Skocz do zawartości
koza11044

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
46 minut temu, lukadd napisał:

70 milionów mieszkańców ma Tajlandia. Gra tam pewnie sprzedaję się zdecydowanie lepiej niż w Polsce i dla tego dostali :E.

Nie wiem ile może kosztować takie tłumaczenie i jego implementacja. Ale widać nie opłaca im się robić tego na rynki gdzie jest zbyt mała sprzedaż.

 

 

 

Albo znamy zbyt dobrze ang. aby brano nas pod uwagę. :E;) Wg. tego rank jesteśmy na 16 miejscu  w znajomości języka: https://www.ef.pl/epi/

100 000 słów wg. https://www.localizedirect.com/translation kosztuje w przeliczeniu na PL ok 50 tys zł  co przy cenie za grę ~200zł zwróciło by się bardzo szybko, a taki REV napewno aż tylu słów nie ma. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Albo znamy zbyt dobrze ang. aby brano nas pod uwagę. :E;) Wg. tego rank jesteśmy na 16 miejscu  w znajomości języka: https://www.ef.pl/epi/

16 miejsce, a rok czy dwa lata temu byliśmy nawet w 10 ! na 9 miejscu, nie mniej od dawna jesteśmy wysoko, co i sami turyści odwiedzający nasz kraj mówią że nie jest tak źle z angielskim u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nauczanie zdalne, lockdowny, brak możliwości wyjazdów za granicę - brak motywacji do nauki. :P;) 

 

No, ale Niemcy stoją 2x wyżej z tego rank, a tłumaczenie PEŁNE dostaną, więc chyba można to skreślić. :E 

Nie wiem, dla mnie argument, że się nie opłaca tłumaczyć takich gier jest bezsensu. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie mam kupić? 

Piszą też, że jak kupię jako Polak to zleją spolszczenia, bo przecież i tak się sprzedaje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaycob napisał:

Nauczanie zdalne, lockdowny, brak możliwości wyjazdów za granicę - brak motywacji do nauki. :P;) 

 

No, ale Niemcy stoją 2x wyżej z tego rank, a tłumaczenie PEŁNE dostaną, więc chyba można to skreślić. :E 

Nie wiem, dla mnie argument, że się nie opłaca tłumaczyć takich gier jest bezsensu. 

U Niemców to pewnie 20x+ większa sprzedaż niż w Polsce :E Pomijając fakt, że ponad 2 x więcej ludności.

Szwecja co prawda mały kraj bo 10mln, no ale bogaty więc raczej ludzie nie skąpią nawet na cyfrówki obstawiam, że ma lepsze staty niż Polska.

 

U nas niestety faktem jest to, że masa sztuk na premierę to dostępy. Teraz wywalają z allegro, ale dalej są na jakichś olx'ach czy innych portalach. Swojego czasu wystarczyło wejść na allegro i zobaczyć w jakiej ilości sztuk sprzedawały się pirackie dostępy tylko na tym portalu. To są kosmiczne liczby.

Na konsole też latają cyfrowe dostępy. A jak się wejdzie na jakieś konsolowe forum na premierę gry to większość co jeśli kupiła na premierę pudło tylko pędzi, aby jak najszybciej przejść i puścić dalej z jak najmniejszą stratą używkę. To na pewno nie wygląda ciekawie w tabelkach księgowych w porównaniu z innymi krajami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Milion? Podobno tłumaczenie tekstu nie jest takie drogie.  Ktoś tam obliczył, ze chyba 150 tys słów kosztuje ok. 80 tys zł.  Kilkaset stronicowa książka ma gdzieś tyle słów, a jednak są tłumaczone i wydawane w Polsce.  Także musi się to opłacać.  A ten REV na pewno będzie miał z 3-4x mniej. To nie jest żaden RPG ze ścianami tekstu.  Biorąc pod uwagę, że gra kosztuje ~240 zł to taki koszt szybko się zwróci. 

Zróbcie ściepę na labie to wam przetłumaczę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myst napisał:

Zróbcie ściepę na labie to wam przetłumaczę ?

Odin robi za free. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Odin robi za free. 

Ale pismem obrazkowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie ma na olx i tam to nawet szybciej niż na allegro zablokowali.

Nie wiem gdzie jeszcze tym handlują. Jest wiele portali ogłoszeniowych. A olx'a czasami przeglądam i jak najbardziej widzę tam dostępy. Janusze zakładają cały czas nowe konta i sprzedają dostępy na PC.

