Skocz do zawartości
mateusz120

Nie zamykająca się "tacka" na płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Dorwałem się do mojego PS2 (fat) po kilkuuu ładnych latach, najpierw chciałem go wyczyścić, więc zabrałem się po kolei wg pewnego poradnika (w trakcie odpaliłem żeby wysunąć tackę) i teraz niestety ona się nie zamyka- w czym może być problem?próbowałem kilka razy od początku ale wszystko jest krok po kroku robione jak przy rozbieraniu

(blokuje ją kółko które znajduje się obok laseru, podnosi się do góry i tacka się cofa)

 

filmik jak to teraz wygląda:

 

https://streamable.com/4ql1b6

Edytowane przez mateusz120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś ewidentnie pokićkałeś :E

 

Kółko powinno podnieść się dopiero na samym końcu, kiedy tacka się zamknie (aby zamocować płytę). Jakaś tego przyczyna musi być. Zrób może wszystko krok po kroku jeszcze raz, na spokojnie. Nie wiem co Ci tu poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam budowy tego napędu, więc trochę po omacku mogę jedynie podpowiedzieć.

 

Pierwsze pytanie czy podczas otwierania nic nie przeskoczyło lub wyszło poza normalne pozycje?

 

Spróbował bym czy przy wyłączonym zasilaniu da się przesunąć tackę.

Jeżeli tak, to czy tak samo głowica za szybko się podnosi. Jeżeli nie, to nie pomogę, nie znam takiego typu sterowania, być może jest jakiś uszkodzony czujnik.

Jeżeli tak, to sprawa powinna być czysto mechaniczna i coś się źle ustawiło.

 

Przeważnie w napędach przy zamykaniu w pewnym momencie tacka dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu popycha poprzeczny element z ząbkami, który z kolei popycha kółko zębate, które napędza mechanizm podniesienia głowicy. Alternatywnie kółko zębate napędzające tackę ma dodatkowy "poziom" ząbków ale nie na całym obwodzie, przy zamykaniu w pewnym momencie te dodatkowe zęby popychają mechanizm podniesienia głowicy.

Jeżeli trzpień wpadł w nieprawidłowe miejsce tacki lub kółko jest źle ustawione, to podniesienie głowicy będzie następować zbyt wcześnie.

 

Czeka cię dokładne obejrzenie i przestudiowanie jak ten mechanizm działa. Spróbuj zajrzeć co widać pod tacką.

 

PS. daj linka do poradnika

 

Do przestudiowania, może pomoże:

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś to już po złożeniu konsoli do kupy czy to wyszło podczas samego składania?

 

Jeśli to drugie, to nałóż jeszcze na napęd ten czarny kawałek plastiku z naklejką ostrzegawczą. Tam jest takie białe kółko, magnetyczna nakładka, która dociska płytę to trzpienia silniczka, który ją obraca. Bez tego wirujący krążek najzwyczajniej w świecie by odleciał :E W tym pewnie tkwi problem.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu, nie czytalo płyt i się nie kręciły, więc rozkręciłem jeszcze raz, jak naloze tą czarna osłonkę z bialym kółkiem to tak samo lekko drgnie jak płyta na filmiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywa płyty?

Coś przy laserze grzebałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...