Skocz do zawartości
FrezeeHD

pytania odnośnie RAMu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pamięci są na liście obsługiwanych przez tą płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz wydać odrobinę więcej?

 

Za 459 zł masz w pro line MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 a do niej w x-comie Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray Dobre do OC, u mnie na (można powiedzieć już staruszku :E R5 2600) lecą na 3533Mhz

 

A jak nie bardzo to moze HyperX 8GB 3000MHz Predator Black CL15 (2x4GB) CL 15, może się uda zrobić OC 3200-3333 CL16. ( nie wiem, nie miałem tych kości, ale z viperami, które miałem OC było niemożliwe).

 

Albo za 219 zł masz od razu 3200Mhz CL16 Patriot 8GB(2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz wydać odrobinę więcej?

 

Za 459 zł masz w pro line MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 a do niej w x-comie Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15 Gray Dobre do OC, u mnie na (można powiedzieć już staruszku :E R5 2600) lecą na 3533Mhz

 

A jak nie bardzo to moze HyperX 8GB 3000MHz Predator Black CL15 (2x4GB) CL 15, może się uda zrobić OC 3200-3333 CL16. ( nie wiem, nie miałem tych kości, ale z viperami, które miałem OC było niemożliwe).

 

Albo za 219 zł masz od razu 3200Mhz CL16 Patriot 8GB(2x4GB) 3200MHz CL16 Viper 4

Nie ma po co przepłacać za MSI, jak zmieniać to na Pro 4, do tego te Cruciale i będzie git (lub Vipery 2x4GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAMING PLUS MAX to jedna z najchłodniejszych płyt b450 i z lepsza sekcją zasilania od pro 4, nie chce mi się z tobą gadać na temat twojego wciskania wszystkim assrocka(już to przerabiałem), który może nie jest najgorszy, ale MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 jest po prostu lepsza, zwłaszcza gdy różnica w cenie to raptem 30-50 zł i myśli się o późniejszej zmianie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAMING PLUS MAX to jedna z najchłodniejszych płyt b450 i z lepsza sekcją zasilania od pro 4, nie chce mi się z tobą gadać na temat twojego wciskania wszystkim assrocka(już to przerabiałem), który może nie jest najgorszy, ale MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 jest po prostu lepsza, zwłaszcza gdy różnica w cenie to raptem 30-50 zł i myśli się o późniejszej zmianie procka.

Tak, dlatego Hardware Unboxed ma taki fajny test, w którym jest jasno pokazane, że te sekcje radzą sobie identycznie -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego Hardware Unboxed ma taki fajny test, w którym jest jasno pokazane, że te sekcje radzą sobie identycznie -

Linkujesz wygodny dla siebie moment, czyli ust. stockowe z błędem pomiarowym.

 

Przy OC 8C widać różnice, niewielka bo 6 stopni, ale zawsze:

 

O ile mi wiadomo, ASrocki B450 wyszły w dwóch wariantach mosfetowych, widocznie pan z HU dostał lepszą rewizję, a na Europę poleciały inne

 

https://st.overclockers.ru/images/lab/2019/04/06/1/18_1.jpg

te drugie są na sinopower, dlatego prawdopodobnie testy w pl wyszły jakie wyszły.

 

Niemniej ceny MSI są mocno zawyżone, ciężka decyzja.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego Hardware Unboxed ma taki fajny test, w którym jest jasno pokazane, że te sekcje radzą sobie identycznie -

Powtarzasz się i powiedziałem ci że nie chce mi się z tobą na ten temat gadać, są też inne testy, na których jest pokazane jasno że na asroku pro 4 występuje throtling. wystarczy też przeczytać parę komentarzy na stronach sklepów jak ludzie psioczą na tą płytę. Że tak pozwolę sobie zacytować..

 

Jedna z tańszych płyt głównych z chipsetem B450 i to niestety widać w testach. Mogłem dostać wadliwy egzemplarz lub sama płyta została słabo przemyślana/dopracowana. Po wyjęciu z pudełka laminat płyty był lekko zarysowany, złącza na wentylatory lekko wygięte a niektóre elementy płyty krzywo osadzone. Sekcja zasilania niby ma ładny radiator ale jego mocowanie pozostawia trochę do życzenia (słabo przylega do sekcji i termopad wystaje po za radiator). Podczas pierwszego uruchomienia pamięci G'Skill Ripjaws 3200 MHz wystartowały z prędkością 2133 MHz. Po wejściu do BIOS-u i załączeniu profilu XMP pamięci dalej nie "wstawały" z prędkością 3200 MHz. Procesor chłodzony wodą - AIO według płyty miał 57,5 stopni co bezpośrednio wiązało się offset-em 20 stopni przy procesorze ryzen 1700X. Na podstawowych ustawieniach w testach zgłaszana temperatura według płyty oscylowała w okolicach 82 stopni a sekcja zasilania około 27 stopni (według pirometru 79). Po aktualizacji bios-u do najnowszej wersji podane objawy nadal pozostały.