Zresztą jak ostatnio przeglądałem nawet mało popularnego returnala na PS5 to wiszą dostępy w ogłoszeniach i to od ludzi co mają konta założone już kilka lat na olx.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym angielskim to jak u mnie w pracy niby coś znają ale jak przyjdzie klient i coś zacznie gadać to z reguły palec wskazujący na mnie ,że ze mną się dogada.Co nie zmienia faktu ,że wolę grać w takie gry w naszym ojczystym języku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

Nie wiem czy z tego się bardziej śmiać czy płakać, bo te porównanie to takka trochę siara dla 3060TI dostaje wciry od XSX i te cykliczne małe bo małe ale peaki w frametime co zapewne odbija się na odczuciu płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, lukadd napisał:

U nas niestety faktem jest to, że masa sztuk na premierę to dostępy. Teraz wywalają z allegro, ale dalej są na jakichś olx'ach czy innych portalach. Swojego czasu wystarczyło wejść na allegro i zobaczyć w jakiej ilości sztuk sprzedawały się pirackie dostępy tylko na tym portalu. To są kosmiczne liczby.

Na konsole też latają cyfrowe dostępy. A jak się wejdzie na jakieś konsolowe forum na premierę gry to większość co jeśli kupiła na premierę pudło tylko pędzi, aby jak najszybciej przejść i puścić dalej z jak najmniejszą stratą używkę. To na pewno nie wygląda ciekawie w tabelkach księgowych w porównaniu z innymi krajami.

 

To i tak kropla w morzu ile się zarabia na grze, nawet wliczając, że są to same dostępy do konta. Taki Watch Dogs w pierwszym tyg w Polsce sprzedał się nakładzie 37 tys, 6 lat temu. A raczej Resident jest bardziej rozpoznawalną marką niż WD. Przy takich statystykach licząc 200 zł za grę to tłumaczenie kosztuje jakieś śmieszne pieniądze. 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, frog67 napisał:

Nie wiem czy z tego się bardziej śmiać czy płakać, bo te porównanie to takka trochę siara dla 3060TI dostaje wciry od XSX i te cykliczne małe bo małe ale peaki w frametime co zapewne odbija się na odczuciu płynności.

Niby trochę siara. Ale z drugiej strony nie wiemy ile mocy zaoszczędza konsola na tym, że w grze jest jakaś odmiana rekonstrukcji do 4k (podobna do checkerboard)

XSX w grach intensywnie wykorzystujących RT potrafi gorzej dawać radę niż PCtowy RTX 2060.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Jaycob napisał:

To i tak kropla w morzu ile się zarabia na grze, nawet wliczając, że są to same dostępy do konta. Taki Watch Dogs w pierwszym tyg w Polsce sprzedał się nakładzie 37 tys, 6 lat temu. A raczej Resident jest bardziej rozpoznawalną marką niż WD. Przy takich statystykach licząc 200 zł za grę to tłumaczenie kosztuje jakieś śmieszne pieniądze. 

Niby tak, ale idąc takim tropem to powinno im się i opłacać dodawać jeszcze więcej języków, a i tak powinni zarabiać np. szwedzki, grecki, turecki itd. A często nie ma tych języków.

Polski w większości gier raczej jest, no, ale nie zawsze. Nie jest to ta liga i popularność co francuski, niemiecki czy hiszpański.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do szwedzkiego to bym dyskutował, moim zdaniem ten kraj jest dobrym przykładem, że z perspektywy biznesowej nie ma sensu ani potrzeby wydawać tam gier w ich języku. Podejrzewam, że brak języka ojczystego w grach im tam wcale nie przeszkadza. A jeśli byłoby inaczej to prawdopodobnie by dawno coś z tym zrobili bo jak wiadomo to nie jest biedny naród ;)  

Jak to jest z tym angielskim w Szwecji? – Przystanek 59

edit1:

Recki pojawią się May 5 @ 8am PT

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ale jest pozytyw że wyszło że połowa forum nie zna angielskiego a nie tylko ja?

nie chodzi nawet o samą znajomosc jezyka angielskiego bo rdr 1 przeszedłem cała z zadaniami poboczntmi itd , tylko podczas dialogów itd musze byc w 100% skupiony , a wystarczy że wejdzie mi kobieta do pokoju stracę koncentracje i gubie wątek i juz caly misterny plan w piz**** , dlatego najlepiej lubie gry z  dubbingiem, napisy pl to minimum , na ta chwile przeszedlem 3 gry na xboxie x bez dubbingu/napisów pl , sa to db xenoverse 1 i 2 oraz rdr 1 i na ta chwile stwierdzam że jak gra nie oferuje napisów pl to nie dokonam zakupu takiej gry bo staje sie ona dla mnie męcząca  , dla mnie na konsoli na ta chwilę liczą sie najbardziej polska lokalizaca > 60 fps > 4k > detale ultra > rt , w takiej kolejności 

P.S jedyne gry jakie mozna ogrywac w full angielski to cs go lol dota wow itd , a nie gierki single 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram we wszystko po angielsku, bez napisów jak to możliwe ? :E ;)

A tak na serio współczuje każdemu kto nie potrafi dziś używać języka angielskiego nawet komunikatywnie.

Nie nie, nie atakuje nikogo, nie naśmiewam się. Mowie całkiem poważnie. Gdybym angielskiego dziś nie kumał to bym się chyba pociął ...

U mnie nawet windows i android ma ustawiony język angielski.

A wiecie dlaczego? Od kilku lat używałem już gdzie się dało j.polskiego (No bo jak to, jesteś Polakiem to Polskiego używaj) i wiecie co ? Angielski podupadł mi tak ze powiedziałem dosyć i wróciłem do starch metod. Od razu pomogło.


Wiec dla wszystkich którzy nie kumają angielskiego ale chcą to zmieniać, dziś macie takie możliwości o których ja mogłem śnić te 15 czy 20 lat temu. Po prostu używajcie angielskiego gdzie się tylko da i GWARANTUJE ze zacznie to przynosić rezultaty.

You're welcome :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, voltq napisał:

pytanko , wiadomo cos czy gra będzie mieć w przyszłości polskie napisy? czy drugi hitman 3 ?

słuchaj, dead space 3 dostało koniec końców spolszczenie po 3,5 roku :E  :D

Może ktoś zrobi na własną rękę do village tak samo np odin, szkoda tylko że w takim przypadku to ludzie już będą grali w RE10

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

A ja gram we wszystko po angielsku, bez napisów jak to możliwe ? :E ;)

A tak na serio współczuje każdemu kto nie potrafi dziś używać języka angielskiego nawet komunikatywnie.

Nie nie, nie atakuje nikogo, nie naśmiewam się. Mowie całkiem poważnie. Gdybym angielskiego dziś nie kumał to bym się chyba pociął ...

U mnie nawet windows i android ma ustawiony język angielski.

A wiecie dlaczego? Od kilku lat używałem już gdzie się dało j.polskiego (No bo jak to, jesteś Polakiem to Polskiego używaj) i wiecie co ? Angielski podupadł mi tak ze powiedziałem dosyć i wróciłem do starch metod. Od razu pomogło.


Wiec dla wszystkich którzy nie kumają angielskiego ale chcą to zmieniać, dziś macie takie możliwości o których ja mogłem śnić te 15 czy 20 lat temu. Po prostu używajcie angielskiego gdzie się tylko da i GWARANTUJE ze zacznie to przynosić rezultaty.

You're welcome :)

Po prostu nie kupie juz gier bez polskich napisów/dubbingu i tyle 

5 minut temu, Send1N napisał:

słuchaj, dead space 3 dostało koniec końców spolszczenie 3,5 roku :E  :D

Może ktoś zrobi na własną rękę do village tak samo np odin, szkoda tylko że w takim przypadku to ludzie już będą grali w RE10

na konsoli i tak nie będzie działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wielu pewnie tak zrobi. Mam nadzieję, że na tym stracą.  Widziałem gdzieś ankietę i ponad 30% zadeklarowało, że nie kupują gier jak nie ma  polskiej lokalizacji. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, voltq napisał:

nie chodzi nawet o samą znajomosc jezyka angielskiego bo rdr 1 przeszedłem cała z zadaniami poboczntmi itd , tylko podczas dialogów itd musze byc w 100% skupiony , a wystarczy że wejdzie mi kobieta do pokoju stracę koncentracje i gubie wątek i juz caly misterny plan w piz**** , dlatego najlepiej lubie gry z  dubbingiem, napisy pl to minimum , na ta chwile przeszedlem 3 gry na xboxie x bez dubbingu/napisów pl , sa to db xenoverse 1 i 2 oraz rdr 1 i na ta chwile stwierdzam że jak gra nie oferuje napisów pl to nie dokonam zakupu takiej gry bo staje sie ona dla mnie męcząca  , dla mnie na konsoli na ta chwilę liczą sie najbardziej polska lokalizaca > 60 fps > 4k > detale ultra > rt , w takiej kolejności 

P.S jedyne gry jakie mozna ogrywac w full angielski to cs go lol dota wow itd , a nie gierki single 

U mnie to ostatnio tak się złożyło, że gram i grywałem głównie w gry po angielsku. Persona 5 Strikers, Nier Automata, Stardew Valley.

Za dużo bardzo dobrych gier jest tylko po angielsku

A jeśli chodzi o napisy, to ogólnie zawsze czy gram po ang czy pl to lubię je mieć włączone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie nie ma nawet cienia szans, aby to ograć na premierę. Jeszcze RE:3 remake nie miałem czasu ograć :E Za mało czasu za dużo świetnych gierek do ogrania.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

Na ps5 tylko 27gb :E 

 

Dzięki za info też już ściągam ?

20210505-004450

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...