Skocz do zawartości
ODIN85

Resident Evil 8: Village

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Szambo napisał:

Ja tego nie mam, ale zgodnie z tym co pisali forumowicze to Damage coś tam trzeba w opcjach na low dać.

A to muszę poszperać choć w sumie to mi już nie potrzebne, bo gra skończona - może kiedyś przy drugim przejściu pokombinuje :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Display damage na low.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

UWAGA na spoilery materiał tylko dla tych co już ograli i czekają na dodatki 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeszcze nie oglądałem ale trafiłem na forum Resetera na taki oto ciekawy komentarz:

"PC’s Interlacing option does indeed change the rendering mode to the same checkboard rendering found in the console versions"

;) 

14 godzin temu, azgan napisał:

Wysoka ocena.

A jak Twoim zdaniem 8 wypada na tle Remake 2 i 7?

Pod względem straszenia 8 na równi z 2, RE7 powodował u mnie większe emocje. W Village faktycznie im dalej to klimat ulatuje a na koniec mamy radosną rozwałkę :D 

Pod kątem oprawy jest to mały krok do przodu moim zdaniem, nie jest to jakiś duży przeskok a dodam, że z racji braku odpowiedniego GPU nie grałem z RT ale mimo to jak dla mnie to najładniejsza część ;) 

Podobała mi się różnorodność miejscówek i bossów, widać że twórcy się napracowali i nie mieli tak łatwo jak przy remake'ach 2 i 3. Warto pooglądać concept arty po skończeniu przygody.

Zagadki dość proste ale to nic nowego, nad tym mogliby popracować w przyszłości żeby były większym wyzwaniem.

W kwestii fabuły wiadomo jak to w Residentach: wirus, tajne laboratoria, eksperymenty itd. (a do tego rodzinne dramaty :ENa szczęście, przynajmniej dla mnie, historie są na tyle angażujące że czytam te wszystkie notatki, otwieram znalezione książki i łączę sobie sam pewne wątki bo wiadomo nie od dziś, że cutscenki oraz rozmowy nie przekazują wszystkiego. Całkiem zgrabnie połączyli opowieść z 7 z najnowszą historią i nie będę ukrywał, że jestem ciekaw jak to się dalej potoczy :)  

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec,mocne 9. Wcale nie było dużo tej sieki pod koniec jak to pisali w reckach.

Radzę grać na wyższym stopniu trudności niż normal bo tak to gra się sama przechodzi.

Graficznie było dobrze do Epilogu który pamięta chyba jeszcze czasy Ps2.

Czekam na 9 i zamknięcie tej trylogii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia od Alexa z DF i nastawy, z jakich korzysta wersja na konsole ;) 

c5d1745e81e423b6.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ukończyłem i czekam teraz na jakieś dodatki fabularne 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, azgan napisał:

Daj ostrzeżenie że materiał TYLKO dla tych co ukończyli, bo ewidentne spoilery z zakończenia Village, a już chciałem koledze słać na ślepo, dobrze że tego nie zrobiłem tylko najpierw sam obejrzałem bo by mnie zastrzelił za ten film, a jeszcze gry nie skończył.

Edytowane przez frog67
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem Krzyś Redfield przebił Ibisza :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, frog67 napisał:

Daj ostrzeżenie że materiał TYLKO dla tych co ukończyli, bo ewidentne spoilery z zakończenia Village, a już chciałem koledze słać na ślepo, dobrze że tego nie zrobiłem tylko najpierw sam obejrzałem bo by mnie zastrzelił za ten film, a jeszcze gry nie skończył.

Słusznie, już poprawiam 🏆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, frog67 napisał:

Usuń w takim razie film z cytatu, bo tez się ktoś natnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.05.2021 o 19:41, lamparcicho napisał:

Zagadki dość proste ale to nic nowego, nad tym mogliby popracować w przyszłości żeby były większym wyzwaniem.

W kwestii fabuły wiadomo jak to w Residentach: wirus, tajne laboratoria, eksperymenty itd. (a do tego rodzinne dramaty :ENa szczęście, przynajmniej dla mnie, historie są na tyle angażujące że czytam te wszystkie notatki, otwieram znalezione książki i łączę sobie sam pewne wątki bo wiadomo nie od dziś, że cutscenki oraz rozmowy nie przekazują wszystkiego. Całkiem zgrabnie połączyli opowieść z 7 z najnowszą historią i nie będę ukrywał, że jestem ciekaw jak to się dalej potoczy :)  

Z zagadkami to polecieli po bandzie. Trudniej nie będzie, bo inaczej tłicz upadnie.

Powiązanie 7 z 8 i z resztą serii to dosłownie 3 listy (notatki). Poziom podstawówki.

Co gorsza, mówi się o tym że 8 jest tak podobna do 4 że nie ma sensu robić remake`u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i ostatni boss chyba najgorszy w serii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (dziękuję ;) ), mam okazję pomacać REV i - no fajne to to !
Tylko mam kłopoty z konwencją zamysłem autorów - początek w wiosce z milionem atakujących - a nic nie wpadłbym na to że trzeba ich "przeczekać" (dopiero na gameplay podpatrzyłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

A ja dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów (dziękuję ;) ), mam okazję pomacać REV i - no fajne to to !
Tylko mam kłopoty z konwencją zamysłem autorów - początek w wiosce z milionem atakujących - a nic nie wpadłbym na to że trzeba ich "przeczekać" (dopiero na gameplay podpatrzyłem).

Ja nie musialem na nic wpadac bo po wyczerpaniu naboi tylko ciagla ucieczka mi pozostala, calkiem fajnie to wyszlo bo biegalem jak osaczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja nie musialem na nic wpadac bo po wyczerpaniu naboi tylko ciagla ucieczka mi pozostala, calkiem fajnie to wyszlo bo biegalem jak osaczony.

No ale to IMO troszkę mało logicznie wyszło.
a) zabić (nie da się)
b) uciec dokądś (też się nie da)
Nie wpadłbym na to że po prostu trzeba w kotka i myszkę, i że to jest skuteczne (btw. jeszcze tego nie zrobiłem tylko podglądnąłem na YT).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Sheeneek napisał:

U mnie wyglądało to podobnie 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawet nie strzelałem, tylko biegałem jak poparzony, od razu było widać, że tutaj nie masz mieć szans, kiedy gra na sam początek wrzuca Ci 20 przeciwników i jednego sub-bossa, motyw dokładnie ten sam co w RE5 : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy czasem pomysł z wielką kobietą nie jest zmałpowany z tego :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Everyman napisał:

Z zagadkami to polecieli po bandzie. Trudniej nie będzie, bo inaczej tłicz upadnie.

Powiązanie 7 z 8 i z resztą serii to dosłownie 3 listy (notatki). Poziom podstawówki.

Co gorsza, mówi się o tym że 8 jest tak podobna do 4 że nie ma sensu robić remake`u.

Z tym twitch'em trafiłeś w samo sedno :D 

Co do powiązań w samej grze może i za dużo tego nie ma ale w bonusach jest trochę więcej: 

A tutaj mamy filmik pokazujący, kto użyczył twarzy danej postaci w grze: 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Everyman napisał:

Sens zrobienia remake'a RE4 jest ale gra musiała by zostać nieco zmieniona oraz rozbudowana, aby nie była to kropka w kropkę stara RE4 którą wszyscy znają na pamięć.

Może dodali by wątki z wczesnej alphy RE4 kiedy to koncept samej gry był o wiele bardziej horrorowaty

Chociaż obecnie wydaje mi się że tak uczciwie to powinni się zabrać za remake RE CV czyli chyba najbardziej niedocenianej części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi