Skocz do zawartości
Morten84

Xbox One X(S) alternatywą dla i5 4460 16GB RAM + karta graf do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym zagrać w Red Dead Redemption 2 w możliwie jak najwyższych detalach i jak największym FPS oraz nadrobić zaległości z ostatnich 5 lat.

 

Mam dwie opcje:

 

1. Kupić nową Xbox One X za 1400zł, ew. One S

2. do zestawu i5 4460, 16GB RAM dokupić dysk SSD i kartę graficzną: MSI ARMOR RX 570 4GB lub 8GB, ew. 580 tutaj kwota za SSD i kartę będzie oscylować w przedziale 900-1050zł.

 

W obu przypadkach będę grał w na monitorze Full HD 27".

Za zakupem XOX przemawia to, że (jak mi się przynajmniej wydaje) w przypadku ewentualnej odsprzedaży odzyskam więcej pieniędzy i pewnie łatwiej znajdę kupca.

Opcja z rozbudową komputera jest tańsza, ale podejrzewam, że gdy zdecyduję się na zmianę platformy w 2021, wiele kasy nie odzyskam. Poza tym pewnie w większości gier, które chcę ograć uzyskam więcej FPS.

 

Sercem od zawsze jestem konsolowcem, ale rozsądek podpowiada PC :)

Którą opcję wybralibyście na moim miejscu i dlaczego?

Edytowane przez Morten84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jak najtańszym kosztem zagrać - to konsola (którą potem sprzedasz) i gra (na płycie - które też potem sprzedasz). Najlepiej kup obie rzeczy z drugiej ręki.

 

Inwestowanie w dość leciwy sprzęt (który jeszcze jest na DDR3) nie jest opłacalne, do tego gry potem nie sprzedasz (bo przypisuje się do konta).

Za dwa rok/dwa ten komputer nie będzie wiele warty (teraz i5 4460 kupisz poniżej 200zł).

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jak najtańszym kosztem zagrać - to konsola (którą potem sprzedasz) i gra (na płycie - które też potem sprzedasz). Najlepiej kup obie rzeczy z drugiej ręki.

 

Inwestowanie w dość leciwy sprzęt (który jeszcze jest na DDR3) nie jest opłacalne, do tego gry potem nie sprzedasz (bo przypisuje się do konta).

Za dwa rok/dwa ten komputer nie będzie wiele warty (teraz i5 4460 kupisz poniżej 200zł).

 

 

Z tą sprzedażą to nie tak, że chcę przejść 3 gry i od razu sprzedaję. Pewnie poczekam już do nowej generacji i pierwszej obniżki cen. Co do PC masz rację, jak już coś dołożę do obecnego zestawu to już raczej zostanie u mnie. Ew. SSD będzie się nadawał do następnego zestawu z Ryzenem.

Zapomniałem dodać, że czekam na Cyberpunk 2077. Pewnie XOX będzie sobie lepiej radził z tym tytułem niż i5 4460 + RX 570/580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RDR2 to pytasz czy chcesz grać w 30fps + pad czy 60fps + myszka?

 

Wiadomo, że będzie to lepiej działało na PC, nawet tym co podałeś.

 

 

SSD warto kupić nawet jak nie będziesz w nic grał, po prostu cały system będzie działał znacznie lepiej.

Dobrze by było zmienić procesor/platformę ale do RDR2 jeszcze ujdzie.

 

W ogóle zamiast XOX możesz przemyśleć używkę one S + SSD + RX570, będziesz miał wszystko i pewnie wyjdzie jeszcze taniej niż XOX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mam pada od Xbox One podpinanego przez kabel do PC, znalazłem dzisiaj gameplay-e interesujących mnie tytułów w planowej przeze mnie konfiguracji PC i zadecydowałem mimo wszystko o rozbudowie obecnego zestawu.

Przy mojej intensywności grania mam sprzęt do zabawy na 3 lata w High/Ultra i 60FPS, a do tego czasu i tak zmienię na Ryzen.

Dysk SSD mam, ale sam RDR2 potrzebuje 150GB stąd potrzeba zakupu kolejnego :)

Zdecydowałem się na kartę Radeon RX 570 RS XXX Edition 8GB GDDR5, mam nadzieję, że to nie najgorszy wybór. Nie chce mi się śledzić wszystkich testów, benchmarków itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...