Ustabilizowanie sprzętu to 30 walki udało po których pamięci ruszyły z żądaną prędkością 3200MHz przy podniesionym do 3,6 GHz zegarze procesora. Tutaj kolejne zdziwienie gdyż płyta sztucznie podwyższa napięcia. Ustawienie sztywnych 1,4 VCore na testach pokazało 1,41875 a czasami nawet 1,42500. Przy tych ustawieniach sekcja zasilania powiedziała dość i procesor co chwila zrzucał zadane taktowanie.

 

ZALETY:

+ Estetyka

+ Brak problemów z dyskami NVMe

+ Przejrzysty i prosty BIOS

+ Cena

+ Poprawna przepustowość kontrolera RAID

 

WADY:

- Słabe wykonanie

- Przekłamania czujników temperatury

- Niedokładne dawkowanie napięcia na elementy płyty

- Grzejąca się sekcja zasilania

- Problemy z ustabilizowaniem pamięci

- Słabej jakości karta dźwiękowa

- Karta sieciowa dropuje pakiety przy dużym obciążeniu

- Brak diod informujących o stanie płyty

 

Maxi31

2018-09-06

Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

 

Prawda, u mnie padła sekcja po miesiącu, chociaż proc nie był podkrecany :\ ...

Jacob kumpel

2018-11-10

Prawda

jang dżejkob

2018-11-10

 

TRUE

Nic ino brać. Więcej niż R5 3600 był w to nie wsadził a z nim też bym się bał i trzymał na stoku. (O problemach z biosami na swojej x370, nie chce mi się powtarzać, nie ma sensu, przecież tego nie powiedział hardware unboxed) Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale komentarze w stylu: "padła sekcja po miesiącu, chociaż proc nie był podkręcany" to można pominąć, jak ktoś się postara to każdą uwali, sam na gigabycie za 200 zł trzymałem r7 na 1.35v, pod warunkiem, że płyta będzie mieć nawiew. Z pamięciami zgoda, asrocki miały z tym problemy, ciekawe czy te polecane edie komuś ruszyły na tych płytach chociaż 3600 cl16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo że do takich komentarzy trzeba podchodzić z lekkim dystansem, ale jak na daną liczbę, większość jest z negatywnych, to coś jest nie tak i już trzeba to sprawdzić. Testów na YouTubie też nie brakuje i można sobie dobierać wedle swoich widzimisię, na teście Liptona jasno pokazane jest że się przegrzewa, do tego w internecie można znaleźć strony, na których opisane są sekcje i ASRock pro 4 wypada dość słabo. Sam mam plyte od nich(x370) i jeśli chodzi o sekcję i jej temperaturę, to u mnie jest ok, ale nie raz miałem problemy z biosami.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty także się powtarzasz i nie dopuszczasz do siebie myśli, jakoby ta płyta spokojnie mogła mieć 3900X na stocku i by to normalnie sobie działało... cóż, żyj sobie w swojej bańce, skoro realne argumenty nie trafiają

TBH test liptona porównywać do testu HU - no trochę wiadomo, w którą stronę pójdzie świadoma osoba

TweakTown również ma bardzo dobre zdanie o tejże płycie https://www.tweaktown.com/reviews/8759/asrock-fatal1ty-b450-gaming-k4-amd-motherboard-review/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty się ciągle odnosisz do K4/Pro 4, one wyszły w dwóch rewizjach, czyli dwie różne płyty, więc nie ma żadnego odniesienia w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty się ciągle odnosisz do K4/Pro 4, one wyszły w dwóch rewizjach, czyli dwie różne płyty, więc nie ma żadnego odniesienia w takim wypadku.

I obydwie "rewizje" są tak samo plasowane w tier-listach, które są czy to na hardwareluxx, czy innych dobrych stronach / forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strzępić klawiatury. Maluch w pełnym słońcu też pojedzie, nawet po torze wyścigowym, tylko jak? A w terenie będzie tylko gorzej, ale jedni lubią pomarańcze a inni...

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczem była, jest i będzie wentylacja obudowy. Sekcje są przygotowane prądowo do takich obciążeń. Wystarczy zerknąć na specyfikację MOSFET i połączyć ze sobą kilka faktów jak tjcase czy znamionowość prądową. Wszystko rozbija się o temperatury.

 

Przy obecnych cenach MSI wolałbym spojrzeć na alternatywy w postaci TUF Asusa czy właśnie K4. Osobiście nie jestem zwolennikiem Asrocków na platformie AMD. Jestem właśnie po przygodach ze Steel Legend. Okrojone opcje OC, losowe problemy z aplikacją ustawień i startami systemu, ograniczone OC pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...