Skocz do zawartości
Bagietson

Nowy procesor nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem nowy procesor Intel i5 4460 i po zamontowaniu go płyta główna jakby go nie czyta.

 

Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, która teoretycznie według producenta płyty głównej powinna obsługiwać mój nowy procesor lecz problem nadal występuje, komputer się normalnie włącza, dysk pracuje, wszystkie wiatraki też lecz monitor nie dostaje żadnego sygnału.

 

Moja specyfikacja:

 

Płyta główna: Asus H81M-E

 

Stary procesor: Intel Pentium G3220

 

Nowy procesor który stawia opór: Intel i5 4460

 

Grafika: Sapphire Radeon HD 7790

 

RAM: 2x4 GB

 

Macie jakieś pomysły jak mógłbym temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowales procka? Moze uszkodzony ?

 

Od przyjaciela, który jeszcze dzień wcześniej go przy mnie używał i wszystko śmigało ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj procesor i sprawdź czy nie pokrzywiłeś pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj procesor i sprawdź czy nie pokrzywiłeś pinów.

dokładnie, wyjmij procka i zobacz czy piną są proste. Może przy wkładaniu procka uszkodziles piny :/

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia to nawet wróżbita maciej by nie wiedział czy piny są wygięte czy nie ;) musisz sam sprawdzić czy każdy wygląda tak samo czy jest jakiś lub kilka innych od pozostałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za białe gówienko na ostatnim zdjęciu przy górnej krawędzi procesora? Może płyta potrzebuje aktualizacji biosu.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia to nawet wróżbita maciej by nie wiedział czy piny są wygięte czy nie ;) musisz sam sprawdzić czy każdy wygląda tak samo czy jest jakiś lub kilka innych od pozostałych

 

Spojrzałem na to przez lupę i naprawdę nie widzę żeby z którymkolwiek z pinów było coś nie tak, przedmuchałem też wszystko bo było kilka paprochów ale to nic nie dało.

 

co to za białe gówienko na ostatnim zdjęciu przy górnej krawędzi procesora? Może płyta potrzebuje aktualizacji biosu.

 

To białe to światło się tak odbiło.

Zrobiłem update biosu do wersji 0808 za pomocą EZ Update.

Nadal nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po uruchomieniu plyta daje jakies sygnaly dzwiekowe tzw "pikanie" czy jest cisza? Przy wymianie procka wyciagales tez inne podzespoly z plyty np ram czy karte grafiki?? Zobacz jeszcze od spodu procesora jak to wyglada czy na spodzie procka nie ma zadnych przebarwien lub zabrudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kolegę, aby sprawdził Ci tego procka. Może pechowo wyzionął ducha akurat teraz. Przynajmniej będziesz wiedział czy na pewno jest sprawny. Czy stary procek działa na tej płycie? Też sprawdź. Swego czasu robiłem podobną wymianę i obyło się bez komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po uruchomieniu plyta daje jakies sygnaly dzwiekowe tzw "pikanie" czy jest cisza? Przy wymianie procka wyciagales tez inne podzespoly z plyty np ram czy karte grafiki?? Zobacz jeszcze od spodu procesora jak to wyglada czy na spodzie procka nie ma zadnych przebarwien lub zabrudzenia.

Nie wydaje żadnych dźwięków, próbowałem odpalić bez grafiki i z jedną kością ramu w różnych slotach a nawet bez ramu i nic.

Procesor od spodu wygląda idealnie , nawet lepiej od Pentiuma, który działa.

 

Poproś kolegę, aby sprawdził Ci tego procka. Może pechowo wyzionął ducha akurat teraz. Przynajmniej będziesz wiedział czy na pewno jest sprawny. Czy stary procek działa na tej płycie? Też sprawdź. Swego czasu robiłem podobną wymianę i obyło się bez komplikacji.

Stary procek działa bez zarzutu, kumpel mieszka w innym mieście więc musiałbym mu go odesłać albo znowu do niego jechać więc chcę najpierw samemu sprawdzić wszystkie opcje :/

 

Ogólnie to wpadłem na trop.

Zaktualizowałem bios za pomocą Asus EZ Update (to automatyczny updater z oprogramowania od Asusa).

Na stronie producenta z supportem do tej płyty jest napisane, że żeby ruszył procek czwartej generacji trzeba użyć tzw. "Asus Update for 4th generation CPUs", to osobny updater specjalnie pod aktualizację biosu do wsparcia czwartej generacji.

Myślicie, że to może być przyczyna? Ja zaktualizowałem tym nowszym oprogramowaniem i może Update biosu nie przebiegł poprawnie.

Jest taka możliwość czy raczej nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy możliwe jest w takiej sytuacji, że płyta główna nie daje dobrego zasilania na procesor? czysto hipotetycznie bo nie znam sie na tym za dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie tak, ale oznaczało by to jej uszkodzenie - jeśli ma wpisaną oficjalnie obsługę danego CPU, to znaczy że ten musi na niej działać.

 

 

Ogólnie to wpadłem na trop.

Zaktualizowałem bios za pomocą Asus EZ Update (to automatyczny updater z oprogramowania od Asusa).

Na stronie producenta z supportem do tej płyty jest napisane, że żeby ruszył procek czwartej generacji trzeba użyć tzw. "Asus Update for 4th generation CPUs", to osobny updater specjalnie pod aktualizację biosu do wsparcia czwartej generacji.

Myślicie, że to może być przyczyna? Ja zaktualizowałem tym nowszym oprogramowaniem i może Update biosu nie przebiegł poprawnie.

Jest taka możliwość czy raczej nie ma to znaczenia?

 

Z tym biosem, zerknąłem na stronę asusa i właśnie miałem wkleić ten cytat o update biosu, jak najbardziej jest to możliwa przyczyna problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie tak, ale oznaczało by to jej uszkodzenie - jeśli ma wpisaną oficjalnie obsługę danego CPU, to znaczy że ten musi na niej działać.

 

 

 

 

Z tym biosem, zerknąłem na stronę asusa i właśnie miałem wkleić ten cytat o update biosu, jak najbardziej jest to możliwa przyczyna problemu :)

 

Próbuję to właśnie zrobić lecz bez oporu jak zwykle się nie obędzie, ten 4th gen updater woła ode mnie sterowniki do intel MEI (Management Engine Interface).

Pobrałem I zainstalowałem ze strony asusa do mojej płyty te sterowniki do MEI a bios 4th gen updater nadal pokazuje, że muszę je zaktualizować.

 

Co do zasilania procesora to włączyłem też na pare sekund bez chłodzenia I czuć, że się nagrzewa więc ma zasilanie.

 

Jakieś pomysły co do tego updatera I sterów do MEI? Wiem, że update biosu z poziomu windowsa to nie to samo co spod biosu ale z biosu już próbowałem I nic więc pokładam nadzieje w tym updaterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że próbowałeś spod biosu i nic? Może nad tym posiedź żeby jednak z poziomu biosa go zupdateować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie zrobić update biosu spod biosu z pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że próbowałeś spod biosu i nic? Może nad tym posiedź żeby jednak z poziomu biosa go zupdateować :)

Próbowałem z biosu i nic.

Znalazłem na zagranicznych forach informację, że niektórym pomógł ten 4th gen updater tylko, że mam z nim problem

 

Nie idzie zrobić update biosu spod biosu z pendrive?

Idzie ale nic to nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...