Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaka różnica polega między 60hz a 75hz?? i czy warto te 75hz? bo podobno 75 to do strzelanek a tak normalnie to 60

ktoś mógłby wyjaśnić to będe wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka różnica polega między 60hz a 75hz?? i czy warto te 75hz? bo podobno 75 to do strzelanek a tak normalnie to 60

ktoś mógłby wyjaśnić to będe wdzięczny :)

75 Hz jest płynniejsze od 60 Hz o 25% jeżeli potrafisz to sobie wyobrazić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 oczywiście lepsze, ale jeżeli wiązałoby się to z dopłatą to wielkiego sensu nie ma (monitory 60Hz często dają się podkręcić).

Jeżeli już, to do 120Hz+, najlepiej z VRR (freesync/gsync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia chyba mocno indywidualna. Nie widzę różnicy pomiędzy 60 a 75. Monitor mam 1440p 75Hz i mam ustawione 60hz pomimo, że w każdej grze mogę uzyskać stałe 75 ptzy ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia chyba mocno indywidualna. Nie widzę różnicy pomiędzy 60 a 75. Monitor mam 1440p 75Hz i mam ustawione 60hz pomimo, że w każdej grze mogę uzyskać stałe 75 ptzy ultra.

 

 

Ja tak samo ale jedyne co to nie widzę żadnej różnicy w niczym czy to 60 czy 144 nie widzę różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 75 Hz i różnicę względem 60 Hz widzę, ale jest ona na tyle nieznaczna, że bym specjalnie do takiego monitora nie dopłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo ale jedyne co to nie widzę żadnej różnicy w niczym czy to 60 czy 144 nie widzę różnicy

 

Ja bym się wybrał do lekarza na twoim miejscu. Wyświetl sobie test przewijania tekstu obok siebie w 144 i 60, różnica jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z 60 Hz na 75 i różnica jest, ale głównie w szybkich ruchach kamery. Czy duża? To zależy dla kogo. Porównałbym to do 45-50 FPS a 60. Procentowo ta sama różnica w płynności. Zmieniać specjalnie monitor raczej się nie opłaca, ale jeśli stary padł, to jak najbardziej warto mieć lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wybrał do lekarza na twoim miejscu. Wyświetl sobie test przewijania tekstu obok siebie w 144 i 60, różnica jest ogromna.

 

 

a co ma lekarz do tego :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panuje na świecie taki zwyczaj, że jak się ma problemy ze wzrokiem to się idzie do lekarza (okulisty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak jak wyżej - kwestia indywidualna, ja widzę różnicę.

Jeżeli monitory w tej samej cenie - brałbym 75. Jeżeli trzeba dopłacić dopłaciłbym, jeżeli byłoby to 60Hz vs 75Hz z FreeSync. Jeżeli tylko do 75Hz trzeba dopłacić to bym chyba odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak jak wyżej - kwestia indywidualna, ja widzę różnicę.

Jeżeli monitory w tej samej cenie - brałbym 75. Jeżeli trzeba dopłacić dopłaciłbym, jeżeli byłoby to 60Hz vs 75Hz z FreeSync. Jeżeli tylko do 75Hz trzeba dopłacić to bym chyba odpuścił.

 

ale 60hz starczy bez problemu jeżeli pykam w nie wymagające aż tak bardzo gierki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 60 a 75 jest dość spora w grach FPS, oraz tam gdzie mocno i szybko obraca się kamera, nawet World Of Tanks miło mieć 75 aczkolwiek to i tak nijak się ma do 120 czy 144 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 60 a 75 jest dość spora w grach FPS, oraz tam gdzie mocno i szybko obraca się kamera, nawet World Of Tanks miło mieć 75 aczkolwiek to i tak nijak się ma do 120 czy 144 :)

 

Największe różnice w odświeżaniu to były przy monitorach kineskopowych. Przy 60 Hz obraz drżał. Przy 75 było już dużo lepiej. Przy 100 lub więcej - takich monitorów było mało i były drogie obraz był ostry jak żyleta i nie drżało. To był ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No monitorach CRT była zupełnie odwrotna sytuacja. W 60Hz ruch był wystarczająco płynny ale obraz był rozmyty i mrugał. LCD w 60Hz nie mrugają i są idealnie ostre, za to mają skopany ruch i smużą. Więc zwiększając częstotliwość w obu technologiach próbujemy uzyskać zalety tej drugiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...