Skocz do zawartości
prOgram93

NETGEAR wndr4300 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam od kilku lat router firmy netgear wndr4300 , internet światłowód modem>router , urządzenia wszystkie korzystające z WIFI . Od dłuższego czasu mam problemy z tym routerem między innymi sam się wyłącza ,czasami czy to TV lub telefon lączy wifi ,ale już jest "brak dostępu do internetu""ograniczony" .Kilka dni potrafi nie działać na jednym urządzeniu po czym mu przechodzi i internet już działa .Podobnie z zalogowaniem do routera po ip czy stronie netgear wpisując poprawny login i hasło z obudowy nie zatwierdza okienko cały czas wyskakuje ponownie.Gdzieś czytałem ,że to dobry sprzęt i można mu wgrać jakieś oprogramowanie ,lecz dla mnie to trochę magia więc jak ktoś coś na ten tamat wie to proszę podzielić się opinią . Ewentualnie może sprzęt jest wadliwy i wymiana na inny wchodzi w grę ?

Jeżeli pomocne będą jakieś dane z mojej strony to czekam na wytyczne .

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez prOgram93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był kiedyś dobry router ze względu na możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania. W dalszym ciągu można wgrać na niego Gargoyle. Ale jeśli urządzenie sprawia problemy to może być to wynik jego stanu spowodowany wiekiem (np. kondensatory nie trzymające parametrów) lub np. uszkodzeniem obwodów (zimne luty, wynik np. wcześniejszego upadku), czy nawet uszkodzenie samego zasilacza w zakresach takich jak podałem przy routerze. Jak widać jest zbyt dużo czynników żeby jednoznacznie stwierdzić źródło problemu.

 

Moim zdaniem sensowniej kupić nowe urządzenie, np. Archer C6, które w zupełności wystarczy na najbliższe kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź . W takim razie szukam nowego urządzenia . Archer c6 jest na liście , fajny router za te pieniądze ,a warto również zastanowić się nad xiaomi 4a czy nie ma od podejścia do tp-linka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi mają podobne, ale C6 ma 4 porty LAN, a Xiaomi tylko dwa, C6 ma serwer VPN - można się zdalnie dostać do swojej sieci domowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jedynie mi potrzebny do rozprowadzenia sygnału wifi 2,4ghz i 5ghz . Router na piętrze , dom 300m2.

Wnioskując lepiej dopłacić do tp-linka ?

Edytowane przez prOgram93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko do WiFi to nie ma znaczenia. Oba się nadają. Ale nie wiem czy jeden taki ogarnie 300m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...