Skocz do zawartości
el_oscyppo

Gibabyte OC 3X RTX 2070 Super - LEDy....

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, karta jak w temacie, dokładnie GV-N207SGAMING OC-8GD (LINK DO PRODUCENTA), nówka sztuka i żałosny problem...

 

W karcie znajduje się podświetlane logo Gigabyte (i tylko tyle) i niestety po dokładnie 4 dniach padł kolor zielony (oraz wszystkie składowe, które go używają), a po następnych 2 dniach padł również czerwony (j.w.). Obecnie świecą już tylko różne odcienie i jasności niebieskiego i nic poza tym :/ Nie żeby mi jakoś specjalnie na tym zależało (karta działa ok i nie będę oddawał na gwarancję z powodu głupich diodek), ale miałem oświetlenie stałe, spójne z resztą obudowy, a tu taka niemiła niespodzianka w nowej karcie za ok. 2500PLN... :/

 

W necie wyczytałem przynajmniej 2 podobne historie i opinie, że oświetlenie bardzo szybko pada, ale zastanawiam się czy to wina samych diod czy może ich sterowania?

Ktoś przerabiał ten temat? Naprawiał? Rozbierał?

 

Wyjątkowo irytujące w nowym komputerze..... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, karta jak w temacie, dokładnie GV-N207SGAMING OC-8GD (LINK DO PRODUCENTA), nówka sztuka i żałosny problem...

 

W karcie znajduje się podświetlane logo Gigabyte (i tylko tyle) i niestety po dokładnie 4 dniach padł kolor zielony (oraz wszystkie składowe, które go używają), a po następnych 2 dniach padł również czerwony (j.w.). Obecnie świecą już tylko różne odcienie i jasności niebieskiego i nic poza tym :/ Nie żeby mi jakoś specjalnie na tym zależało (karta działa ok i nie będę oddawał na gwarancję z powodu głupich diodek), ale miałem oświetlenie stałe, spójne z resztą obudowy, a tu taka niemiła niespodzianka w nowej karcie za ok. 2500PLN... :/

 

W necie wyczytałem przynajmniej 2 podobne historie i opinie, że oświetlenie bardzo szybko pada, ale zastanawiam się czy to wina samych diod czy może ich sterowania?

Ktoś przerabiał ten temat? Naprawiał? Rozbierał?

 

Wyjątkowo irytujące w nowym komputerze..... :/

Lutuj na wymianę, bo sam nic nie urodzisz a tylko się będziesz wkur....

Tak czasem bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czy 3 osoby na ile :)?

mam tą kartę i zero problemów - zdarzyło się - trzeba odsyłać na gw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz na 14dniowy zwrot i bierzesz nowa sztuke, u mnie problemow nie mam ale najwiekszy bol mialem keidys jak kupilem 2080 MSI TRIO i ktora robila najwieksze zegary z 3szt, ktore mialem u siebie a nie dzialaly w niej ledy od nowosci i tego samego dnia byl zwrot i kupno drugiej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość to lepiej oddać na 14 dniowy zwrot (albo zareklamować jak jest po czasie), bo co by nie mówić to duperela, ale potem jak będziesz odsprzedawał to będziesz musiał o tym napisać i obniżyć cenę, a ludzie i tak będą grymasić i polować na 100% sprawną sztukę, więc nie ma co robić sobie tego typu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony wiele też czytałem o "piszczących cewkach", co zależy od danego egzemplarza i jest właściwie loterią - a ta sztuka jest dosłownie bezszelestna. I w sumie dzięki waszym sugestiom wpadłem na następujący pomysł: wada jest ewidentna więc oddam na gwarancję, ale... za jakieś 3 lata - może do tego czasu coś jeszcze padnie, a może już przestaną ten model produkować i dostanę coś lepszego na wymianę? ;) Bo mnie ta wada bardziej psychicznie męczy niż przeszkadza, ale macie racje, że przy sprzedaży o ludzie będą jęczeć. Dobry plan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rzeczywiście masz plan tak długo trzymać kartę to nie jest to głupi plan, bo wiadomo że z cewkami jest różnie. Albo w międzyczasie jak będzie taki okres, że wiesz że nie będziesz grał przez jakiś czas, np. jakiś wyjazd na wakacje na 2-3 tygodnie, to możesz w tym czasie wysłać kartę na serwis i akurat jak wrócisz powinna być gotowa. Ale co do wymiany na inny model to jak nic innego nie padnie tylko będzie chodziło o te ledy, to taki Gigabyte będzie miał pełny magazyn części zamiennych do swoich coolerów i z pewnością będą w stanie to naprawić bez wymiany, więc na to raczej na pewno nie licz. 

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie co pada to padają same diody LED, każdy kolor jest w szereg łączony - pada jedna nie świecą wszystkie danego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - wczoraj zauważyłem, że kolor czerwony ożył :D Więc obecnie jest RGB, ale bez G hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...