z tym, że na tego HP polecam uważać - jak go kupiłem to przeraziłem się pamięciami - w standardzie Ddr4 1866MHz, to nawet nie jest już śmieszne takie gówno ładować do nowego laptopa. Już byle pierwszy z brzegu nitro 5 z ryzenami mają 2666MHz pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na tego HP polecam uważać - jak go kupiłem to przeraziłem się pamięciami - w standardzie Ddr4 1866MHz,

 

Przecież wyraźnie pisze w x-kom jakie pamięci są montowane i nigdy nie są to 1866Mhz, kupiłeś u Janusza pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung 4096 MB (DDR4-2662)

 

To są kości 2666 Mhz, tyle że działają nie z pełną prędkością bo nie zostały poprawnie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, masz rację, nie zwróciłem na to uwagi. Lecz co z tego, że mają nawet te 2666 skoro działają na 1866 a w biosie nie ma żadnych opcji regulacji tego. Szukałem tego i nie znalazłem. Być może aktualizacja biosu pomoże, ale to nie zmienia faktu, że takie coś jest niedopuszczalne. Użytkownik powinien miec te 2666mhz po wyjęciu z pudełka bez żadnych dziwnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...