Skocz do zawartości
vBeton

update po reanimacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie pomóżcie, zainstalowałem na nowo windows 7 HP na laptopie lenovo b70-80.

wszystko okej tylko brak internetu, nie ma wifi.

Mam dużo ! w menadżerze urządzeń ale nie wiem co muszę ściągnąć, pobrałem czipset jako pierwszy ale nic nie zmniejszył ilości!

 

nie moge wstawic zdjecia nie wiem czemu

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/KtlZhONScEj_g__5idj5Tb8iPgGs~F

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wszystko co bylo na tej stronie i znika tylko jedna ikonka i pojawia sie sterownik relatek

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz automatyczne instalowanie sterowników w Windows i instaluj z menadżera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre ale ja nie mam internetu bo brakuje sterowników

 

dobra, net działa ale dalej brakuje 3 pozycji:

intel 8 series

kontroler eternet

nieznane urzadzenie

 

automatyczne skanowanie i pobieranie sterowników nic nie daje, nie znajduje nic.

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie wiem, był internet i nie było tych 3 pozycji, teraz po kolejnej instalacji sterownika, intel zniknął ale za to nie ma internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie wiem, był internet i nie było tych 3 pozycji, teraz po kolejnej instalacji sterownika, intel zniknął ale za to nie ma internetu...

To podepnij go po kablu i zainstaluj driver booster 7 - zrobi to za Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kablue nie dziala tez net,

wifi ikonka sie wyswietla ale z iksem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kablue nie dziala tez net,

wifi ikonka sie wyswietla ale z iksem

To musisz sterowniki sciągnąć na inny komputer, skopiować na jakiegoś pendriva i zainstalować na lenovo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robię cały czas, tylko że instaluje te sterowniki i w jednej chwili jest okej, a po następnym sterowniku znika kolejny brak w menadżerze ale za to wywala mi internet i tak w koło macieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak robię cały czas, tylko że instaluje te sterowniki i w jednej chwili jest okej, a po następnym sterowniku znika kolejny brak w menadżerze ale za to wywala mi internet i tak w koło macieju

A nie możesz postawić na nim win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz postawić na nim win 10?

 

a będzie jakaś różnica z wgrywaniem tych sterowników itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie jakaś różnica z wgrywaniem tych sterowników itp?

Tak.

Jeżeli miałeś na nim preinstalowanego win7 to nie będziesz musiał nic robić. Win 10 powinien sobie poradzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak ma sobie poradzić zrobiłem całkowity format, nie ma sterowników i zainstalowanie win10 ma jakoś pomoc? przecież on się z internetem nawet nie połączy żeby cokolwiek ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra postawilem windows na nogi znowu, zainstalowalem 4 wstepne aktualizacje bo bez nich nie mogłem zainstalować czipsetu, potem stery do wifi i mam net ale i tak dużo wykrzykników.

 

pobrałem ten drive boost 7 i wykrył mi 19 przestarzałych lub brak sterowników, zobaczymy czy ogarnie.

 

 

edit:

 

jak na razie okej lapek śmiga, wszystko(prawie) działa

ale nie zainstalował wszystkiego, jedna pozycja ma wykrzyknik (urządzenie nie znane)

 

druga sprawa nie działają skróty z klawiszem FN, ktoś ogarnia ten temat?

Edytowane przez vBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomka ze 7, skąd miał bym wziąć o północy windows 10 i płyty instalacyjne czy pen drajw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomka ze 7, skąd miał bym wziąć o północy windows 10 i płyty instalacyjne czy pen drajw

W7 64bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomka ze 7, skąd miał bym wziąć o północy windows 10 i płyty instalacyjne czy pen drajw

Wez to lepiej komus oddaj bo szkoda zachodu.

 

Windows 10 mozna wziac ze strony microsoftu, sterowniki mozna pobrac na innym pc/tel i zrzucic na komputer. Jak Cie to przerasta to nie powinienes sie za to brac, dodatkowo pytasz o klawisze FN, uzywales czegos takiego jak google?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem to na kompie wiele razy i nie było zadnego problemu.

Ten laptop a dokladniej support lenovo z ich strony to porażka. Ich sterowniki albo nie pasują do urzadzenia albo sa nieaktualne. Jedne stery wplywaly na drugi tak ze mi blue screeny wywalalo.

 

Booster zainstalowal zupelnie inne sterowniki niz te z strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili zainstaluj sobie na nim win 10, booster zrobi resztę i będziesz miał po problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booster Driver? Sory ale tego typu programy robią więcej dziadostwa niż pre instalowany soft od producentów... Postaw win 10, ściągnij stery ze strony producenta, i zainstaluj. I NAJWAŻNIEJSZE przy instalacji systemu nie dawaj opcji połączenia z netem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Booster Driver? Sory ale tego typu programy robią więcej dziadostwa niż pre instalowany soft od producentów... Postaw win 10, ściągnij stery ze strony producenta, i zainstaluj. I NAJWAŻNIEJSZE przy instalacji systemu nie dawaj opcji połączenia z netem.

Niektórym taki booster ratuje życie :)

Jak ktoś potrafi sobie sam poradzić to żadne programy tego typu nie są potrzebne. To opcja dla leniwych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mialem robic. Postawilem windows, pierwsze co instaluje czipset z strony producenta i juz zgrzyt bo wywala błąd że brakuje jakiegoś jądra i koniec. Takie tam są sterowniki.

Instaluje sterowniki do karty sieciowej i wifi ok działa. Potem np stery do usb i znikają wykrzykniki w menadrzeże, lapek instaluje nowe urządzenia a z kolei wywala mi internet i tak w kółko.

 

Zaczynalem tez od sterow do neta i w menadrzeże odpalalem zeby znajdowal sterowniki sam online. Do 3/4 nic nie znajdowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...