Skocz do zawartości
newuser3

sprawdzenei karty rtx 2070s

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakim programem sprawdze dokladnie czy moja karta rtx 2070s dziala tak jak powinna? chodzi mi o benchamrk ktory da jednoznaczne rezultaty (wynik) abym mogl porownac, najlepiej cos darmowego. testuje sobie w grach ale z racji tego ze gram na vsync to i tak mam zawsze 60 klatek.

 

karta ma 55C w spoczynku, przy pracy normalnie w wordzie - uzywam 3 monitorow moze to dlatego?

Edytowane przez newuser3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz vsync , sprawdź w grze i porównaj z wynikami w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta dokładnie?

Wyniki benchmarków masz w necie możesz wziąć któryś i porównać. Wyniki mogą oscylować w zależności od modelu/egzemplarza/oc, sterowników, systemu oraz reszty sprzętu, ale nie jakoś drastycznie.

55 st w idle wydaje się bardzo dużo moja ma 35-36 stopni przy trybie pasywnym.

Trzy monitory nie powinny tu wiele zmieniać.

 

Możesz wrzucić screena z GPU-Z z jakimi zegarami działa karta w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 59 stopni mam pod obciążeniem, a obecnie 33 stopnie przy lekkim, typu przeglądarka więc coś jest nie tak.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 59 stopni mam pod obciążeniem, a obecnie 33 stopnie przy lekkim, typu przeglądarka więc coś jest nie tak.

 

Też na 3 monitorach ?

Ja na jednym mam 31stC a na 3 39stC w spoczynku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta ma tryb pół pasywny i w idle nie włączają się po prostu wentylatory ?

Sprawdź szybkość obrotów.

Jeśli tak to wszytko w porządku ,moja karta tak pracuje, w spoczynku mam 55c ale wentylatory wyłączone a podczas grania 58c bo się załączają ;)

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark prawde ci powie ;) U mnie widlu 37st.

 

Może karta ma tryb pół pasywny i w idle nie włączają się po prostu wentylatory ?

Sprawdź szybkość obrotów.

Jeśli tak to wszytko w porządku ,moja karta tak pracuje, w spoczynku mam 55c ale wentylatory wyłączone a podczas grania 58c bo się załączają ;)

 

 

Twoja karta to nie 2070S a i jak na 5700 to tempy sa zle bo na 5700XT mialem max 40st w idlu i tez na Gaminx X.

 

Nie dziwi cie to ze karta polpasyna zalaczajaca wentyle od 60st ma w idle 55st :E Przeciez to nie jest normalne

 

Moja 2070S ma podczas pracy 62st-66st a Ty piszesz 55st idle.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark prawde ci powie ;) U mnie widlu 37st.

 

 

 

 

Twoja karta to nie 2070S a i jak na 5700 to tempy sa zle bo na 5700XT mialem max 40st w idlu i tez na Gaminx X.

 

Nie dziwi cie to ze karta polpasyna zalaczajaca wentyle od 60st ma w idle 55st :E Przeciez to nie jest normalne

 

Moja 2070S ma podczas pracy 62st-66st a Ty piszesz 55st idle.

Nic nie jest źle u mnie, ja uważam że tak ma być ;) Po odpaleniu kompa i przeglądaniu internetu temperatura GPU 37c w idle. Po graniu czyli wygrzaniu karty, idle 55c-44c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest źle u mnie, ja uważam że tak ma być ;) Po odpaleniu kompa i przeglądaniu internetu temperatura GPU 37c w idle. Po graniu czyli wygrzaniu karty, idle 55c-44c.

 

 

Wszystko jest OK nie ma co szukać dziury w .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest źle u mnie, ja uważam że tak ma być ;) Po odpaleniu kompa i przeglądaniu internetu temperatura GPU 37c w idle. Po graniu czyli wygrzaniu karty, idle 55c-44c.

