Skocz do zawartości
koza11044

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, frog67 napisał:

Chociażby tu 

Można było narobić po same pachy.

Zobacz sobie jak Maximilian przechodził na vr tę część. Całość na kanale yovideogames!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ODIN85 napisał:

A po co patch jak można całe przejść a optymalizacja złoto,nic nie wywala.

Choćby po to:

"Here is some of the problems:

1 - Massive stutter when the bug lady grabs you.

2 - Stutter each time you kill a enemy.

3 - Huge drops in FPS on some rooms.

4 - Memory leak if you use raytracing for a few hours.

5 - Broken settings, like antialiasing and film grain.

6 - Terrible menu navigation, that uses right mouse button to go back.

7 - Low FOV, and the inability to change it.

8 - Audio desync in some cutscenes.

There's more, but these are the most common ones"

Z tej listy pozycja 7 jest do zrobienia samemu ale autor wpisu na forum gry na Steamie miał pewnie na myśli, aby opcja FOV pojawiła się bezpośrednio w grze ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj skończyłem, 14 godzin mi zajęło, gierka przednia, chociaż tak już to było wszędzie pisane, nie tak straszna jak 7 część, aczkolwiek nie uważam to za wadę, zdecydowanie bardziej mnie wkręciła niż np remaster 3 części, który ograłem dosłownie przed zaczęciem Village. Moim zdaniem takie 7,5/10, trzyma w napięciu, ma swoje momenty aczkolwiek faktycznie, sam nasz protagonista mało wyrazisty, czasami się nawet cieszyłem jak dostawałem wpierdziel od bossów w cutscenkach ;) Jeśli chodzi o problemy techniczne to gra za każdym razem wyświetlała mi się w oknie (pomimo tego, że cały czas to przestawiałem), raz też opcje graficzne mi się przestawiły po wyłączeniu i ponownym włączeniu gry. W samej grze nie zauważyłem żadnych glitchy czy spadków animacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Fjubens napisał:

Ja tak mam, ale z częścią horrorów: tych, które nie dają Ci narzędzi do walki (np. Amnesia), a skupiają się tylko na chowaniu się 'po szafach' - masakra, tzn. rozumiem, że wiele osób może to lubić, ale osobiście nie odczuwam z tego żadnej najmniejszej przyjemności.
RE VII akurat tak nie ma i normalnie możesz 'oddać' przeciwnikowi i rozgrywka jest znakomita. Z tego co widzę, to Village też, ale faktycznie czekam na kupno i zagranie w Village jak 2 tyg. urlop będę brać w wakacje, to te kilka dni z niego sobie na to zarezerwować bez myśli o pracy gdzieś tam w tle. :D 

No widzisz, ile ludzie tyle opinii / preferencji. Ja największy strach / niepokój odczuwam w grach, w których właśnie jestem bezbronny - Amnesia / Outlast / Obcy Izolacja. Jeśli wiem, że przeciwnik jest tylko przeszkodą na drodze do celu i mogę go zgładzić bez problemu, jedynym mankamentem może być ilość amunicji jaką zmarnowałem - vide Residenty, to nie czuję żadnego strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, bleidd napisał:

No widzisz, ile ludzie tyle opinii / preferencji. Ja największy strach / niepokój odczuwam w grach, w których właśnie jestem bezbronny - Amnesia / Outlast / Obcy Izolacja. Jeśli wiem, że przeciwnik jest tylko przeszkodą na drodze do celu i mogę go zgładzić bez problemu, jedynym mankamentem może być ilość amunicji jaką zmarnowałem - vide Residenty, to nie czuję żadnego strachu.

Akurat Obcy Izolacja to jeden z moich ulubionych horrorów. :D

Natomiast Outlast oprócz Amnesii też kiedyś olałem właśnie, bo rozgrywka wybitnie mnie męczyła chowaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem przejście samym nożem :E  (2h39min)

Najbardziej irytująca to chyba była walka Chrisa z Uriasem, jakie piękne niedorzeczne hitboxy to czacha dymi ! 

no raz wchodzi a za chwile nie! w te same miejsce :rotfl:

Im bardziej się drąży tym więcej  baboli wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Widocznie masz burdel w kompie że na takie problemy natrafiłeś?

Hmm, co prawda komp w miarę świeży, od października 2020, w żadnej innej grze tak nie miałem, dlatego mnie to zdziwiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tymczasem Helena dała się namówić na mały cosplay jako Alcina 

 

189405253_340562904163477_753555109637886910_n.thumb.jpg.21709b84020104b38ea160a958c301c7.jpg

Edytowane przez frog67
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Stjepan666 napisał:

187655657_5547795045293278_7265399187409

@azgan na randce z Lady D. :E  

Pierwszej i ostatniej :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, frog67 napisał:

Pierwszej i ostatniej :E 

Zazdrościsz bo też byś chciał być wyssany takimi usteczkami ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Zazdrościsz bo też byś chciał być wyssany takimi usteczkami ?

A weź powiedz że zupa była za słona 

8V3HZih.jpg

No i tak się zastanawiam czy na E3 (które już całkiem niedługo) Capcom może zapowie jakiś dodatek do Village, czy może jak to częściej bywało na jesień (czyli TGS by wskoczyło jako miejsce zapowiedzi.)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, frog67 napisał:

No i tak się zastanawiam czy na E3 (które już całkiem niedługo) Capcom może zapowie jakiś dodatek do Village, czy może jak to częściej bywało na jesień (czyli TGS by wskoczyło jako miejsce zapowiedzi.)

Strzelam że tak 

0-ZHYhqf2-OITKs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2021 o 13:20, ODIN85 napisał:

Np gdzie?

np na samym początku jak coś waliło w drzwi i wyszła mia po schodach na czworaka to aż z krzesła wstałem :E 

Kolega @frog67 nawet lepszy przykład podał :) Ogólnie jak otwierałeś jakieś drzwi a "tatuś" nagle cię łapał można było się przestraszyć

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2021 o 14:06, caleb59 napisał:

Zazdroszczę Wam, że jeszcze czujecie strach w grach video. Dużo bym dał by odczuwać tak skrajne emocje ale z drugiej strony co się dziwić jak ten gatunek ograłem chyba całkowicie od deski do deski na przestrzeni lat i trochę sam sobie jestem winny. :E 

To zależy od psychiki a nie od starzu czy wieku ;) ja np dużo gier nie ograłem tego typu ale za to filmów z gatunu horror w życiu oglądnąłem multum a ciągle jak oglądam to siedzę napięty jak struna i odstawiam szklankę z piciem w razie czego :E Tylko i wyłącznie po alkoholu mnie gry czy filmy nie straszą ale na trzeźwo nie ma mowy :) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście za mną. 

Jedyne co mi się udało to odblokować nieskończoną amunicje do strzelby.

Tych poziomów w Mercenaries jest 8? Póki co 5 zaliczyłem, ale trochę męczące, że musze na tych utrudnionych poziomach walić pistoletem. Istna mordęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Szambo napisał:

Drugie podejście za mną. 

Jedyne co mi się udało to odblokować nieskończoną amunicje do strzelby.

Tych poziomów w Mercenaries jest 8? Póki co 5 zaliczyłem, ale trochę męczące, że musze na tych utrudnionych poziomach walić pistoletem. Istna mordęga.

Ja się jeszcze nie zabierałem za Mecenaries, a jedyne dwa acziwki do kompletu jakie mi zostały to właśnie te za Mecenaries, więc spokojnie da się zrobić calaka najtrudniejsze już za mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powstał Resident Evil Village w pandemii 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z fizyką to faktycznie polecieli po bandzie :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 18:10, Send1N napisał:

To zależy od psychiki a nie od starzu czy wieku ;) ja np dużo gier nie ograłem tego typu ale za to filmów z gatunu horror w życiu oglądnąłem multum a ciągle jak oglądam to siedzę napięty jak struna i odstawiam szklankę z piciem w razie czego :E Tylko i wyłącznie po alkoholu mnie gry czy filmy nie straszą ale na trzeźwo nie ma mowy :) 

Wymień tytuły tych horrorów. Żaden horror film, no może jedynie BWP pod namiotem w lesie na vhesie?  jak pojawił się w wyprzyczalni, to zrobiło robotę. Gry to SH 2 i 3 z kumplami baliśmy się grać, przepychanki kto ma siedzieć przed monitorem,haha paradoks... Już mnie Izolacja strasznie schizowała i szczerze nie przeszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, azgan napisał:

Ale z fizyką to faktycznie polecieli po bandzie :E

Podejrzewam że te ciecia to skutek tylko i wyłącznie tego aby Village wyszło na stare konsole.

Pierwotnie przecież tego tytułu miiało wcale nie być na PS4/Xone

Fizyka i AI to elementy które siedzą na CPU,  a wiadomo procek największą bolączką starych konsol.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Wymień tytuły tych horrorów. Żaden horror film, no może jedynie BWP pod namiotem w lesie na vhesie?  jak pojawił się w wyprzyczalni, to zrobiło robotę. Gry to SH 2 i 3 z kumplami baliśmy się grać, przepychanki kto ma siedzieć przed monitorem,haha paradoks... Już mnie Izolacja strasznie schizowała i szczerze nie przeszedłem.

Ciężko tak z pamięci wymienić bo oglądałem masę ? ale tak z tych co pamiętam bardziej to straszyła mnie dobrze 1 część obecności (później już lipa) shutter widmo japoński, ringi, klątwy, rec 1,2 , martwe zło 2013, to tak na szybko, będę sobie powoli przypominał zapewne to najwyżej ci będę dopisywał :E 

Tak na marginesie najgłupszy "niby horror" jaki ostatino oglądałem to Niewesołe miasteczko z Cage'm :lol2:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Send1N napisał:

Ciężko tak z pamięci wymienić bo oglądałem masę ? ale tak z tych co pamiętam bardziej to straszyła mnie dobrze 1 część obecności (później już lipa) shutter widmo japoński, ringi, klątwy, rec 1,2 , martwe zło 2013, to tak na szybko, będę sobie powoli przypominał zapewne to najwyżej ci będę dopisywał :E 

Tak na marginesie najgłupszy "niby horror" jaki ostatino oglądałem to Niewesołe miasteczko z Cage'm :lol2:?

Tu Shutter japoński to był naprawdę straszny film, reszta to bardziej jump scary, gdzie jeden moment lub dwa potrafią wystraszyć na zasadzie wymienionej wyżej. Jak nie widziałeś to polecam Babadok. W obecności był fire face co stał za tym gościem (jak tak ,to ten moment mnie wuj przeraził)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Podejrzewam że te ciecia to skutek tylko i wyłącznie tego aby Village wyszło na stare konsole.

Pierwotnie przecież tego tytułu miiało wcale nie być na PS4/Xone

Fizyka i AI to elementy które siedzą na CPU,  a wiadomo procek największą bolączką starych konsol.

Ale przecież Remake 2 który to wszystko ma co zostało wycięte w Village też działał na PS4 oraz XO. Raczej zwykłe olewactwo bo już Remake 3 był wybrakowany a przecież wiele od 2 się nie różni.

16 minut temu, ODIN85 napisał:

No Izolacja była straszna?

Do czasu aż nie dostałeś miotacza ognia.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Tu Shutter japoński to był naprawdę straszny film, 

Shutter był Tajlandzki (ten z 2004)

Polecam pooglądać materiały extra w Village można zobaczyć jak wiele detali mają modele postaci w Village na zbliżeniu widac nawet pojedyncze pory na skórze, czy nawet naczynka w oku!.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...