Skocz do zawartości
koza11044

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2021 o 19:41, lamparcicho napisał:

Zagadki dość proste ale to nic nowego, nad tym mogliby popracować w przyszłości żeby były większym wyzwaniem.

W kwestii fabuły wiadomo jak to w Residentach: wirus, tajne laboratoria, eksperymenty itd. (a do tego rodzinne dramaty :ENa szczęście, przynajmniej dla mnie, historie są na tyle angażujące że czytam te wszystkie notatki, otwieram znalezione książki i łączę sobie sam pewne wątki bo wiadomo nie od dziś, że cutscenki oraz rozmowy nie przekazują wszystkiego. Całkiem zgrabnie połączyli opowieść z 7 z najnowszą historią i nie będę ukrywał, że jestem ciekaw jak to się dalej potoczy :)  

Z zagadkami to polecieli po bandzie. Trudniej nie będzie, bo inaczej tłicz upadnie.

Powiązanie 7 z 8 i z resztą serii to dosłownie 3 listy (notatki). Poziom podstawówki.

Co gorsza, mówi się o tym że 8 jest tak podobna do 4 że nie ma sensu robić remake`u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (dziękuję ;) ), mam okazję pomacać REV i - no fajne to to !
Tylko mam kłopoty z konwencją zamysłem autorów - początek w wiosce z milionem atakujących - a nic nie wpadłbym na to że trzeba ich "przeczekać" (dopiero na gameplay podpatrzyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A ja dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (dziękuję ;) ), mam okazję pomacać REV i - no fajne to to !
Tylko mam kłopoty z konwencją zamysłem autorów - początek w wiosce z milionem atakujących - a nic nie wpadłbym na to że trzeba ich "przeczekać" (dopiero na gameplay podpatrzyłem).

Ja nie musialem na nic wpadac bo po wyczerpaniu naboi tylko ciagla ucieczka mi pozostala, calkiem fajnie to wyszlo bo biegalem jak osaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja nie musialem na nic wpadac bo po wyczerpaniu naboi tylko ciagla ucieczka mi pozostala, calkiem fajnie to wyszlo bo biegalem jak osaczony.

No ale to IMO troszkę mało logicznie wyszło.
a) zabić (nie da się)
b) uciec dokądś (też się nie da)
Nie wpadłbym na to że po prostu trzeba w kotka i myszkę, i że to jest skuteczne (btw. jeszcze tego nie zrobiłem tylko podglądnąłem na YT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Sheeneek napisał:

Ja nie musialem na nic wpadac bo po wyczerpaniu naboi tylko ciagla ucieczka mi pozostala, calkiem fajnie to wyszlo bo biegalem jak osaczony.

U mnie wyglądało to podobnie 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie strzelałem, tylko biegałem jak poparzony, od razu było widać, że tutaj nie masz mieć szans, kiedy gra na sam początek wrzuca Ci 20 przeciwników i jednego sub-bossa, motyw dokładnie ten sam co w RE5 : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy czasem pomysł z wielką kobietą nie jest zmałpowany z tego :E 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Everyman napisał:

Z zagadkami to polecieli po bandzie. Trudniej nie będzie, bo inaczej tłicz upadnie.

Powiązanie 7 z 8 i z resztą serii to dosłownie 3 listy (notatki). Poziom podstawówki.

Co gorsza, mówi się o tym że 8 jest tak podobna do 4 że nie ma sensu robić remake`u.

Z tym twitch'em trafiłeś w samo sedno :D 

Co do powiązań w samej grze może i za dużo tego nie ma ale w bonusach jest trochę więcej: 

A tutaj mamy filmik pokazujący, kto użyczył twarzy danej postaci w grze: 

 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Everyman napisał:

Co gorsza, mówi się o tym że 8 jest tak podobna do 4 że nie ma sensu robić remake`u.

Sens zrobienia remake'a RE4 jest ale gra musiała by zostać nieco zmieniona oraz rozbudowana, aby nie była to kropka w kropkę stara RE4 którą wszyscy znają na pamięć.

Może dodali by wątki z wczesnej alphy RE4 kiedy to koncept samej gry był o wiele bardziej horrorowaty

Chociaż obecnie wydaje mi się że tak uczciwie to powinni się zabrać za remake RE CV czyli chyba najbardziej niedocenianej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

No ale to IMO troszkę mało logicznie wyszło.
a) zabić (nie da się)
b) uciec dokądś (też się nie da)
Nie wpadłbym na to że po prostu trzeba w kotka i myszkę, i że to jest skuteczne (btw. jeszcze tego nie zrobiłem tylko podglądnąłem na YT).

 

Jak grasz NewGame+ to z dobrym uzbrojeniem można i tego giganta obalić. Na normalu mu wsadziłem chyba dwa bębenki z HandCannon PZ i się złożył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Sens zrobienia remake'a RE4 jest ale gra musiała by zostać nieco zmieniona oraz rozbudowana, aby nie była to kropka w kropkę stara RE4 którą wszyscy znają na pamięć.

Może dodali by wątki z wczesnej alphy RE4 kiedy to koncept samej gry był o wiele bardziej horrorowaty

W VIII jest fragment ze zmianą tempa i więcej suspensu, ponoć bardzo ciepło przyjęta. Więc i w 4 by się przydało, jednak ta część ma rzesze fanów także ze względu na bardzo dynamiczną, bardzo radosną rozgrywkę, którą ja bym jeszcze wzbogacił. Reszta przepisu wynika z tego jak przyjęto RE2 a jak RE3. Wydaje się raczej, że devsi nie wrócą już do rzutu izometrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Mi się podobała ta rozwałka. Trwa to z 25min i nie wiem czemu recenzenci na to narzekali.

Też nie stanowiło to dla mnie problemu i potraktowałem to jak zwykłe urozmaicenie rozgrywki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skończyłem.

Gra jak dla mnie rewelacyjna. 

A fragment z rozwałką był krótki i raczej jak dla mnie na plus. 

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fragment to było niczym trailer do Modern Warfare i czułem się w nim jak Kapitan Prajs. Dla mnie to jest ścisła topka gier które wyszły na przełomie tych wszystkich "kowidowych" miesięcy o ile nie najlepsza.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Everyman napisał:

Trudniej nie będzie, bo inaczej tłicz upadnie.

Dokładnie. Kiedyś trzeba było ostro kminić co i jak,a dziś,śmiech na sali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czas delektuję tą grą,dopiero wyszedłem z zamku :szczerbaty: Ostatni raz gra która mnie tak pochłonęła/zauroczyła,to RDR2 ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szambo napisał:

Skończyłem.

Gra jak dla mnie rewelacyjna. 

A fragment z rozwałką był krótki i raczej jak dla mnie na plus. 

 

2 godziny temu, raziel88 napisał:

Ten fragment to było niczym trailer do Modern Warfare i czułem się w nim jak Kapitan Prajs. Dla mnie to jest ścisła topka gier które wyszły na przełomie tych wszystkich "kowidowych" miesięcy o ile nie najlepsza.

Co tu dużo mówić gra jest naprawdę dobra i warta ogrania jeśli ktoś lubi takie klimaty 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, azgan napisał:

 

Co tu dużo mówić gra jest naprawdę dobra i warta ogrania jeśli ktoś lubi takie klimaty 

Trzeba wspierać takie produkcję, bo już teraz w większości gry AAA to męczące otwarte światy. Nie mówię, że nie powinno być takich obrzernych gier, ale mam wrażenie, że przejmują cały rynek, a korytarzówek/metroidovani jak na lekarstwo. 

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatka się zbliża, wygląda na to że trwają testy i na dniach powinna się pojawić aktualizacja ;) 

4TsuTVV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Ale to jak Ethan wygląda to wiadomo już od kilku lat :E 

Niedlugo po wydaniu RE7 moderzy rozgryźli jego facjatę. 

Ech ten Eurogamer mają zapłon chłopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, frog67 napisał:

Ale to jak Ethan wygląda to wiadomo już od kilku lat :E 

Niedlugo po wydaniu RE7 moderzy rozgryźli jego facjatę. 

Ech ten Eurogamer mają zapłon chłopy.

Ja też nie wiedziałem jak wygląda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...