"w spoczynku mam 55c" to masz 37st czy 55st bo wprowadzasz swoja wypowiedzia ludzi w blad ;) Karta nie powinna miec wiecej jak 40st w idlu. Nawet po skonczeniu gry karta powinna szybko zejsc do tej temp. 44-55st w ildu to naprawde spory rozrzut :D

 

Takze zdecyduj sie w koncu ile bo miotasz sie strasznie :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie miotam tylko podaje suche fakty :P . Karta po wyjściu z trybu 3D automatycznie wyłącza wentylatory, więc jeśli podczas grania mam 60c to pomału temperatura spada.

37c to jest po włączeniu komputera i nie używania żadnych gier. Teraz Rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy przeglądaniu netu mam ok 48C, na jednym monitorze. jak sprawdzić czy ta karta jest w trybie półpasywnym? powinienem jakieś dodatkowe programy do sterowania wiatrakami sciagnac czy tylko sterownik sam zalatwia sprawe? jak odpale msi afterburner i dam mu tryb na auto to ma 0 obrotow, jak dam recznie do 80% to zbije temp do 37C

kiedy powinny sie wentylatory odpalic?

 

porobilem troche testow i np po zapuszczeniu benchamrka Valley Benchmark 1.0 - karta rozkreca sie do 60C, przy obrotach wentylatorow ok 40%, po wylaczeniu i przejsciu na pulpit stopniowo spadaja obroty wentyaltorow az przy ok 49C sa juz na 0. i tak juz praktycznei zostaje. nie schodzi nizej. tak powinno byc?

 

zrobilem maly test, po resecie zimnego kompa i uruchomieniu, w gpuz mam temp. 39 i rosnie do ok 41, na wykresie to widac, wentylatory nie ruszaja. dziwne ze co kilkanascie sekund zegary wskakiwaly na wysokie taktowanie na ulamek sekundy (widac to na wykrecie), podejrzalem w menadzerze zadan - Procesor wykonawczy klienta/serwera cos tam zjadal ok 5% zasobow karty.

 

ale co z temperaturami? W BF V na ultra mam ok 60C, po wylaczeniu gry spada mi do 50 i tak juz zostaje

post-233369-15864608943269_thumb.gif

post-233369-15864608976332_thumb.gif

Edytowane przez newuser3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy przeglądaniu netu mam ok 48C, na jednym monitorze. jak sprawdzić czy ta karta jest w trybie półpasywnym? powinienem jakieś dodatkowe programy do sterowania wiatrakami sciagnac czy tylko sterownik sam zalatwia sprawe? jak odpale msi afterburner i dam mu tryb na auto to ma 0 obrotow, jak dam recznie do 80% to zbije temp do 37C

kiedy powinny sie wentylatory odpalic?

 

porobilem troche testow i np po zapuszczeniu benchamrka Valley Benchmark 1.0 - karta rozkreca sie do 60C, przy obrotach wentylatorow ok 40%, po wylaczeniu i przejsciu na pulpit stopniowo spadaja obroty wentyaltorow az przy ok 49C sa juz na 0. i tak juz praktycznei zostaje. nie schodzi nizej. tak powinno byc?

 

zrobilem maly test, po resecie zimnego kompa i uruchomieniu, w gpuz mam temp. 39 i rosnie do ok 41, na wykresie to widac, wentylatory nie ruszaja. dziwne ze co kilkanascie sekund zegary wskakiwaly na wysokie taktowanie na ulamek sekundy (widac to na wykrecie), podejrzalem w menadzerze zadan - Procesor wykonawczy klienta/serwera cos tam zjadal ok 5% zasobow karty.

 

ale co z temperaturami? W BF V na ultra mam ok 60C, po wylaczeniu gry spada mi do 50 i tak juz zostaje

Wydaję się wszystko w porządku, nie wiem co Ci jeszcze nie pasuje w tych temperaturach ? Jeśli chłodzenie karty pracuje pół pasywnie to jest ok. Jeśli chcesz mieć niższe temperatury w idle to musiał byś wyłączyć ten tryb. Tylko nie wiem po co bo temperatury są ok ;)

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy przeglądaniu netu mam ok 48C, na jednym monitorze. jak sprawdzić czy ta karta jest w trybie półpasywnym? powinienem jakieś dodatkowe programy do sterowania wiatrakami sciagnac czy tylko sterownik sam zalatwia sprawe? jak odpale msi afterburner i dam mu tryb na auto to ma 0 obrotow, jak dam recznie do 80% to zbije temp do 37C

kiedy powinny sie wentylatory odpalic?

