Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym kupić dobrze prezentująca się obudowę do 350 zł (nie widzę zasadności dokładać).

 

Dobrze aby kandydat posiadał:

1. Dobrą wentylację;

2. Szkło na boku;

3. Podświetlenie nie jest konieczne ale będzie miłym dodatkiem;

4. Wyciszenie;

5. Dobrą jakość wykonania.

 

Z własnego researchu znalazlem:

- Be quiet pure base 500;

- Nztx H510; martwię się o wentylację w tym modelu.

- Phanteks Eclipse P350X TG Digital RGB;

 

Która z nich będzie najlepszym wyborem lub może zaproponujecie inną w budżecie.

 

Zrezygnowałem ze skrzynek SPC.

 

W środku będę mieścił:

- R5 1600X

- MSI B450 A-Pro

- Fortis 3

- Gtx 1660 MSI Gaming - > możliwy upgrade na RTX 2060 super zotac amp extreme czy inna kartę ok. 310mm długości.

- Corsair TX550M

- GSKILL AEGIS 3000

 

Zapraszam do komentowania, zwłaszcza posiadaczy ww. skrzynek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie Ryzen 1600 z GTX 1660 czy nawet RTX 2060 Super nie są jakoś bardzo wymagające jeśli chodzi o przepływ w obudowie, więc nawet w H510 nie będzie to duży problem. Nie rozumiem tylko dlaczego zastanawiasz się nad wyborem PB500 a P350X. Chcesz RGB czy nie? Bo wygląda jakbyś był całkowicie niezdecydowany. W każdym razie P350X to najgorsza propozycja z całej trójki.

 

PB500 to nieco lepsza wentylacja od H510, choć wciąż na średnim poziomie, ale jak mówię, do takiego kompa wystarczy i wentylatory nie powinny przesadnie hałasować. PB500 jest też lepiej wykonany i bardziej funkcjonalny (nie ma np. absurdalnie małego wylotu powietrza na topie). To która bardziej Ci się podoba.

Rozważ też Astruma AT6V TG. Obudowa ma meshowy front i zestaw czterech wentylatorów, więc przy RTX 2060 Super będziesz miał już niższe obroty na karcie graficznej, co finalnie może przełożyć się na niższy hałas (przy RTX 2070 tak już jest), a wygodny i wyjmowany na magnes filtr to fajna sprawa. No i masz jeszcze USB C w cenie ~300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie Ryzen 1600 z GTX 1660 czy nawet RTX 2060 Super nie są jakoś bardzo wymagające jeśli chodzi o przepływ w obudowie, więc nawet w H510 nie będzie to duży problem. Nie rozumiem tylko dlaczego zastanawiasz się nad wyborem PB500 a P350X. Chcesz RGB czy nie? Bo wygląda jakbyś był całkowicie niezdecydowany. W każdym razie P350X to najgorsza propozycja z całej trójki.

 

PB500 to nieco lepsza wentylacja od H510, choć wciąż na średnim poziomie, ale jak mówię, do takiego kompa wystarczy i wentylatory nie powinny przesadnie hałasować. PB500 jest też lepiej wykonany i bardziej funkcjonalny (nie ma np. absurdalnie małego wylotu powietrza na topie). To która bardziej Ci się podoba.

Rozważ też Astruma AT6V TG. Obudowa ma meshowy front i zestaw czterech wentylatorów, więc przy RTX 2060 Super będziesz miał już niższe obroty na karcie graficznej, co finalnie może przełożyć się na niższy hałas (przy RTX 2070 tak już jest), a wygodny i wyjmowany na magnes filtr to fajna sprawa. No i masz jeszcze USB C w cenie ~300 zł

Zgadzam się z tą wypowiedzią, od siebie dodałbym jeszcze SG7V, jako pojemniejszą skrzynkę oraz ew Corsair 275R Airflow, jeżeli wolałbyś coś bardziej kompaktowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę P350X ponieważ po prostu dobrze wygląda, pomijając ledy.

Pure base 500 jest po części wygłuszona obudową z cichymi wentylatorami. Zgadywalem, że powinna w takim razie być jedna z cichszych skrzynek.

@Born uważasz że regnum rg6v bedzie nawet cichszym bardziej opłacalnym wyborem?

 

Ogólnie to seria regnum mi się wybitnie nie podoba wizualnie.

SG7V / AR7 to niepotrzebnie za duża obudowa.

 

Plan jest taki aby moja buda stała obok mnie na biurku i dobrze się prezentowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę P350X ponieważ po prostu dobrze wygląda, pomijając ledy.

Pure base 500 jest po części wygłuszona obudową z cichymi wentylatorami. Zgadywalem, że powinna w takim razie być jedna z cichszych skrzynek.

@Born uważasz że regnum rg6v bedzie nawet cichszym bardziej opłacalnym wyborem?

Przy RTX 2070 i obciążeniu karty wraz z procesorem karta miała wyraźnie wyższe obroty w PB500.

 

Ogólnie to seria regnum mi się wybitnie nie podoba wizualnie.

SG7V / AR7 to niepotrzebnie za duża obudowa.

 

Plan jest taki aby moja buda stała obok mnie na biurku i dobrze się prezentowała.

Ja tam widze dużą przewagę w większej przestrzeni w AR7 i SG7, dużo lepiej się montuje, ale fakt: to są duże obudowy i nie każdy ma tyle miejsca i chce mieć takiego klocka na biurku :) Pomyśl o tym AT6V, on jest lepiej wykonany i moim zdaniem ładniejszy, choć to moja prywatna opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...