Skocz do zawartości
AdrianOC

Ryzen 5 3600 czy Ryzen 7 3800x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce złożyć komputer na AM4

Ma to być zakup na przyszłość, ewentualnie za 3-4 lata najlepiej gdybym mógł zmienić tylko i wyłącznie grafikę.

Lepiej wziąć Ryzena 5 3600 czy 7 3800x z aktualnej promocji za 1399zl?

Chodzi mi o gry oraz czasami renderowanie wideo. Chce uniknąć wymiany procesora za np. 2 czy 3 lata - podejrzewam więc że te +2 i +4 wątki będą lepszym wyborem.. Ale czy warte jest to teraz dopłaty ok. 500zl?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach będzie praktycznie to samo.W programach,pracach poważniejszych różnica będzie znacząca,R7 3800x się tutaj świetnie sprawdzi.Zawsze też można podkręcić R5 3600 i nie będzie najgorzej.Według mnie to R5 3600 lepiej,jak czasami renderowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to 3800X, oprócz tego, że to 8c/16t to do tego lepiej binowane niż 3700X.

Na zwykłym PB+PBO na rdzeniu procek boostuje do 4.5 GHz, a wszystkie rdzenie śmigają 4.2-4.3. .

 

Ogólnie 3600 jest do większości rzeczy wystarczający, ale jeśli nie lubisz grzebać w kompie to 3800X powinien starczyć na dłużej.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie na zapas nigdy nie ma sensu, wyjęcie procesora to nie jest wielkie wydarzenie, lepiej kupić 3600 i potem zmienić na 4600/4700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Postawiłem jednak na 3800x.

 

Skoro konsole nowej generacji mają być robione "na zapas" i wystarczy na nawet 7 lat płynnej, przyjemnej rozgrywki , to daję ostatnią szansę PC.

Jeśli nie zapewni mi tego PC na 3800x, rtx2070 super, 16gb ram - który jest PRZYNAJMNIEJ 2,5x drozszy od nowych konsoli, to już nigdy w życiu nie postawię na PC i przechodzę na konsole.

 

O render filmu w takim przypadku "od czasu do czasu" mogę poprosić kolegę, mając w kieszeni kilka tysięcy złotych :) bo żeby co 2 lata wymieniać procesory, grafikę to chyba musiałbym być milionerem - czas pokaże czy dla przeciętnego człowieka jak ja, wystarczy kupić raz a porządnie (na długie lata).

 

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez AdrianOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie twój ostatni pc, bo myślę, że gpu klęknie dużo szybciej niż te 7 lat. I cena nie ma tu nic do rzeczy. Licz się z tym, że za te 3 lata będzie trzeba wymienić kartę, żeby zapewnić sobie spokój na kilka kolejnych lat. Ja akurat czekam na nowe od czerwonych & zielonych (będę celował w coś 20-30% minimum mocniejszego od gpu w nowym xklocku) i wtedy zdecyduję - ale i tak z góry wiem, że za te 3 lata, może 4 przy dobrych wiatrach - będzie trzeba wymienić gpu, jeśli będzie się chciało grać w przyzwoitych detalach. I nie chodzi o żadne ultra. Procek powinien styknąć, ram być może też, ale bez gwarancji - ja wolałem dorzucić na wszelki wypadek do 32gb. Pewnie się nie przyda, ale lepiej mieć jak nie mieć. Ale gpu jak 2070s nie ma szans na 7 lat. Nie w porządnych detalach i sensownej rozdziałce. Jeśli chodzi o gpu, to na początku bieżącej generacji - przełom 2013/14, można było jeszcze w miarę sensownie pograć na karcie typu gtx660 czy mocniejszym 670. A teraz u schyłku tej generacji :E? Brak vram z miejsca ubija, a gdzie wydajność. Zaczyna powoli nie ogarniać w fhd znacznie mocniejszy 1060. Jeszcze zipie, ale szybciutko się to zmieni po wydaniu nowych konsol. Na swoim 2070s spokojnie jeszcze pograsz, ale nie przez czas jaki zakładasz.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...