Skocz do zawartości
PuniYa

Dysk M.2 na instalki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dysku na instalki do gier, poczciwy talerzowiec nie wyrabia, a nie mogę pakować wszystko na systemowego Samsunga 960 EVO.

Budżet to wstępnie około 800-900zł.

 

Pierwotnie chciałem kupić Intela 660p 2TB, ale od pory kiedy był on polecany cena poszła w górę o 500-600zł.

Drugi wybór to Crucial P1 1TB ale opinie na jego temat są mieszane.

Trzecia opcja to używany Samsung 860 EVO 2TB za 930zł - produkcja niby z lutego, ale nie do końca jestem do używki przekonany, a nie wiem czy będę miał możliwość jego sprawdzenia przed zakupem.

 

Raczej nie chce iść w stronę b. szybkiego dysku 1TB w cenie ~900zł, bo tej prędkości przy tym zastosowaniu i tak zapewne nie odczuję.

 

Za opinie będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw 970evo na system + Adata na instalki (512MB niestety). I wielkiej różnicy w ładowaniu gier nie ma, choć jakichś profesjonalnych pomiarów nie czyniłem.

 

https://www.ceneo.pl/73709817 tylko szkoda ze tak wszystko drożeje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu nie miałbym problemu z wyborem.

 

Z kolei za 250zł mniej niż ta Adata mogę mieć Cruciala P1.

Wiem że jedno to TLC a drugie QLC - ale czy w przypadku takiego zostosowania ma to znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę WD Blacka SN750 1TB z olx/allegrolokalnie za 500zł, kupiłem ja i kilka osób z forum i śmiga, gwarancja 5 lat po rejestracji na stronie producenta bez dowodu zakupu a wydajność i cena prima sort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę WD Blacka SN750 1TB z olx/allegrolokalnie za 500zł, kupiłem ja i kilka osób z forum i śmiga, gwarancja 5 lat po rejestracji na stronie producenta bez dowodu zakupu a wydajność i cena prima sort.

Polecę go również bo go miałem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja od niego brałem z odbiorem osobistym. Dysk fabrycznie zapakowany itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestem spokojniejszy - wczoraj przelałem mu kasę i nic nie wspomniał o kosztach wysyłki. Przez chwilę się bałem że ani dysku ani kasy nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyszedłem z taką metodą płatności.

Z reguły płacę z góry - nie naciąłem się jeszcze więc mam spory limit zaufania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wyszedłem z taką metodą płatności.

Z reguły płacę z góry - nie naciąłem się jeszcze więc mam spory limit zaufania :)

Jak stracisz na czymś takim trochę PLN to Twój limit się wyczerpie i zmienisz zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ludzi widziałem że skorzystało z tej oferty, w innym przypadku pewnie bym inaczej podszedł do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ludzi widziałem że skorzystało z tej oferty, w innym przypadku pewnie bym inaczej podszedł do tematu :)

W tym konkretnym przypadku tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze wysłał towar do x osób nie znaczy ze kogoś nie okradnie z kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie dla każdego, ale dyski po rejestracji na stronie procenta mają pełną 5 letnią gwarancje a sam dysk to wydajnościowy TOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie dla każdego, ale dyski po rejestracji na stronie procenta mają pełną 5 letnią gwarancje a sam dysk to wydajnościowy TOP.

Oferta dla ryzykantów. Sam na amazonie kupiłem dwia po 460 złotych każdy. Chciałem kupić trzeci na OLX, ale zrezygnowałem, bo oferta śmierdzi na kilometr. Po pierwsze, facet twierdzi, że dyski ma z Amazonu, jednak po pytaniu o dowód zakupu kontakt z nim się urywa. Po drugie nie jest prawdą, że aby mieć gwarancję wystarczy dysk zarejestrować. WD wyraźnie zaznacza, że do skorzystania z obsługi gwarancyjnej konieczne jest przedstawienie dowodu zakupu. Po trzecie, WD monitoruje numery seryjne kradzionych produktów i w razie stwierdzenia, że przysłany na wymianę dysk jest kradziony, serwis zatrzyma wadliwy i nie wyśle nowego.

Edytowane przez nlpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo gość ukradł kontener dysków albo obkupił sie na amazonie w grudniowej promocji i sprzedaje po 50zł drożej ;) Każdy może stwierdzić co bardziej prawdopodobne.

 

Mi support WD odpisał że dowód zakupu nie jest wymagany, w najgorszym przypadku będą liczyć 5 lat od daty produkcji (najwczesniej pewnie od początku 2019). No chyba, że serio dyski kradzione, to racja, jest ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda póki co tak:

Kontakt ze sprzedawcą jest, twierdzi że dysk wysłał w piątek - od tamtej pory nie mogę się doprosić o numer przesyłki (zapomniał, zostawił w aucie itd).

Co mnie teraz dziwi, to że nie było mowy o dopłacie za wysyłkę.

 

Jak do jutra dysk nie przyjdzie, i nie uda mi się uzyskać numeru przesyłki, sprawa idzie na policję.

 

Także póki co przestrzegam przed zakupem w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za wysyłkę zapłaciłem mu 16 zł bo się spytałem za ile, a nie udawałem, że za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o udawanie że za darmo, tylko najzwyczajniej nie pomyślałem o tym - sam sprzedający też nic wspomniał.

Jak wychodzę z takim kredytem zaufania że przelewam najpierw kasę, to nie miałbym też problemu żeby za tą wysyłkę dopłacić - tym bardziej że dysk w okazyjnej cenie. O ile go zobaczę :)

 

Edit:

Brak kontaktu ze sprzedającym, nie odpisuje na pytania dot. przesyłki, nie odbiera. Miał oddzwonić po 18 i jest cisza.

Przestrzec już w sumie nie ma przed czym bo oferta na olx'ie jest zakończona.

Edytowane przez PuniYa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PuniYa

I jak tam? Wyjaśniło się?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się dodzwonić po 19 - sprzedający miał 180km do domu, miał dosłać numer przesyłki po dojechaniu do domu.

Dysk wysłany pocztą polską, Pani na poczcie podobno zapomniałą wbić priorytet. Zwykły polecony idzie do 3 dni roboczych, więc daje mu czas do jutra (podobno wysłany w piątek).

 

Numeru nadania oczywiście nie mam do tej pory mimo kolejnego przypomnienia się u sprzedającego.

 

Oferta jest znowu na olx'ie, więc póki co odradzam zakupy wysyłkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są dwie opcje - albo to najgorszy możliwy zbieg okoliczności, albo dysk nie został wysłany :)

Jeszcze jest czas więc zobaczymy.

 

Edit: Nowa porcja zapewnień że numer przesyłki będzie jutro ...

Edytowane przez PuniYa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy mały sukces - dostałem potwierdzenie nadania.

Cytując sprzedającego "Myślałem że zona wysłała do Pana dysk, okazało się że nie. Ja dziś osobiście wysłałem".

 

Także wszystkie poprzednie zapewnienia o wysyłce to zwykła ściema - odradzam zakupy tego typu u tego Pana.

 

Zobaczymy jeszcze co przyjdzie - dam znać zapewne we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...