Skocz do zawartości
koza11044

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

Ograłem demo na 3 platformach. XSX, PS5 i PC dla mnie jedna z lepszych pozycji na wiosnę. Nawet 3090 wypuściłem na godzinę z kopalni specjalnie dla tego tytułu. Nie każdy lubi horroki ale serio gra wciąga jak bagno :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dema jest jakiś mod do zablokowania czasu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, HDR'o napisał:

 

Ja mam 3060Ti, węc nie mam porównania, ale chyba nie ma to znaczenie, czy karta AMD, czy NV ? Czy jednak ma ?

Nie ma. Działa na RTX'ach, RX'ach i nowych konsolach (PS5/XSX też z GPU AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ślepnę ale PS5 ma moim zdaniem najładniejszy HDR z tych 3 platform. Przynajmniej tak to wygląda u mnie na oled.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, eagle napisał:

Ograłem demo na 3 platformach. XSX, PS5 i PC dla mnie jedna z lepszych pozycji na wiosnę. Nawet 3090 wypuściłem na godzinę z kopalni specjalnie dla tego tytułu. Nie każdy lubi horroki ale serio gra wciąga jak bagno :-)

Zapowiada się świetna gra a już dawno nie graliśmy w coś tak obiecującego. Może być HIT (oby).

Autentycznie się "jaram" tym nowym Resident Evil Village.

4 minuty temu, eagle napisał:

Albo ślepnę ale PS5 ma moim zdaniem najładniejszy HDR z tych 3 platform. Przynajmniej tak to wygląda u mnie na oled.

Dobrze widzisz. Już w kilku tematach pisałem że PS5 ma najlepszy HDR aktualnie na rynku. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem drugi raz i dość fajnie się to prezentuje jednak, często gęsto widać tekstury niskiej jakości ale sam zamysł artystyczny jest ciekawy i demo jako demo też mnie zaciekawiło. Chodzi to jak złoto ale to chyba każdy RE tak chodził. Na maxa wszystko ustawione i poniżej 110 klatek w 3440x1440p nie widziałem :E i też nigdzie mi nie przycięło jak ktoś tutaj pisał może dlatego że mam najnowsze sterowniki ? 

re8demo-2021-05-02-22-56-40-726.jpg
 

re8demo-2021-05-02-22-55-08-815.jpg
 

re8demo-2021-05-02-22-57-14-277.jpg
 

re8demo-2021-05-02-23-11-29-815.jpg
 

re8demo-2021-05-02-23-06-04-963.jpg
 

re8demo-2021-05-02-23-12-12-099.jpg

 

Mogę w to zagrać jak nie grałem w RE7 ? Albo znajdę jakiś skrót na necie najwyżej żeby wiedzieć co było wcześniej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ketiw555 napisał:

Mogę w to zagrać jak nie grałem w RE7 ? Albo znajdę jakiś skrót na necie najwyżej żeby wiedzieć co było wcześniej. 

 

Możesz ale do premiery dasz radę ograć jeszcze RE7 dzięki czemu będzie Ci się jeszcze lepiej grało w 8 bo więcej smaczków wyłapiesz 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój "złom", to gra działa bardzo dobrze, dałem blokadę na 60fps, może z 2-3 razy jakieś chrupnięcie na 58fps ale przed cutscenkami. Bez ziarna i DOF i tekstury na 4GB, reszta maks w 1080p.
Na razie sprawdziłem pierwszą część demka, zainstalowałem najnowsze sterowniki do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trainer działa jak już czas w demie minął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, lukadd napisał:

Pewnie trzeba inną wersje zainstalować.

Priorytet na High w RTSS sprawdzaliście? niektóre gry mają problem z wyświetlaniem OSD jeżeli priorytet jest stockowy 

14 godzin temu, seba84_2005 napisał:

  Mi to nie przeszkadza ? mam go czego podłączyć w razie takiej potrzeby.

c269f028490fb2748c3e774e2b4e

Edytowane przez Send1N
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, ketiw555 napisał:

re8demo-2021-05-02-22-56-40-726.jpg
 

re8demo-2021-05-02-22-55-08-815.jpg
Mogę w to zagrać jak nie grałem w RE7 ? Albo znajdę jakiś skrót na necie najwyżej żeby wiedzieć co było wcześniej. 

