Skocz do zawartości
ODIN85

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, frog67 napisał:

Z tego co mi się obiło o uszy to RE8 jeszcze nie złamany więc... no nie.

No to zostały januszowe konta, po 12, 13zł na allegro. Straszne "cebulactwo" co prawda, ale jak ktoś ma parcie i mu to nie przeszkadza, to można brać:szczerbaty:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, ODIN85 napisał:

No to już koniec klimatu i zaczyna się sieka od tej lokacji:pistols:

Trochę akcji na sam koniec się też przyda po coś ulepszamy przecież te wszystkie giwery 😉

4 godziny temu, frog67 napisał:

Ja bym powiedział że takie uczciwe 9/10, bo mam wrażenie że 8 to za nisko, a końcówka mi się tam podobała i pewne twisty fabularne, przecież wiadomo że w konwencji horrorowej i Resident Evil nie ma co oczekiwać jakiś gurnolotnych fabuł jest ok, bardzo ładnie spina się z RE7.

Ani trochę nie czułem się zmęczony tytułem, ba! chcę jeszcze ! 

Powtórze sobie na wyższym poziomie trudności.

2 minuty temu, lamparcicho napisał:

Szkoda, do tej pory mi się naprawdę podobało i moja ocena waha się pomiędzy 8.5 a 9 na daną chwilę. Pewnie ostatecznie będzie 9 bo jestem fanem tej serii od lat ;)

A co do "ładunków" Lady D.:

Też oceniam podobnie ale jeszcze nie ukończyłem więc nie wiem czy ocena nie spadnie 😁

16 minut temu, lamparcicho napisał:

Też czekam podobnie jak @azgan aż nastanie mrok :D

Tak najlepiej się gra w tego typu gry no chyba że ktoś jest mocno strachliwy 😋

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miło byłoby ograć w takiej oprawie RE4 i Code Veronica, może Capcom zaskoczy na E3 w czerwcu i coś się wyjaśni w tej kwestii.

Ósemka im schodzi jak świeże buły więc jako fan serii po cichu mam nadzieję, że coś następnego z cyklu Residentów już w przyszłym roku się pojawi ;)

Z drugiej strony po dobrym RE2 Remake i wydanym dość szybko i niestety, co za tym idzie, oczko gorszym w mojej ocenie remake'u 3, głównie z powodu wycięcia pewnym fragmentów względem oryginału, może lepszym pomysłem byłoby trochę zwolnić z wypuszczaniem kolejnych gier i stworzyć coś w 100% next genowego, tylko na nowe konsole i PC?

Jak zwykle czas pokaże ale jedno jest pewne: nie zarżną kury co im przynosi złote jajka :)

Edytowane przez lamparcicho
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, lamparcicho napisał:

Miło byłoby ograć w takiej oprawie RE4 i Code Veronica, może Capcom zaskoczy na E3 w czerwcu i coś się wyjaśni w tej kwestii.

Liczę na to że jednak doczekamy się solidnego Remake tych części na nowym silniku 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie myślę że wałek jaki daje Deluxe czyli wybór najwyższego poziomu trudności (tego powyżej Hardcore) już przy pierwszym podejściu jest prawie niemożliwy do zrobienia.

Chciał bym to zobaczyć, ale zdaje sobie sprawę że tam już pójdą jakieś exploity w ruch i wykorzystywanie dziur w mechanikach, bo przejście tak po normalnemu to  głowa mała i wszelkie soulsy się chowają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam problem z 2 potworami na ten moment.

- Wilkołak w Polu w wiosce... da się go zabić? Jakoś poprzednie ubiłem stosując taktykę 3 strzały snajperką i chowam się w jakiejś chacie... z 10 strzałó wystarczało. Ten w wiosce... 35 i żadnego efektu.

- Kat w Szopie... tak samo... wypstrykałem się z wszystkiego i żadnego rezultatu. Pojawiły się jakieś ptaszory i tyle było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Szambo napisał:

Ja mam problem z 2 potworami na ten moment.

- Wilkołak w Polu w wiosce... da się go zabić? Jakoś poprzednie ubiłem stosując taktykę 3 strzały snajperką i chowam się w jakiejś chacie... z 10 strzałó wystarczało. Ten w wiosce... 35 i żadnego efektu.

- Kat w Szopie... tak samo... wypstrykałem się z wszystkiego i żadnego rezultatu. Pojawiły się jakieś ptaszory i tyle było.

Wilkolaka załatwiłem 3 minami i dobitka już tam nie pamiętam z czego, ale miny w RE8 to baardzo dobra i mocna rzecz ( i tania w crafcie! ), bo nie dość że duże obrażenia to i jeszcze wybuch lekko stunuje i obala, a na niektórych przeciwników to wybuch jest zbawienny bo dzięki niemu zrywa się armor.

Kat w chatce mocny, ale sporo tam beczek wybuchowych, minami też go ubilem, chcociaż tam to w sumie szlo wszystko ale chyba największe obrażenia zrobiłem mu granatnikiem.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Cebula_Z_internetu napisał:

No to zostały januszowe konta, po 12, 13zł na allegro. Straszne "cebulactwo" co prawda, ale jak ktoś ma parcie i mu to nie przeszkadza, to można brać:szczerbaty:.

Niekoniecznie,ja kupiłem wczoraj TUTAJ wersja Standard + DLC . Zawsze to parę złotych mniej niż na Steam ;-)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszedłem całe i nie wiem co powiedzieć. Grało się przyjemnie, gierka wciągająca ale nie straszy nic a nic. Jak grałem w tego co ostatnio wyszedł ten remejk remaster to tam ten wielki kloc o wiele bardziej budował napięcie swoim deptaniem nam po piętach.

