Skocz do zawartości
ODIN85

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, frog67 napisał:

No i tak się zastanawiam czy na E3 (które już całkiem niedługo) Capcom może zapowie jakiś dodatek do Village, czy może jak to częściej bywało na jesień (czyli TGS by wskoczyło jako miejsce zapowiedzi.)

Strzelam że tak 

0-ZHYhqf2-OITKs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2021 o 13:20, ODIN85 napisał:

Np gdzie?

np na samym początku jak coś waliło w drzwi i wyszła mia po schodach na czworaka to aż z krzesła wstałem :E 

Kolega @frog67 nawet lepszy przykład podał :) Ogólnie jak otwierałeś jakieś drzwi a "tatuś" nagle cię łapał można było się przestraszyć

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2021 o 14:06, caleb59 napisał:

Zazdroszczę Wam, że jeszcze czujecie strach w grach video. Dużo bym dał by odczuwać tak skrajne emocje ale z drugiej strony co się dziwić jak ten gatunek ograłem chyba całkowicie od deski do deski na przestrzeni lat i trochę sam sobie jestem winny. :E 

To zależy od psychiki a nie od starzu czy wieku ;) ja np dużo gier nie ograłem tego typu ale za to filmów z gatunu horror w życiu oglądnąłem multum a ciągle jak oglądam to siedzę napięty jak struna i odstawiam szklankę z piciem w razie czego :E Tylko i wyłącznie po alkoholu mnie gry czy filmy nie straszą ale na trzeźwo nie ma mowy :) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugie podejście za mną. 

Jedyne co mi się udało to odblokować nieskończoną amunicje do strzelby.

Tych poziomów w Mercenaries jest 8? Póki co 5 zaliczyłem, ale trochę męczące, że musze na tych utrudnionych poziomach walić pistoletem. Istna mordęga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Szambo napisał:

Drugie podejście za mną. 

Jedyne co mi się udało to odblokować nieskończoną amunicje do strzelby.

Tych poziomów w Mercenaries jest 8? Póki co 5 zaliczyłem, ale trochę męczące, że musze na tych utrudnionych poziomach walić pistoletem. Istna mordęga.

Ja się jeszcze nie zabierałem za Mecenaries, a jedyne dwa acziwki do kompletu jakie mi zostały to właśnie te za Mecenaries, więc spokojnie da się zrobić calaka najtrudniejsze już za mną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak powstał Resident Evil Village w pandemii 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z fizyką to faktycznie polecieli po bandzie :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.05.2021 o 18:10, Send1N napisał:

To zależy od psychiki a nie od starzu czy wieku ;) ja np dużo gier nie ograłem tego typu ale za to filmów z gatunu horror w życiu oglądnąłem multum a ciągle jak oglądam to siedzę napięty jak struna i odstawiam szklankę z piciem w razie czego :E Tylko i wyłącznie po alkoholu mnie gry czy filmy nie straszą ale na trzeźwo nie ma mowy :) 

Wymień tytuły tych horrorów. Żaden horror film, no może jedynie BWP pod namiotem w lesie na vhesie😂  jak pojawił się w wyprzyczalni, to zrobiło robotę. Gry to SH 2 i 3 z kumplami baliśmy się grać, przepychanki kto ma siedzieć przed monitorem,haha paradoks... Już mnie Izolacja strasznie schizowała i szczerze nie przeszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, azgan napisał:

Ale z fizyką to faktycznie polecieli po bandzie :E

Podejrzewam że te ciecia to skutek tylko i wyłącznie tego aby Village wyszło na stare konsole.

Pierwotnie przecież tego tytułu miiało wcale nie być na PS4/Xone

Fizyka i AI to elementy które siedzą na CPU,  a wiadomo procek największą bolączką starych konsol.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Wymień tytuły tych horrorów. Żaden horror film, no może jedynie BWP pod namiotem w lesie na vhesie😂  jak pojawił się w wyprzyczalni, to zrobiło robotę. Gry to SH 2 i 3 z kumplami baliśmy się grać, przepychanki kto ma siedzieć przed monitorem,haha paradoks... Już mnie Izolacja strasznie schizowała i szczerze nie przeszedłem.

Ciężko tak z pamięci wymienić bo oglądałem masę 😜 ale tak z tych co pamiętam bardziej to straszyła mnie dobrze 1 część obecności (później już lipa) shutter widmo japoński, ringi, klątwy, rec 1,2 , martwe zło 2013, to tak na szybko, będę sobie powoli przypominał zapewne to najwyżej ci będę dopisywał :E 

Tak na marginesie najgłupszy "niby horror" jaki ostatino oglądałem to Niewesołe miasteczko z Cage'm :lol2:😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Send1N napisał:

Ciężko tak z pamięci wymienić bo oglądałem masę 😜 ale tak z tych co pamiętam bardziej to straszyła mnie dobrze 1 część obecności (później już lipa) shutter widmo japoński, ringi, klątwy, rec 1,2 , martwe zło 2013, to tak na szybko, będę sobie powoli przypominał zapewne to najwyżej ci będę dopisywał :E 

Tak na marginesie najgłupszy "niby horror" jaki ostatino oglądałem to Niewesołe miasteczko z Cage'm :lol2:😂

Tu Shutter japoński to był naprawdę straszny film, reszta to bardziej jump scary, gdzie jeden moment lub dwa potrafią wystraszyć na zasadzie wymienionej wyżej. Jak nie widziałeś to polecam Babadok. W obecności był fire face co stał za tym gościem (jak tak ,to ten moment mnie wuj przeraził)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Podejrzewam że te ciecia to skutek tylko i wyłącznie tego aby Village wyszło na stare konsole.

Pierwotnie przecież tego tytułu miiało wcale nie być na PS4/Xone

Fizyka i AI to elementy które siedzą na CPU,  a wiadomo procek największą bolączką starych konsol.

Ale przecież Remake 2 który to wszystko ma co zostało wycięte w Village też działał na PS4 oraz XO. Raczej zwykłe olewactwo bo już Remake 3 był wybrakowany a przecież wiele od 2 się nie różni.

16 minut temu, ODIN85 napisał:

No Izolacja była straszna🥰

Do czasu aż nie dostałeś miotacza ognia.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Tu Shutter japoński to był naprawdę straszny film, 

Shutter był Tajlandzki (ten z 2004)

Polecam pooglądać materiały extra w Village można zobaczyć jak wiele detali mają modele postaci w Village na zbliżeniu widac nawet pojedyncze pory na skórze, czy nawet naczynka w oku!.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra , ogólnie skośnookich, bo żółtek to żółtek, power rangers wiedział jak świat wygląda 😂

Kto-jest-Twoim-ulubionym-wojownikiem-z-s

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.05.2021 o 13:29, frog67 napisał:

Wczoraj zrobiłem przejście samym nożem :E  (2h39min)

Najbardziej irytująca to chyba była walka Chrisa z Uriasem, jakie piękne niedorzeczne hitboxy to czacha dymi ! 

no raz wchodzi a za chwile nie! w te same miejsce :rotfl:

Im bardziej się drąży tym więcej  baboli wychodzi.

A co z BOSS'ami ich też wszystkich tylko z nożem pokonałeś 😁?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lamparcicho napisał:

To nie oglądaj ;) 

Niestety odzobaczyć tego nie idzie 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Niestety odzobaczyć tego nie idzie 😂

:beerchug:

W przyszłości postaram się lepiej dobierać zamieszczane treści :P 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, azgan napisał:

A co z BOSS'ami ich też wszystkich tylko z nożem pokonałeś 😁?

Tak trzeba chlastać nożem, chociaż wiadomo jest kilka wyjątków od tego

- ogólna najważniejsza zasada to nie może zginąć żaden przeciwnik w grze pokonany przez nas przez inną broń niż nóż

Żeby było choć  odrobinę łatwiej wybieramy  Casual 

do tego zakupujemy Karambit Knife który jest mocniejszy od startowego scyzora

w sekcji zatopionej oczywiście musimy użyć pistoletu aby zestrzelić pozostałości z desek i utorować sobie drogę dalej.

Wszystkich Bossów w grze (poza pierwszym etapem z Heisenbergiem) musimy załatwić nożem!  - czyli Hesienberga musimy dobić nożem ! jak wysadzi nas na piechotę.

Tyczy się to również etapu Epilogu Krzysia  cała wioskę podczas szturmu traktujemy nożem - również musimy Uriassa ciąć nożem! mimo że gra nam sugeruje użycie znacznika siedzibę musimy ostrzelać ale podczas walki z  Uriasem już NIE MOŻEMY UŻYĆ AIR STRIKE ! bo osiągnięcie pójdzie w pizdu i cały misterny plan też w pizdu

Czy jesteśmy na dobrej drodze do przejscia gry z samym nożem - wchodzimy w challenge i zerkamy na Knives Out - musi być cały czas 0 ! wtedy wszystko jest w porządku!  

Mirandę też musimy ciąć nożem, mały wyjątek kiedy już niemal jest martwa i nas złapie w cut-scenie i chce nas ubić i nad jej głową zaczyna się formować kula energii - wtedy gdy gra sama nam wyciąga pistolet musmy strzelić w tę kulę, a następnie przełączmy na nóż i kończymy Mirandę nożem!

Chyba tyle powinno wystarczyć, a i taki bonusik na koniec

h5Y3BOQ.jpg

Edytowane przez frog67
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie każdy ma problem zarówno ze stutterem jak i spadkami fpsów przy spotkaniach z córkami ;) Ciekawe z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lamparcicho napisał:

Jednak nie każdy ma problem zarówno ze stutterem jak i spadkami fpsów przy spotkaniach z córkami ;) Ciekawe z czego to wynika?

Może problem tkwi w samej windzie? i w pewnych łatkach > bo raczej ciężko stwierdzić że to  wina hardware'a  i pewnych konfiguracji, albo ciekawi mnie tez jak to będzie wyglądać sprawa z tymi ścinkami po wyrzuceniu DENUVO przez Capcom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze za czasów demka nie widziałem tego problemu, nawet o tym wspominałem i u mnie było ok, nic nie dropiło ani nie było stutteringu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nachrzanią tymi aktualizacjami windowsa a potem w kolejnych jedno naprawią co innego popsują a ty się człowieku zastanawiaj czy to wina softu czy może sprzętu :/ 

Nie dość, że dzisiaj nierzadko jesteś testerem gierek na premierę to na dokładkę systemu operacyjnego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi