Skocz do zawartości
rolnik12

Undervolting GTX 960M - czy da się to jakoś zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja w temacie. Próbowałem undervoltować GTX 960M w MSI Afterburner ale nie działa bo tym programem da się undervoltować dopiero karty z serii Palscal. I tu moje pytanie czy da sie tą karte undervoltować w jakiś inny sposób?

Edytowane przez rolnik12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja biosu.

 

Tylko mnie nie pytaj co i jak ostatni raz miałem do czynienia z Maxwellem ~5lat temu szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowałem bios w GTX 950, jednak to też było kilka lat temu więc nie podpowiem ci, co dokładnie trzeba zmienić. Bios z twojej karty zgrasz za pomocą GPU-Z a do jego edycji służy Maxwell II BIOS Tweaker.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Throttlestopem zrobić uv, tylko nie pamiętam czy gpu się też dało?

Edytowane przez Nequrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios ale szkoda zachodu, co tu da uv w słabej karcie.

 

Obniż napięcie na cpu, a tego gtxa wykręć ile się da i jeszcze trochę pożyje ;) Ja wrzucałem odblokowany bios do 860m (w zasadzie ta sama karta) i pięknie działała +220 na rdzeniu :D bez odblokowania limit było koło +130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest laptop. To co tu kręcić. Usmaży go i laptop będzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki UV uzyska wyższą wydajność przy tym samym limicie mocy to ma sens nawet jak chłodzenie nie daje rady wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest laptop. To co tu kręcić. Usmaży go i laptop będzie do wymiany.

 

To komputer a nie smażalnia ;) Miałem tą kartę w cieniutkim lapku ze słabym chłodzeniem i można jechać do oporu. Wspaniale go wspominam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu mi nie chodzi o wydajność bo ta jak na takie gry jak gram na laptopie jest wystarczająca, a gram w strategie i różne starocie, ewentualnie czasami bardzo sporadycznie coś nowego i bardziej wymagającego jak nie wyjdzie na moją konsole, a od większości gier, także tych bardziej wymagających mam właśnie konsole XONE. Głównie chciałem obniżyć temperatury w laptopie. Undervolting procesora i grafiki zintegrowanej zrobiłem na -120mV i jest różnica w temperaturach CPU rzędu 10 stopni. Nawet jak GPU byłoby chłodniejsze o te 5 stopni to już mnie to zadowala bo w laptopie każdy stopień mniej jest ważny. Czyli rozumiem że jedyna możliwość to BIOS karty? Bo w ThrottleStop oprócz zakładki do sterowania napięciem grafiki zintegrowanej znalazłem taką zakładkę sterowania napieciem iGPU. Czy tu z tym iGPU chodzi o tego GTXa 960M? Czy obniżenie napiecia iGPU coś da?

Edytowane przez rolnik12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu mi nie chodzi o wydajność bo ta jak na takie gry jak gram na laptopie jest wystarczająca, a gram w strategie i różne starocie, ewentualnie czasami bardzo sporadycznie coś nowego i bardziej wymagającego jak nie wyjdzie na moją konsole, a od większości gier, także tych bardziej wymagających mam właśnie konsole XONE. Głównie chciałem obniżyć temperatury w laptopie. Undervolting procesora i grafiki zintegrowanej zrobiłem na -120mV i jest różnica w temperaturach CPU rzędu 10 stopni. Nawet jak GPU byłoby chłodniejsze o te 5 stopni to już mnie to zadowala bo w laptopie każdy stopień mniej jest ważny. Czyli rozumiem że jedyna możliwość to BIOS karty? Bo w ThrottleStop oprócz zakładki do sterowania napięciem grafiki zintegrowanej znalazłem taką zakładkę sterowania napieciem iGPU. Czy tu z tym iGPU chodzi o tego GTXa 960M? Czy obniżenie napiecia iGPU coś da?

 

Ja bym zaczął od hardware, rozkręć wyczyść laptopa i zmień pastę na jakaś porządną na GPU i cpu powinieneś urwać kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...