 

Zima trochę przypomina mi tą z metro exodus czyli rewelka, graficznie bajka lubię takie klimaty zimowe ;) 

A co za problem ograć przed premierą pełnej wersji 7? naprawdę warto pierwsza fajna część po 4 (oprócz remake 2 i 3 oczywiście) no i w 7 można się potężnie przestraszyć w pewnych momentach czego w poprzednich częściach raczej nie doświadczyłem :E 

Od 3 dni właśnie ogrywam jeszcze raz 7 po 2 latach dla przypomnienia ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Reddzik napisał:

Jak na mój "złom", to gra działa bardzo dobrze, dałem blokadę na 60fps, może z 2-3 razy jakieś chrupnięcie na 58fps ale przed cutscenkami. Bez ziarna i DOF i tekstury na 4GB, reszta maks w 1080p.
Na razie sprawdziłem pierwszą część demka, zainstalowałem najnowsze sterowniki do grafy.

Całkowicie nie patrz na te ograniczenia pamięci w ustawieniach - to jest niemiarodajne. Od czasów RE 7 to widzę, zawsze przekraczałem ilość VRAM i nigdy nic złego nie działo się zarówno w RE 7, RE 2 i teraz w demku RE V. Ustawiaj wszystko na totalny max i nie przejmuj się tymi ostrzeżeniami. Akurat te gry i ten silnik dobrze przetestowałem "w boju" i nie było absolutnie żadnych problemów mimo komunikatów o przekroczonej pamięci VRAM po ustawieniu wszystkiego na max.

Możliwe, że problem by był dopiero ale w jakimś 4K czy też mając słabszy komputer z kartą 4GB VRAM i 8GB RAM pamięci systemowej.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

Na XSX jest ta sama rozdzielczość co na PS5 - 3840x2160p, czyli prawdą jest ta umowa z Capcom gra wygląda bardzo podobnie na obu flagowych Next-Genach. Dobrze że kupiłem na PS5 z wsparciem dla DualSense i Pulse 3D Audio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstury w niskiej jakości były już w Biohazard i trzeba było dawać specjalny tryb graficzny, który podbijał rozdzielczość, chyba i zabierał sporo z wydajności. Ja tak, jak niektórzy nie mogę nic zmienić w ustawieniach graficznych - wszystko na szaro i nie da się nic włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Możliwe, że problem by był dopiero ale w jakimś 4K czy też mając słabszy komputer z kartą 4GB VRAM i 8GB RAM pamięci systemowej.

Z 4GB Vram to ten silnik ma problem i wtedy jest stutter srogi, dopiero 6GB to takie minimum do przyzwoitego grania, a przy 8GB to już można być spokojnym.

Z tego co widzę z testów na portalach to wychodzi ze gra podaje zużycie Vram wraz z alokacją  czyli pewnie rzeczywiste zużycie to tak z 30-50% mniejsze u mnie pokazało 9.78GB a realnie to pewno siorbie 6 + alokacja

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Zima trochę przypomina mi tą z metro exodus czyli rewelka, graficznie bajka lubię takie klimaty zimowe ;) 

A co za problem ograć przed premierą pełnej wersji 7? naprawdę warto pierwsza fajna część po 4 (oprócz remake 2 i 3 oczywiście) no i w 7 można się potężnie przestraszyć w pewnych momentach czego w poprzednich częściach raczej nie doświadczyłem :E 

Od 3 dni właśnie ogrywam jeszcze raz 7 po 2 latach dla przypomnienia ? 

Jak to odpaliłem to moja pierwsza myśl: silnik graficzny z metro exodus! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzeba było kliknąć ;)

Dziwne jest to, że dałem na maxa z RT, 1440P i w zamku miałem ok. 130 kl/s. Gra wygląda dużo lepiej niż Biohazard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo, czemu na polskie napisy nie starczyło floty. 
:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za samą twarz to po wuj jej te krzesło aż tak droga chyba nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co nie podoba mi sie w tej grze jesli chodzi o grafike to textury, mogli sie bardziej postarac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ODIN85 napisał:

Chamstwo poziom hard Capcomu.

Polka dała swoją twarz a nie ma napisów?

 

28 minut temu, noah napisał:

Za samą twarz to po wuj jej te krzesło aż tak droga chyba nie jest.

Nie ma cycków to nie ma napisów :szczerbaty:

1573464.webp

1566882.webp

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak w życiu ilu się nabrało co innego fota co innego w realu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Jedyne co nie podoba mi sie w tej grze jesli chodzi o grafike to textury, mogli sie bardziej postarac.

Prawda aż kłują w oczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo mnie zainteresowało, zapowiadana się jeden z lepszych RE. Siódemka podobała mi się.

 

 

 

IMG_20210503_212651_copy_306x306.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...