 

porobilem troche testow i np po zapuszczeniu benchamrka Valley Benchmark 1.0 - karta rozkreca sie do 60C, przy obrotach wentylatorow ok 40%, po wylaczeniu i przejsciu na pulpit stopniowo spadaja obroty wentyaltorow az przy ok 49C sa juz na 0. i tak juz praktycznei zostaje. nie schodzi nizej. tak powinno byc?

 

zrobilem maly test, po resecie zimnego kompa i uruchomieniu, w gpuz mam temp. 39 i rosnie do ok 41, na wykresie to widac, wentylatory nie ruszaja. dziwne ze co kilkanascie sekund zegary wskakiwaly na wysokie taktowanie na ulamek sekundy (widac to na wykrecie), podejrzalem w menadzerze zadan - Procesor wykonawczy klienta/serwera cos tam zjadal ok 5% zasobow karty.

 

ale co z temperaturami? W BF V na ultra mam ok 60C, po wylaczeniu gry spada mi do 50 i tak juz zostaje

Wszystko gra ;)

 

W mojej karcie niezaleznie ile gram i co robie karta po powrocie do trybu polpasywnego zawsze wraca do temp jaka jest po uruchomieniu kompa czyli 39st, przed chwila gralem 40min w RDR2 i po chwili wraca do 39st. Ale to pewnie za sprawa przeciagu w obudowie.

 

Skokiem zegarow sie nie przejmuj, to normalne.

 

C7Q1jm2.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak to zupełnie normalnie. Gdybyś po uruchomieniu kompa i używaniu pulpitu/przeglądarek etc. miał 55 stopni to można by się martwić, ale okolice 40 przy pasywnym trybie są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak to zupełnie normalnie. Gdybyś po uruchomieniu kompa i używaniu pulpitu/przeglądarek etc. miał 55 stopni to można by się martwić, ale okolice 40 przy pasywnym trybie są ok.

Też zależy od nawiewu w obudowie , u mnie temperatury w idle są od 55c i bardzo pomału schodzą, ale to dlatego że wszystkie wentylatory się wyłączają bez obciążenia. Tak mam ustawione. Wolę ciszę ponad temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy jakiej temp te wiatraki powinny ruszyc? u mnie jak uzywam programow adobe dobija do 57C i ani drgna, dopiero przy grach. trzeba to ustawic? wiadomo, w msi afterburner da rade ale systemowo nie powinno byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bodajże przy 60c , u ciebie może być podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od 60 jak wyżej kolega wspomniał, jak ci przeszkadza to zmień pod siebie od ilu mają startować :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2070S, przy otwartej budzie w trybie pasywnym mam po kilkugodzinnej pracy (excel / net - wiele zakladek/ video) jakies 49 stopni.

karta jak się wygrzeje, a wentyle się wyłączą długo zjeżdża do niższych temperatur - normalne :)

 

+ u mnie grzeję ją jeszcze ryż ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś u niego wysokie te temperatury w spoczynku.. u mnie srednio 30-34 stopnie nawet po wielogodzinnym łupaniu w rdr2..

 

IPVSU6r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od 60 jak wyżej kolega wspomniał, jak ci przeszkadza to zmień pod siebie od ilu mają startować :thumbup:

a w jakim sofcie proponujesz? idzie to w biosie zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś u niego wysokie te temperatury w spoczynku.. u mnie srednio 30-34 stopnie nawet po wielogodzinnym łupaniu w rdr2..

 

IPVSU6r.jpg

 

Po co porównujesz różne karty?

+ Twoja chyba ma aktywne chłodzenie a nie półpasyw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co porównujesz różne karty?

+ Twoja chyba ma aktywne chłodzenie a nie półpasyw...

 

Ewidentnie gość ma coś nie tak z temperaturami skoro ja na 2080Ti mam o połowe niższe..

 

Patrz dobrze.. mam półpasywne chłodzenie - nawet na screenie widać że jest 0 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...