Tutaj ten element występuje krótko i to w wersji light. Potem to już przygodowa gra akcji gdzie nikt nas nie goni.   W całej grze jedyny całkiem mocny moment to dom lalek. Zamek giga wampirzycy jest spoko ale zanim się rozkręca to się kończy...

Misja z mutant rybą jest głupia. Etap Heisenberg przypomina Dooma 3 z tymi korytarzami. Fajnie było się kręcić po wiosce i odkryć każdy kąt.

Ciężko mi to ocenić bo nie straszy i z początkowego klimatycznego zamczyska szybko robi się kompletnie inna gra.  Trochę nie tego się spodziewałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też skończyłem i bardzo mi się podobało, daje 9 z plusem na 10 ;) 

Fajnie, że dali krótki filmik po napisach końcowych - lubię takie zagrywki zarówno w grach jak i filmach :) 

Warto zagrać, polecam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można z przekąsem powiedzieć że Capcom nie kłamał w materiałach "kukiełkowych" że Village nie jest straszny 

Tutaj z napisami, no i Capcom mówi prawdę wprost :E 

W sumie można powiedzieć że już RE4 był straszniejszy, a w szczególności Labolatorium, do dziś jak mam grać w RE4 i wbijać do labolatorium to dyskomfort poziom max bo REGENERATORY !

Segundo+Regenerator.png

Te ich syczenie i świadomość że nie można tak po prostu wystrzelać tylko trzeba najpierw zasuwać po lunetę termowizyjną między nimi a następnę powystrzelać pasożyty ( a on cały czas idzie na ciebie - adrenalinka )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, MAR89TUM napisał:

Przeszedłem całe i nie wiem co powiedzieć. Grało się przyjemnie, gierka wciągająca ale nie straszy nic a nic. Jak grałem w tego co ostatnio wyszedł ten remejk remaster to tam ten wielki kloc o wiele bardziej budował napięcie swoim deptaniem nam po piętach.

Tutaj ten element występuje krótko i to w wersji light. Potem to już przygodowa gra akcji gdzie nikt nas nie goni.   W całej grze jedyny całkiem mocny moment to dom lalek. Zamek giga wampirzycy jest spoko ale zanim się rozkręca to się kończy...

Misja z mutant rybą jest głupia. Etap Heisenberg przypomina Dooma 3 z tymi korytarzami. Fajnie było się kręcić po wiosce i odkryć każdy kąt.

Ciężko mi to ocenić bo nie straszy i z początkowego klimatycznego zamczyska szybko robi się kompletnie inna gra.  Trochę nie tego się spodziewałem. 

W trójce to mnie ten wielki kloc śmieszył że tyle razy wracał.

A tu czułem bardziej pożądanie a nie strach do klocówny🥰

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lamparcicho napisał:

Też skończyłem i bardzo mi się podobało, daje 9 z plusem na 10 ;) 

Fajnie, że dali krótki filmik po napisach końcowych - lubię takie zagrywki zarówno w grach jak i filmach :) 

Warto zagrać, polecam! 

Wysoka ocena.

A jak Twoim zdaniem 8 wypada na tle Remake 2 i 7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestie techniczne dla ciekawskich. Na PurePC pojawił się właśnie test Resident Evil Village w wersji na PC i przetesowali w nim najnowsze RTX'y od NVIDII oraz RX'y od AMD https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-resident-evil-village-wymagania-sprzetowe-nie-przerazaja-porownanie-kart-graficznych-radeon-i-geforce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę mnie rozczarowują etapy gdzie przeciwników pojawia się nieskończona ilość. Wypluwam z siebie te pestki bez żadnego rezultatu zanim się skapnę, że trzeba "coś zrobić" a nie po prostu wyczyścić wszystko.

W żadnej grze tego nie lubię.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Szambo napisał:

Trochę mnie rozczarowują etapy gdzie przeciwników pojawia się nieskończona ilość. Wypluwam z siebie te pestki bez żadnego rezultatu zanim się skapnę, że trzeba "coś zrobić" a nie po prostu wyczyścić wszystko.

W żadnej grze tego nie lubię.

Fakt też nie lubię czegoś takiego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak się zastanawiam jak tu najefektywniej i najszybciej robić hajsy w RE Village, bo jak patrzę ile kosztuje porobienie broni na max, takiego WCX to za głowę można się złapać i  wydaje się że gry zabraknie aby całe zgromadzone $$$ przeznaczyć na WCX - obecnie to robię V61 aby ulepszyć do końca i wykupić infinite ammo :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

FidelityFX CAS włączysz przy wlączonym rt :D  

Tylko kakao nie działa :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzac na liczbe fps ten silnik pienie jest zrobiony.

To slynne kakao :lol2:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Patrzac na liczbe fps ten silnik pienie jest zrobiony.

To slynne kakao :lol2:

Silnik spoko, tylko te przycięcia podczas napieprzania hedów.. na dwóch kompach sprawdzałem i dupa, najnizsze/najwyższe ustawienia i raz na jakis czas wejdzie scinka przy strzeleniu heda.. 

Na steam tez ludzie na to narzekają.. nie wiem od czego to :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taa jasne. Gra robiona we współpracy z AMD, więc zaskoczenia nie ma. To samo jak w przypadku np. Valhalli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, dawidoxx napisał:

Silnik spoko, tylko te przycięcia podczas napieprzania hedów.. na dwóch kompach sprawdzałem i dupa, najnizsze/najwyższe ustawienia i raz na jakis czas wejdzie scinka przy strzeleniu heda.. 

Na steam tez ludzie na to narzekają.. nie wiem od czego to :D 

Ja tego nie mam, ale zgodnie z tym co pisali forumowicze to Damage coś tam trzeba w opcjach na low dać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi